Аналіз води з криниці, де зробити?
10 Серпня 2017 / 3436 просмотров

Аналіз води з криниці, де зробити?

Без сумніву, всі ми хочемо вживати тільки якісну питну воду. Якщо вода з крана з яких-небудь причин не відповідає санітарним нормам, то проблему завжди можна вирішити, встановивши фільтр. А ось що робити, якщо такої можливості немає. Припустимо, ви живете в селі, де немає централізованого водопостачання, і змушені користуватися колодязною водою. Найчастіше воду з криниці використовують і дачники (адже свердловини є далеко не на всіх ділянках). Аналіз води з криниці допоможе упевнитися, чи дійсно вода, якою ви користуєтеся, відповідає санітарним нормам.

Хімічний аналіз води з криниці – дізнатися все

Досить часто доводиться чути від міських жителів захоплені відгуки про колодязну воду. Вона смачна, не порівняти з тією, що біжить з-під крана. Але все це, так би мовити, лірика. А ось фахівці налаштовані не так оптимістично. Як зазначає завідувач лабораторії хімічного аналізу УкрХімАналіз, близько 35% проб криничної води бракується за тими чи іншими показниками. Найчастіше невідповідність виявляють за такими параметрами як кольоровість і каламутність. Також бракують воду і за такими показниками: ХСК (хімічне споживання кисню), підвищений вміст нітратів, фосфатів, амонію. Часто вода з криниці бракується і за мікробіологічними показниками.

ХСК показує, скільки кисню йде на окислення органічних речовин, що містяться у воді. Це один з основних параметрів, який характеризує чистоту води. Зокрема, його обов’язково контролюють при виборі джерела водопостачання для населеного пункту.

Вода, в якій перевищено вміст нітратів, являє собою серйозну загрозу для здоров’я і навіть життя. Невтішна статистика така, що в усьому світі щороку від отруєння водою з нітратами хворіють 2,5 млрд. людей, з них 3,5 млн. вмирають. 90% – це діти до 5 років. Причиною перевищеного вмісту нітратів в воді є, перш за все, діяльність людини (використання азотовмісних добрив, скидання відходів промислових підприємств і т.п.).

Підвищений вміст фосфатів обумовлений не тільки промислової діяльністю, а й потраплянням в воду побутових стоків, які у великій кількості містять залишки миючих засобів.

Імовірність того, що аналіз води з криниці покаже перевищення рівня амонію і аміаку зростає, якщо поблизу знаходяться тваринницькі ферми, підприємства харчової та хімічної промисловості.

Де зробити аналіз води з криниці?

Якщо ви хочете переконатися, що вживання води з конкретної криниці є безпечним, необхідно знайти сертифіковану лабораторію, де можна здати воду на аналіз.

Для того щоб аналіз води з криниці показав об’єктивні результати, важливо знати, як правильно зробити забір проби. Фахівці радять взяти велике відро, опустити його майже до самого дна, але щоб при цьому воно дна все-таки не торкалося. Інакше в пробу потрапить пісок і інші сторонні домішки. Набравши таким чином води з криниці потрібно, вже з відра зробити забір проби в підготовлену тару.

Що робити, якщо вода непридатна для пиття?

Неякісна колодязна вода часто є більшою проблемою, ніж неякісна вода з крана. На колодязь не можна просто встановити фільтр, і це суттєво ускладнює справу. Фахівці радять звертати увагу на те, за якими саме показниками аналіз води з криниці був визнаний незадовільним. Якщо проблема в кольоровості або каламутності, то тут може допомогти звичайна чистка криниці. У деяких випадках чистка може поліпшити і мікробіологічні показники.

Якщо ж проблема більш серйозна (наприклад, перевищений вміст аміаку або нітратів), то тут є два варіанти. Перший: просто припинити користуватися даною криницею. Але якщо поруч немає іншого джерела водопостачання, то такий варіант неприйнятний. Другий спосіб: створити в криниці тиск для того, щоб згодом можна було застосовувати стандартні системи водоочищення. Для цього можна просто занурити в криницю насос і вже фільтрувати воду, яку він качає.

Що ж стосується широко рекламованих донних фільтрів для криниць, то вони далеко не завжди ефективні. Для правильного підбору такої системи потрібно враховувати безліч чинників: ґрунти, склад води, матеріал криниці і т.п. Тому в більшості випадків такий фільтр не зможе поліпшити якість води. Так що «вестися» на недобросовісну рекламу не варто.

Пийте чисту воду і будьте здорові!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: