Як перевірити повітря в квартирі? Чим ми дихаємо?
29 Серпня 2017 / 2602 просмотров

Як перевірити повітря в квартирі? Чим ми дихаємо?

Проблема чистоти повітря стає все більш актуальною, особливо це стосується мегаполісів і великих промислових центрів. Велика кількість автомобілів і робота різних підприємств роблять повітря далеким від досконалості. Але яке рішення проблеми? Переїхати жити в село? Можна обійтися і не такими радикальними методами. Досить перевірити повітря в квартирі, виявити проблему і вибрати оптимальну систему очищення.

Повітря в квартирі: чим ми дихаємо?

Чистота повітря в приміщенні залежить від різних чинників: як зовнішніх (загальний стан екології), так і внутрішніх (джерела забруднення, що знаходяться в самому приміщенні).

До останніх, зокрема, відносяться шкідливі речовини, які може виділяти неякісні меблі, металопластикові вікна, обшивка стін і т.п. Всі ці речі можуть виділяти формальдегід і феноли. Ці речовини при постійному вдиханні викликають не тільки сильні алергічні реакції, але і важкі ураження нирок і печінки. Підвищений рівень формальдегідів може міститися і в деяких засобах побутової хімії. Наприклад, гелях для миття посуду або чищення килимів. Так що досягнення «стерильної» чистоти, особливо з використанням агресивних хімічних засобів може призвести до погіршення стану повітря в квартирі.

До речі, як повідомив завідувач відділом хімічного аналізу ТОВ «УкрХімАналіз» Григорій Кримець, саме підвищений рівень формальдегіду і фенолу в повітрі зустрічається найчастіше, якщо судити за результатами аналізів.

Несправні газові прилади можуть привести до підвищення концентрації чадного газу, що також становить велику небезпеку.

Навіть звичайнісінький пил завдає чимало неприємностей, особливо, якщо ви живете недалеко від великих магістралей. В цьому випадку в повітря будуть потрапляти мікрочастинки гуми, асфальту і т.п. І весь цей пил потрапляє в житлові приміщення. Несвоєчасна чистка кондиціонера також призводить до підвищеної концентрації пилу в повітрі. Так що таке кондиціонування приміщення принесе більше шкоди, ніж користі.

Тривожний «дзвіночок», який попереджає про те, що варто було б перевірити повітря в квартирі, – це погіршення самопочуття. Люди, що дихають забрудненим повітрям, часто страждають від головних болей, безсоння. Може спостерігатися різке погіршення імунітету, підвищується частота застудних захворювань. Таке повітря може викликати астматичні симптоми, привести до появи або загострення алергії. Також може з’являтися різь в очах, швидка стомлюваність. Особливо чутливі до наявності в повітрі шкідливих речовин маленькі діти. У малюків можуть буквально з народження розвиватися різні алергії, астма, шкірні захворювання, можуть порушуватися функції щитовидної залози і т.п.

Якщо ви відмітили у себе або своїх близьких будь-які з перерахованих вище симптомів, саме час запитати себе: як перевірити повітря в квартирі.
Погане повітря в квартирі

Аналіз повітря в квартирі: що потрібно знати?

Для того щоб отримати об’єктивну картину стану повітря в квартирі, необхідно зробити заміри. Проби для дослідження повітря в квартирі повинні проводитися тільки фахівцями.

Так, співробітники лабораторії «УкрХімАналіз» за вашою заявкою виїдуть на місце і зроблять все необхідне для того, щоб провести аналіз повітря в квартирі. Лабораторія перевіряє якість повітря за такими показниками: ртуть, свинець, кадмій, сірководень, формальдегід, фенол, аміак та інші аміни, вуглекислий газ, діоксиди азоту і сірки, наявність небезпечних летких органічних сполук, пил. Всі показники будуть проаналізовані в порівнянні з санітарно-гігієнічними нормами, і ви отримаєте кваліфікований висновок, а також рекомендації щодо поліпшення стану повітря в приміщенні.

Згідно з державними санітарними нормами, якість повітря і ступінь його забрудненості оцінюють за показниками гранично допустимих концентрацій (ГДК). Для визначення якості повітря використовують два показника ГДК: максимальна разова і середньодобова. Перший використовується для оцінки стану повітря в промислових приміщеннях, а другий – в житлових. У першому випадку вміст хімічних речовин не повинно викликати у людини рефлекторних реакцій протягом 20 – 30 хвилин. Середньодобова концентрація хімічних речовин вважається нешкідливою, якщо протягом багатьох років не робить на людину шкідливого впливу.

Якщо аналіз повітря в квартирі показав перевищення допустимих концентрацій тих чи інших речовин, то питання про те, як виправити ситуацію, потрібно вирішувати тільки після консультацій з фахівцями. Єдиного спільного рішення не існує. У кожному разі система очищення повітря підбирається індивідуально, і тільки тоді вона буде ефективною.

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: