1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (22 голосов, оценка: 4,59 из 5)
Loading...
23 цікавих факта про воду
12 Квітня 2017 / 586 просмотров

23 цікавих факта про воду

Воду можна назвати унікальною речовиною, яка до кінця так і не вивчена. Поверхня нашої планети покрита водою на сімдесят відсотків. Розглянемо цікаві факти про воду.

1. Океан здається синім через те, що світловий потік розсіюється у його водах.

2. Прісної води на планеті дуже мало – всього три відсотки. Причому, доступна для вживання тільки її третя частина, а решта зберігають в собі льодовики.

3. У мантії нашої планети в десять разів більше води ніж її міститься у світовому океані.

4. Світло відбивається по-різному: від води – п’ять відсотків, від снігу – вісімдесят п’ять відсотків тобто в сімнадцять разів більше.

5. Середня температура в світовому океані – 17,4 ° C, в повітрі над ним – 14,4 ° C.

6. Різниться навіть температура льоду. Антарктика – -60 ° C, Гренландія – -28 ° C, Альпи – 0 ° C.

7. Морська вода в кубічному метрі містить білок, півтора грама. Вченими підраховано, що Атлантичний океан настільки поживний, що щорічно перевищує світовий річний врожай у двадцять тисяч разів.

8. Океанами зайнято сімдесят п’ять відсотків земної поверхні, завдяки їм клімат стає м’якше.

9. Якщо розтопити усі льодовики на планеті, рівень води стане більшим на шістдесят чотири метри, тобто, вище двадцятиповерхового будинку.

10. Факти про воду свідчать, що щоденне випаровування з поверхні планети становить трильйон тонн.

11. Якщо взяти звичайний стакан, то в нього вміщається вісім септілліонів молекул.

12. Майже половина земного запасу води міститься в Тихому океані, 23 відсотки – в Атлантичному, 20,3 відсотка – в Індійському, 3,7 відсотка – в Північно – Льодовитому.

13. Вчені з’ясували, що найбільш чисту Н2О можна знайти у Фінляндії. Для цього досліджувалися 122 країни.

Цікаво! Де можна зробити хімічний аналіз води в Києві

14. Один мільярд населення нашої планети не має доступу до чистої води.15. Якій воді простіше замерзнути? Здається, що відповідь очевидна – холодної. Однак, згідно з досліджень, гарячій рідині замерзнути вдається набагато швидше. До цих пір не вивчена природа цього феномену.

16. Завдяки H2O можна не тільки жити, але і померти. Більшість захворювань передається за її допомогою. Це стає причиною смерті двадцяти п’яти мільйонів людей щороку.

17. При втраті двох відсотків рідини від маси тіла людині сильно захочеться пити, десяти відсотків – виникнуть галюцинації, дванадцяти відсотків – потрібно лікарська допомога для відновлення, двадцяти відсотків – шансів не залишається, людина помирає.

18. H2O допомагає усунути зайву вагу. Якщо нею замінити всі напої, то знижується загальна калорійність в раціоні. Перш за все, в харчуванні людина позбавляється від соків і солодких газованих напоїв. Крім того, не тягне їсти солодощі, як після кави або чаю.

19. Завдяки цій чарівній речовині знижується можливість серцевого нападу. Вживання шести склянок води в день значно знижують цей ризик.

20. Кожен з нас за життя випиває близько тридцяти п’яти тонн Н2О.

21. Якщо людині не давати їжі, вона проживе приблизно шість тижнів, а ось без води – не більше п’яти – семи діб.

22. Н2О може бути небезпечною. Якщо в ній у великій кількості міститься метан, то досить і сірника для загоряння.

23. У одного з видів ящірки є здатність пересуватися по водній поверхні. Це відбувається завдяки тому, що вони дуже часто б’ють задніми лапками.

Ось така вона – вода, необхідна і невивчена. Вчені щороку знаходять все більше її особливостей, список цікавих фактів про неї постійно зростає

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: