1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Алергія на воду з-під крана, що робити?
18 Листопада 2017 / 1150 просмотров

Алергія на воду з-під крана, що робити?

Ще 30 – 40 років тому алергія вважалася доволі рідкісним і майже “екзотичним” захворюванням. Сьогодні,  на жаль, все більше людей страждають різними видами алергій. Особливо чутливі до  подразників маленькі діти. Цитрусові, шерсть тварин, миючі засоби  і навіть… вода. Алергія на воду з-під крана це не фантастика, а цілком реальне захворювання. Від чого вона з’являється і як впоратися з проблемою – спробуємо розібратися.

Алергія на воду або на її якість?

Кажучи про алергію на воду, у більшості випадків мають на увазі алергію на якісь конкретні компоненти. Правда, в світі є кілька десятків людей, що мають рідкісну хворобу – алергію навіть на дистильовану воду. Але сподіваємося, що ні ви, ні ваша дитина до них не належите. А отже, причину всё-таки треба шукати в якості води.

Алергія на воду у дітей проявляється частіше, ніж алергія на воду у дорослих. Справа в тому, що у малюків, особливо новонароджених, організм дуже чутливий до температурному режиму. Тому так може проявлятися не алергія на саму воду, а на її температуру: занадто низька або занадто висока. Педіатри радять обов’язково придбати термометр для ванни і регулювати температуру, коли купаєте немовля. Оптимальна температура води – 37 градусів. Деякі батьки, мріючи загартувати дитину, купають її в надто холодній воді. Чутлива шкіра немовляти може відреагувати почервоніннями та висипаннями. Температуру води потрібно знизити поступово, а до закалювання підійти обдумано.

Одним з найбільш алергенних компонентів, що входять до складу води, є хлор. Таким чином, алергія на воду з-під крана може бути реакцією саме на цей компонент. Вода хлоруєтся в більшості регіонів України, так як це надійний спосіб її дезинфекції. Тем не менше, наявність хлору у воді – серйозна проблема для алергиків.

Симптоми алергії на воду

Алергічна реакція на воду може проявлятися по-різному. В першу чергу, це свербіння і почервоніння шкіри, особливо після приймання ванн. Можлива також поява висипань. Більшість фото алергії на воду, які можна знайти в Інтернеті, нервовим краще не дивитись. В деяких випадках можливі також розлади кишечника, нудота, головні болі. Однак при всій серйозності симптомів, з алергією на воду цілком можна впоратися. Головне: проконсультуватися у хорошого спеціаліста і дотримуватися всіх рекомендацій.
Алергія на воду

Алергія на воду: лікування

Як правило, лікування подібних захворювань починається з того, що необхідно виключити контакт з алергеном. Але лікування алергії на воду – справа досить специфічна. Ви не можете не митися. Тому оптимальний варіант – установка хорошої системи фільтрації, яка дозволить позбутися і активного хлору та інших компонентів, на які може виникнути алергічна реакція. Також водні процедури повинні бути короткочасними. В разі алергії на воду у дітей один з варіантів – купати маля в кип’яченій воді. До речі, деякі педіатри радять саме так купати новонароджених в перші місяці життя.

Що стосується вживанні води з-під крану не для купання, а для пиття, то його потрібно виключити.

У деяких складних випадках лікування алергії на воду у дорослих і дітей передбачений також прийом антигістамінних препаратів. Але не займайтесь самолікуванням, призначати їх повинен тільки лікар. Спеціалісти також вважають, що однією з причин алергії на воду може бути також послаблений імунітет. Отже, потрібно зайнятися його зміцненням.

Користуємося якісною водою

Ми вже з’ясували, що причиною алергії на воду з-під крана є хімічні речовини в її складі. Присутність деяких з них (наприклад, хлору) можна розпізнати і «на око». В інших випадках можуть знадобитися спеціальні аналізи. В лабораторії «УкрХімАналіз» проведуть дослідження водопровідної води, і ви отримаєте на руки сертифікат із повною характеристикою за всіма показниками (підходящий пакет за кількістю показників можна вибрати на сайті компанії). Так ви дізнаєтеся, перевищення яких хімічних елементів зафіксоване у вашому водопроводі, а спеціалісту буде простіше виявити причину алергії.

Користуйтеся якісною водою і будьте здорові!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: