1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Нет голосов)
Loading...
Аналіз дистильованої води
12 Лютого 2019 / 12 просмотров

Аналіз дистильованої води

Коли ми говоримо «дистильована вода», то маємо на увазі, що ця вода дуже чиста. Вона дійсно очищена від усіх можливих домішок. Принаймні, в ідеалі повинна бути такою. З огляду на те, що дистильована вода часто використовується в медичних цілях, її якість не повинна залишати ніяких сумнівів. Адже мова йде про здоров’я. Тому хімічний аналіз дистильованої води – відмінний спосіб перевірити чи відповідає її якість прийнятим ГОСТам. При цьому варто пам’ятати, що найякісніша дистильована вода не є синонімом чистої питної води. Більш того, пити її категорично не рекомендується. Про те, в яких випадках необхідна стерильно чиста вода, як і де провести дослідження дистильованої води і чому «чиста» не завжди означає «корисна» – про все це дізнаєтеся з нашої статті.

Що таке дистильована вода?

Для початку, давайте розберемося з термінами. Дистильована вода – це вода очищена абсолютно від усіх органічних і неорганічних речовин. Тобто, фактично, стерильна. При аналізі дистильованої води в ній не повинно бути ні мінеральних солей, ні мікроорганізмів, ні інших речовин. Потрібно звернути увагу, що дистильована вода і конденсат, що утворився в процесі випаровування, – це далеко не одне і те ж. Процес перетворення звичайної води в дистильовану досить складний. Спочатку вода проходить кілька ступенів очищення і лише потім вирушає на дистиляцію. У вигляді конденсату вона збирається на стінках спеціальних ємностей – дистилятів. Це обладнання повинне бути стерильним. Виробники дистильованої води повинні строго дотримуватися існуючих ГОСТів і раз на рік проводити аналіз води в незалежній лабораторії на предмет відповідності стандартам. Оскільки дистильована вода застосовується в різних сферах (медицині, техніці тощо), то і стандарти будуть різними для різних видів такої продукції.

Навіщо потрібна дистильована вода?

Дистильована вода досить широко використовується в самих різних сферах.

 • медицина і фармацевтика
 • хімічна промисловість
 • виробництво косметики
 • харчова промисловість
 • технічне обслуговування автомобільної техніки (виготовлення автокосметики, антифризів і т.п.)
 • акваріумістика

Оскільки дистильована вода не містить ніяких домішок, отже, не утворює накипу, її також рекомендують використовувати для парових прасок.

З огляду на те, що в деяких сферах (як наприклад, у фармацевтиці) від якості дистильованої води залежить людське здоров’я, незалежний аналіз дистильованої води просто необхідний. Навіть якщо дотримані всі стандарти виробництва, якість води може постраждати в результаті поганого промивання обладнання для дистиляції чи через неправильне зберігання.

Незалежний хімічний аналіз дистильованої води: довіряй, але перевіряй

Дуже часто дистильовану воду можна купити в аптеках. Згідно ГОСТам, така вода повинна мати підвищену стерильність (апірогенна). Адже її використовують зокрема для виготовлення ін’єкційних складів. Найменша невідповідність стандартам загрожує негативними наслідками для здоров’я пацієнта. В аптеці така рідина після виготовлення повинна зберігатися не більше доби. Якість дистильованої води, призначеної для медичних цілей, відстежується особливо суворо.

Що стосується дистильованої води, яка застосовується для обслуговування техніки, то тут стандарти не такі жорсткі. Вода може не бути стерильною, головне, щоб у ній не було мінеральних солей. Адже саме вони провокують утворення накипу на нутрощах приладів, який потім дуже складно прибрати. Але якісний дистилят для обслуговування авто, теж зобов’язаний відповідати стандартам. Інакше ви ризикуєте купити просто очищену рідину, яка швидко виведе техніку з ладу. Саме для того, щоб не попастися на прийоми недобросовісних виробників, і необхідний аналіз дистильованої води.

Згідно зі стандартами, дистильовану воду перевіряють на наявність

 • заліза
 • хлоридів
 • сульфатів
 • кальцію
 • міді
 • амонійних солей

Їх присутність допустима в мізерно малих кількостях (від 0,02 до 0,5 мг / л). рН дистильованої води становить 5,4 – 6,6. Куплену воду, ви можете доставити в незалежну лабораторію, де проведуть аналіз дистильованої води на відповідність стандартам.

Чи можна пити дистильовану воду?

Якщо дистильована вода така чиста, абсолютно без всяких домішок, то може виникнути, здавалося б, логічний висновок, що така вода корисна для здоров’я. Насправді це далеко не так. Навпаки, лікарі застерігають від вживання дистильованої води, так як вона може негативно позначитися на здоров’ї. Вода, очищена від мінеральних солей і мікроелементів, підходить для лабораторій і техніки, але не для людського організму. Адже нам такі речовини як раз необхідні для нормальної життєдіяльності. Крім того, внаслідок своїх властивостей дистильована вода погано тамує спрагу. Вживаючи таку воду постійно, ви буде пити більше, зросте навантаження на нирки, може порушитися водно-сольовий баланс в організмі. Тому звичайна питна вода хорошої якості – ідеальний варіант для щоденного вживання.

Використовуйте воду за призначенням і перевіряйте її якість, це допоможе уникнути проблем зі здоров’ям.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: