1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз фенолів у воді. Визначення фенолу у воді
9 Жовтня 2017 / 796 просмотров

Аналіз фенолів у воді. Визначення фенолу у воді

Якість водопровідної води в квартирах більшості українців залишає бажати кращого. І справа не завжди в екології. Навіть якщо спочатку вода і була непоганою (наприклад, піднятою з підземного горизонту), то пройшовши по зношених трубах, вона стає практично непридатною для пиття. Але банальна іржа – це далеко не найстрашніший «сюрприз» з вашого крана. Набагато небезпечніше забруднення хімічними сполуками, наприклад, такими як феноли. Виявляється, фенол в питній воді – не таке вже рідкісне явище. Давайте розберемося, звідки він береться і як можна вирішити проблему.

Навіщо потрібен аналіз води на фенол?

Для початку варто розібратися: що ж таке феноли і яку небезпеку вони можуть являти. Висловлюючись мовою хімії, феноли – це органічні сполуки ароматичного ряду, які застосовуються у виробництві різних феноло-альдегідних смол, поліамідів, епоксидних смол, антиоксидантів і т.п. Тобто, феноли можуть потрапляти у воду як наслідок господарської діяльності підприємств нафтопереробної, лакофарбової, лісохімічної і т.п. промисловості. Але не тільки. Виявляється, феноли в воді можуть з’явитися навіть просто через неякісні труби і матеріали, – стверджують фахівці. Труби, прокладки, рідкі ущільнювачі, герметики для труб можуть містити в своєму складі феноли. Виходить, що помінявши старі іржаві труби на нові, ви можете отримати фенол замість іржі. Погодьтеся, результати такого «заміщення» не радують. Щоб повністю вирішити проблему, ретельно підбирайте матеріали для ремонту, вивчайте сертифікати якості.
Фенол – дуже токсична речовина. При потраплянні в організм він здатний викликати важкі наслідки. Розчин фенолу у воді має руйнівний вплив на нирки і головний мозок. Значне перевищення допустимих показників вмісту фенолу у воді навіть може прирівнюватися до екологічної катастрофи (як, наприклад, сталося в 1990 році в Уфі, коли в річку потрапили відходи місцевого хімічного підприємства). Саме тому аналіз фенолів у воді надзвичайна важлива складова досліджень якості води.
Аналіз фенолів у воді

Визначення фенолів у воді: як усунути проблему

Згідно з державними санітарно-гігієнічним нормами, вміст фенолу у воді не повиннен перевищувати 0, 001 мг / дм3. Якщо цей показник перевищено, потрібно усувати проблему. Виявляється, для цього навіть не потрібно встановлювати в квартирі складні і дорогі системи фільтрації. Навіть бюджетні моделі, в тому числі і звичайні вугільні фільтри, відмінно справляються з цією проблемою.

Феноли в стічних водах

Феноли можуть негативно впливати на здоров’я людини і навколишнє середовище, якщо перевищено їх кількість в поверхневих водах. Взагалі фенол – один з найпоширеніших промислових забруднювачів. Підприємства повинні очищати свої стоки, для того, щоб уникнути попадання фенолу в поверхневі води. Але ризик перевищення допустимого рівня забруднення все одно присутній. Якщо, наприклад, ваш присадибна ділянка, знаходиться по сусідству з підприємствами хімічної промисловості, які використовують фенол, то визначення наявності фенолів у воді буде зовсім не зайвим.
Визначення фенолу в стічній воді допоможе вчасно звернути увагу на проблему і вжити заходів.

Робимо висновки

Визначення фенолів у воді входить до переліку показників розширеного аналізу води, який робить лабораторія «УкрХімАналіз». Щоб не переживати за якість води, яку ви п’єте – просто зробіть аналіз води на фенол. На сайті лабораторії ви завжди зможете вибрати оптимальний пакет за кількістю показників (максимальний, розширений). Фахівці «УкрХімАналіз» проведуть якісний і точний аналіз наданих зразків води, а також дадуть всі необхідні консультації, допоможуть розшифрувати показники і підкажуть, що робити, щоб поліпшити якість води.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: