1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз питної води, де зробити?
3 Серпня 2017 / 492 просмотров

Аналіз питної води, де зробити?

Проблема якості води, як водопровідної, так і бутильованої, без сумніву, актуальна для багатьох. Особливо для сімей з маленькими дітьми. Коли ви купуєте в магазині «дитячу» воду ви впевнені, що берете дійсно якісний продукт? Підтвердити це може тільки аналіз питної води, проведений в спеціалізованій лабораторії.

Аналіз питної води – гарантія вашого спокою

Будь-яка мама хоче, щоб дитина вживала тільки якісні продукти, в тому числі й воду. Але деякі батьки вважають, що дитині можна давати звичайну водопровідну воду, попередньо її закип’ятивши. «Насправді ж, кип’ячена вода, як мінімум, не корисна», – стверджують фахівці. Вся справа в тому, що дитячому організму необхідна вода з особливими показниками. А склад кип’яченої водопровідної води не відповідає їм навіть приблизно.

Але чи є гарантія, що за потрібне показниками відповідає так звана «дитяча вода»? На жаль, ніякої. Для того, щоб мати право вказувати на етикетці «дитяча вода» виробник повинен мати не тільки свідоцтво про державну реєстрацію, а й паспорт на джерело. Але сумна статистика така, що кожна десята пляшка дитячої води на полицях магазинів – підроблена, – стверджують фахівці. У кращому випадку, це звичайна фільтрована водопровідна вода.

Як же зрозуміти, що ви даєте дитині дійсно якісний продукт? Найнадійніший спосіб – зробити аналіз питної води, яку ви купуєте. Якщо ж такої можливості немає, то, перш за все, потрібно уважно вивчати етикетку. Дитяча вода набагато м’якше звичайної столової води. Загальна мінералізація не повинна становити більше 250 – 500 мг / л. У ній неприпустима присутність срібла та діоксиду вуглецю. На етикетці обов’язково має бути позначка, з якого віку цю воду можна давати дитині. Звертайте увагу на жорсткість (не більше 7 ммоль / л) і лужність (не більше 5 ммоль / л) води. Важливо, щоб сама вода розливалася якомога ближче до місця розташування свердловини. Також варто віддати перевагу дитячій воді в скляній, а не в пластиковій тарі.
Аналіз питної води

Зробити аналіз питної води – убезпечити себе від «сюрпризів»

Продовжуючи тему дитячої питної води, варто відзначити, що її якість регулюється ДСанПіН 2.2.4.- 171-2010 ( «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людини»). У цьому документі детально прописано, зміст яких речовин і в яких кількостях допустимо в бутильованої воді. Однак деякі пункти документа викликають подив. Наприклад, санітарні норми допускають присутність у питній воді ПАВів (поверхнево активних речовин). Щоправда, їх масова частка не повинна перевищувати 0,5 мг / дм3. У такій кількості ці речовини навряд чи здатні завдати серйозної шкоди здоров’ю, але, як то кажуть, «осад залишився». Звідки взагалі можуть взятися ПАВи в питній бутильованій воді, тим більше дитячій? Найімовірніше, кажуть фахівці лабораторії «УкрХімАналіз», ці речовини можуть залишатися після промивання заводського обладнання. Якщо миючі засоби змили недостатньо ретельно, то їх мікро-частинки цілком можуть потрапити в воду.

Для того, щоб бути повністю впевненим у якості бутильованої води, яку вживаєте ви і ваші діти, потрібно знайти, де зробити аналіз питної води. Тоді у вас перед очима буде повна і достовірна інформація.

Зробити аналіз питної води та зекономити

Постійно купувати бутильовану воду для пиття і приготування їжі – задоволення не з дешевих. Навіть за скромними підрахунками, купуючи бутильовану воду на всю сім’ю, ви витратите близько 600 грн. на місяць. У той час як встановивши якісний фільтр, ви зможете істотно заощадити. Наприклад, при використанні фільтра зворотного осмосу навіть з урахуванням його експлуатації (періодична заміна комплектуючих: картіріджі, мембрана і т.п.) вартість 1 літра чистої води складе в середньому 0,13 грн.

Перед установкою фільтра бажано зробити аналіз питної води та, вивчивши показники, підібрати оптимальну модель фільтра за співвідношенням «ціна – якість». Так ви і про здоров’я подбаєте і зайвих грошей не витратите.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: