1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз повітря на фенол в квартирі
23 Жовтня 2018 / 113 просмотров

Аналіз повітря на фенол в квартирі

Вас турбують постійні головні болі? Вранці ви відчуваєте себе розбитим, хоча лягли спати вчасно? Почастішали застуди? Якщо плюс до всього цього ви почали відчувати різь в очах і задишку – саме час замовити аналіз повітря на фенол. Адже саме перераховані вище симптоми можуть свідчити, що фенол в повітрі квартири перевищує допустиму норму. Ігнорувати цю ситуацію не можна, тому що фенол – дуже токсична речовина і отруєння ним може мати найсерйозніші наслідки. Звідки беруться такі небезпечні речовини в звичайних міських квартирах, і що з цим робити – дізнаєтеся з нашої статті.

Заміри фенолу в повітрі квартири: звідки йде небезпека

Наша реальність така, що піклуватися про екологічну безпеку власної квартири потрібно самому. Для цього потрібно знати основні джерела-забруднювачі повітря.

За спостереженнями фахівців, такі речовини як фенол і формальдегід є найбільш поширеними забруднювачами повітря як в житлових приміщеннях, так і в офісах. Приховану небезпеку можуть «приховувати» звичайні побутові речі:

 • меблі
 • домашній текстиль
 • оздоблювальні матеріали
 • миючі засоби і т.п.

Дуже часто аналіз повітря на фенол в квартирі показує перевищення концентрації цієї речовини після тільки що проведеного ремонту або покупки нових меблів. Справа в тому, що фенол (зокрема, фенол-формальдегідні смоли) широко застосовуються у виробництві меблів. Також великий ризик наразитися на фенол при купівлі дешевих несертифікованих будматеріалів, текстилю і навіть дитячих іграшок. Неякісні лаки і фарби при використанні можуть призвести до отруєння фенолом. Але «пальму першості» за ризиком виділення фенолів на сьогодні тримають такі оздоблювальні матеріали як клеї, герметики, мастики і т.п., а також звукоізоляційні матеріали. Як правило, більшість подібної небезпечної продукції виготовляється в Китаї і не має відповідних сертифікатів якості. При цьому після ремонту в квартирі може виникнути справжня «гримуча суміш». Навіть якщо кожен окремо взятий матеріал не дає перевищення рівня фенолу в повітрі квартири, в сукупності вони вже становлять серйозну загрозу.

Аналіз повітря на фенол в квартирі

Перше, що повинно насторожити – неприємний «хімічний» запах, що з’явився в квартирі. Це – вагома причина замовити аналіз на фенол в повітрі.

Чим небезпечний фенол в повітрі квартири?

Постійне перебування в приміщенні, де перевищена концентрація фенолу, може обернутися дуже серйозними наслідками для здоров’я. Дана речовина негативно впливає практично на весь організм. Фенол відноситься до речовин першого класу небезпеки і його концентрація в повітрі не повинна перевищувати 0,3 мг / м3. Фенол може провокувати

 • постійну слабкість
 • розвиток шкірних захворювань
 • захворювання органів дихання (наприклад, астма)
 • хвороби очей
 • захворювання серця
 • виразка
 • різку втрата ваги
 • онкологічне захворювання
 • ураження центральної нервової системи

Всі ці симптоми характерні для хронічного отруєння фенолом, якщо людина постійно дихає забрудненим повітрям.

Якщо аналіз повітря на фенол показав перевищену концентрацію цієї речовини, то перебування в такій квартирі стає небезпечним.

Аналіз на фенол в повітрі не в нормі: що робити

Убезпечити себе і свою сім’ю від фенолу в повітрі квартири найпростіше ще на етапі підготовки до ремонту.

 1. Ретельно вибирайте будівельні та оздоблювальні матеріали. Якщо ви заощадите на клеях, герметиках і подібних товарах, то існує великий ризик, що аналіз повітря на фенол покаже істотне перевищення норми. Тоді ремонт доведеться починати заново.
 2. Вінілові шпалери дуже часто бувають причиною перевищення рівня фенолу.
 3. Зверніть увагу на покриття для підлоги. Перевагу краще віддати перевагу паркетній дошці, корковій підлозі або натуральному лінолеуму. Синтетичний лінолеум – одне з найнебезпечніших в екологічному плані покриттів для підлоги.
 4. Якщо фінанси не дозволяють купити меблі із натуральної деревини, то вибирайте меблі з ДСП класу Е1. (Він досить безпечний в плані екології).
 5. У перші кілька місяців після ремонту квартиру бажано інтенсивно провітрювати і, по можливості, не жити там постійно. До речі, фахівці категорично не рекомендують робити ремонт, як люблять молоді родини «до народження малюка». Інакше може виявитися, що новонароджений приїде в квартиру, де в повітрі ще залишається багато шкідливих речовин.

Для отримання об’єктивної картини аналіз повітря краще замовляти через кілька місяців після закінчення ремонту. Залишкова концентрація шкідливих речовин в повітрі прийде в норму природним шляхом.

Якщо ж по закінченні цього часу аналіз на фенол, формальдегід і інші токсичні речовини показує невідповідність санітарним нормам, необхідно вживати радикальних заходів, аж до повної переробки інтер’єру. Тому краще відразу не економити на ремонті на шкоду здоров’ю.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: