1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз повітря на формальдегід: основні показники, розшифровка
29 Серпня 2018 / 180 просмотров

Аналіз повітря на формальдегід: основні показники, розшифровка

Ви в’їхали в нову квартиру після ремонту: нові меблі, продуманий інтер’єр. Єдине, що бентежить – сторонній хімічний запах в кімнатах. В чому причина? Швидше за все, запах свідчить про забруднення повітря формальдегідом. Ігнорувати проблему не можна, оскільки постійний контакт з випарами цієї токсичної речовини може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. При найменших підозрах, варто замовити лабораторний аналіз повітря на формальдегід. З нашої статті дізнаєтеся, чому ж небезпечний формальдегід і на що звернути увагу, щоб не допустити підвищеної концентрації формальдегіду в повітрі вашої квартири.

Забруднення повітря формальдегідом: причини

Насправді в побуті майже кожен з нас стикається з формальдегідом. Справа в тому, що ця речовина широко використовується в промисловості: від виробництва лаків і фарб до меблів, текстилю та навіть іграшок. Напевно, багато хто помічав, що після свіжого ремонту в квартирі часто відчувається характерний хімічний запах. Справа знову ж у формальдегіді. Його використовують для виробництва деревно-стружкових плит, оздоблювальних матеріалів. Можуть містити формальдегід миючі та косметичні засоби. Тютюновий дим – ще одне джерело формальдегіду в побуті. З огляду на всі ці фактори, забруднення повітря в приміщенні формальдегідом – не рідкість. Які ж головні джерела формальдегіду в наших квартирах?

 1. Меблі з деревно-стружкових плит.
 2. Будівельні матеріали (плінтуса, шпалери, покриття для підлоги)
 3. Металопластикові конструкції
 4. Домашній текстиль
 5. Іграшки

Формальдегід представляє реальну небезпеку для здоров’я.

Забруднення повітря формальдегідом: в чому небезпека?

Формальдегід відносять до високонебезпечних хімічних речовин. Підступність цієї речовини в тому, що його негативний вплив проявляється не відразу. Ви можете жити в квартирі з меблями, що «фонять» місяцями і навіть роками, ні про що не підозрюючи. До перших симптомів отруєння формальдегідом відносять такі:

 • загальна слабкість
 • безсоння
 • алергія
 • зниження імунітету

Але це далеко не повний перелік всіх негативних наслідків. Він може провокувати розвиток онкологічних захворювань. Організм дитини, як більш чутливий, може раніше і гостріше зреагувати на перевищення вмісту формальдегіду в повітрі. У малюків він не тільки може спровокувати сильну алергію, але навіть напади астми. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я офіційно визнала формальдегід канцерогеном. Саме тому аналіз на визначення формальдегіду в повітрі дуже важливий.

Визначення формальдегіду в повітрі

Визначення формальдегіду в повітрі: на що звернути увагу

Аналіз повітря на формальдегід варто провести, якщо в приміщенні відчувається характерний запах. Втім, це не завжди свідчить про перевищеній концентрації формальдегіду в повітрі. Гранично допустима концентрація даної речовини, згідно санітарних норм,

0,5 мг / м3. Але запах може бути відчутним і при більш низьких показниках. Інтенсивність виділення формальдегіду в повітря залежить і від зовнішніх факторів:

 • температура
 • вологість
 • вентиляція в приміщенні

Тепле і вологе повітря збільшить інтенсивність виділення формальдегіду і, відповідно, його концентрацію в повітрі.

Лабораторне визначення вмісту формальдегіду в повітрі допоможе відповісти на питання, чи відповідає повітря санітарним нормам.

Підвищений вміст формальдегіду в повітрі: як уникнути проблеми

Отже, ми з’ясували, чим небезпечний формальдегід, і які його основні джерела в побуті. Чи можна убезпечити себе і своїх близьких? Дотримуйтеся кількох простих правил.

 1. Вибираючи меблі або будматеріали, обов’язково запитуйте у продавця сертифікат якості. Меблі також повинні мати маркування за вмістом формальдегіду. Найбільш безпечний клас Е-0 (мінімальний ризик виділення формальдегіду). Такі меблі можна сміливо використовувати в дитячій кімнаті.
 2. Звертайте увагу на те, щоб кромки меблів не були відкриті. Це знизить інтенсивність забруднення повітря формальдегідом.
 3. Звертайте увагу на запах. Якщо в меблевому відділі стоїть сильний характерний «аромат», то тут і без аналізу повітря на формальдегід стає ясно, що від покупки краще утриматися.
 4. Вибирайте якісні будматеріали
 5. У нову квартиру не бажано вселятися відразу після завершення ремонту. Через місяць – два інтенсивність виділення формальдегіду в повітря знижується. Постійне провітрювання приміщення допоможе поліпшити ситуацію.

Якщо ж аналіз повітря на формальдегід все-таки показав перевищення допустимих норм, то краще порадитися з фахівцями. Так, співробітники «УкрХімАналіз» зроблять проби повітря і дадуть експертний висновок.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: