1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз повітря на ртуть
19 Жовтня 2018 / 354 просмотров

Аналіз повітря на ртуть

Ще з дитинства більшість із нас, напевно, пам’ятають настанови мами: акуратно поводься з градусником, щоб не розбити. Такі попередження і в дорослому віці продовжують здаватися цілком логічними. Адже в градуснику ртуть, її випари дуже отруйні. Але чи такі небезпечні ртутні термометри? За яких умов ртуть становить реальну загрозу для здоров’я, а також коли необхідний аналіз повітря на ртуть – дізнаєтеся з нашої статті.

Коли необхідний аналіз повітря на вміст випарів ртуті?

Що ми знаємо про ртуть, крім того, що це дуже токсична речовина? Ртуть це важкий метал, який в природі може перебувати в повітрі, воді та ґрунті. В організм ця речовина може потрапляти кількома шляхами:

 • через органи дихання у вигляді випарів
 • через шкіру при безпосередньому контакті
 • при ковтанні

Ця речовина не має запаху і ніяк не відчувається, тому тільки вимірювання концентрації парів ртуті в квартирі допоможе дізнатися про наявність проблеми. Ступінь негативного впливу ртуті на організм залежить від різних чинників:

 • доза
 • тривалість контакту з речовиною
 • вік людини
 • спосіб впливу
 • тип ртуті

З огляду на, що ртуть присутня в навколишньому середовищі, то всі ми в якійсь мірі можемо піддаватися її впливу (хоча б через їжу, зокрема, морепродукти). У повітря ртуть також може потрапляти внаслідок промислової діяльності деяких підприємств. Наскільки великий ризик отруєння парами ртуті в повсякденному житті?

Аналіз повітря на ртуть

Візьмемо звичайний ртутний термометр. Цей прилад, який є в кожній родині, містить від 1 до 2 г ртуті. Розбитий термометр – найпоширеніша причина, по якій ви можете зіткнутися з випарами ртуті у себе вдома. Але панікувати не варто. Якщо залишки ртуті ретельно зібрати, то наступний замір випарів ртуті буде в межах норми. Звичайно, можна, звернутися в МНС, щоб в приміщенні провели так звану демеркуризацію (очищення від ртуті). Але зробити це можна і самостійно. Головне, грамотно підійти до процесу видалення ртуті.

 1. Забезпечити тривале інтенсивне провітрювання (при цьому людей, а особливо дітей, в приміщенні не повинно бути).
 2. Захистивши руки гумовими рукавичками, зберіть в герметичну тару залишки ртуті і уламки градусника. Не збирайте ртуть за допомогою пилососа. Це може збільшити інтенсивність випарів. Та й пилосос вже не можна буде використовувати.
 3. Ретельно огляньте всі поверхні, куди могла потрапити ртуть.
 4. Всі поверхні бажано обробити розчином марганцівки або хлоровмісним препаратом (підійде, наприклад, відбілювач «Білизна»).
 5. Викидати зібрану ртуть в смітник не можна. Її необхідно віднести в МНС для утилізації.

Ситуація може ускладнитися, якщо:

 • ртуть не була зібрана ретельно, а на підошвах взуття рознесли по всьому приміщенню
 • ртуть потрапила в щілини підлоги, на килим, поверхні м’яких меблів і т.п.

Якщо ртуть не була зібрана в повному обсязі, то залишившись в килимі або на поверхні меблів, продовжує отруювати повітря своїми випарами. Якщо спеціально не провести вимірювання концентрації парів ртуті в приміщенні, то мешканці квартири будуть піддаватися постійному впливу випарів ртуті, що може привести до дуже серйозних наслідків.

Чим небезпечна ртуть? Навіщо потрібно вимірювання випарів ртуті?

Ртуть є дуже токсичною речовиною. Якщо при вимірюванні концентрації парів ртуті виявилося перевищення норми, то головна небезпека полягає в тому, що ртуть може накопичуватися в організмі. Близько 80% випарів ртуті, які ви вдихнули, «осідає» в нирках, серці, мозку. Солі та кисень, який знаходиться в крові, окислюють ртуть. Ртутні солі, що утворилися, в свою чергу призводять до інтоксикації організму. У постраждалих можуть спостерігатися такі симптоми:

 • головні болі
 • занепад сил, дратівливість
 • блювота
 • розлад травної системи
 • порушення серцевої діяльності, слабкий пульс, непритомність
 • порушення пам’яті

При постійному контакті з ртуттю, людина може відчувати в роті металевий присмак, з’являється рясне слиновиділення. Ртуть дуже підступна – без спеціального виміру парів ртуті її не виявити. Ви навіть не будете підозрювати, що в квартирі знаходиться «бомба уповільненої дії». Уже в мінімальних концентраціях (від 0,001 до 0,005 мг / м3) пари ртуті можуть викликати порушення здоров’я, якщо людина дихає таким повітрям протягом декількох місяців. Як же убезпечити себе і своїх близьких?

Аналіз повітря на ртуть. У яких випадках необхідний?

Якщо ви купили нову квартиру або будинок, не зайвим буде провести там аналіз повітря. При цьому неважливо, в’їжджаєте ви в новобудову, або купуєте квартиру «від господаря». У будь-якому випадку, краще застрахувати себе від несподіваних «сюрпризів». Адже ви не знаєте, скільки термометрів розбилося в цій квартирі і наскільки ретельно була проведена прибирання приміщення від залишків ртуті. Тому найоптимальнішим рішенням буде замовити проведення аналізу повітря на ртуть і інші хімічні речовини, які можуть виявитися в повітрі.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: