1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз повітря: основні показники, розшифровка
29 Серпня 2018 / 164 просмотров

Аналіз повітря: основні показники, розшифровка

Чистота повітря в приміщенні, де ми проводимо більшу частину часу, дуже сильно впливає на наше здоров’я. Проблема забруднення повітря особливо актуальна для жителів великих мегаполісів, де промислові підприємства і велика кількість машин негативно відбиваються на загальному стані екології та стані повітря, зокрема. Саме тому, як в квартирі, так і в офісі часто необхідний хімічний аналіз повітря. Показники допоможуть дізнатися, чим насправді ви дихаєте. Якщо повітря забруднене токсичними речовинами або алергенами, то погіршення самопочуття ви може відчути досить швидко. Є сумніви щодо чистоти повітря? Значить необхідно провести аналіз повітря на основні показники. Які шкідливі речовини можна виявити в наших квартирах, чим це загрожує і що робити – дізнаєтеся з нашої статті.

Аналіз повітря: основні показники

Аналіз повітря допомагає виявити, наскільки те, чим ми дихаємо, відповідає санітарним нормам. Аналізується проба повітря за такими основними показниками:

 • формальдегід
 • фенол
 • чадний газ
 • важкі метали
 • аміак
 • діоксиди сірки та азоту
 • хлор

(Максимальне число показників може досягати декількох десятків)

Одним з ключових показників аналізу повітря в квартирі є формальдегід. За спостереженнями фахівців, саме перевищення допустимих норм формальдегіду в повітрі житлових і офісних приміщень зараз є найбільш поширеною проблемою. Справа в тому, що фенолформальдегідні смоли широко застосовуються у виробництві плит ДСП, з яких, в свою чергу, робляться меблі. Крім того, виділяти формальдегід і феноли можуть:

 • дешеві металопластикові вікна
 • будівельні та оздоблювальні матеріали (шпалери, плінтуси, покриття для підлоги)
 • побутові речі (посуд, іграшки, текстиль).

Чим же небезпечний формальдегід? Це надзвичайно токсична речовина, яка може викликати серйозні захворювання. Перші ознаки отруєння парами формальдегіду – млявість і апатія. Також можуть спостерігатися такі симптоми:

 • порушення сну
 • висипання на шкірі та інші алергічні реакції
 • напади астми

При тривалому контакті можливий розвиток онкологічних захворювань. Розшифровка показників аналізу повітря допоможе визначити, перевищено чи ні рівень формальдегіду в вашій квартирі.

Ще один з ключових показників аналізу повітря в квартирі – чадний газ. Причиною перевищення його концентрації часто є несправні газові прилади. Це становить серйозну небезпеку. При найменших підозрах на витік газу, необхідно звертатися до відповідних служб.

Якщо ви живете в промисловій зоні або поблизу великих магістралей, то в повітрі може бути перевищений вміст важких металів.

Навіть звичайнісінький домашній пил може бути джерелом алергенів і токсичних речовин. Як же виявити існуючу проблему?

Коли необхідний аналіз повітря?

Показники аналізу повітря наочно продемонструють, які проблеми є в конкретно взятому приміщенні. У яких випадках варто запросити фахівця для забору проб?

 • погіршення самопочуття людей, що живуть в квартирі (швидка стомлюваність, головні болі)
 • часті простудні захворювання (особливо у дітей)
 • алергічні реакції
 • напади астми

Якщо ви помітили один або декілька з перерахованих вище симптомів, саме час зробити аналіз повітря на основні показники.

ГДК речовин: показники аналізу повітря

Розшифровка показників аналізу повітря неможлива без порівняння їх з гранично допустимими концентраціями речовин (ГДК). Вони прописані в Державних санітарних нормах для понад 700 різних речовин. Власне, ГДК і допомагає оцінити, чи потрібно вважати повітря забрудненим і небезпечним для здоров’я. Існують два показника ГДК: максимальна разова і середньодобова норма. Перший – для промислових, другий – для житлових приміщень. Для квартир нешкідливою вважається середньодобова концентрація хімічних речовин, яка не справляє на людину шкідливого впливу протягом декількох років.

Розшифровка показників аналізу повітря повинна включати дві цифри: показники зразка, взятого у вашій квартирі, і ГДК, прописані в санітарних нормах. Порівнявши їх, легко зрозуміти, концентрація яких речовин перевищена.

Співробітники лабораторії «УкрХімАналіз» зроблять за вашою заявкою забір проб в приміщенні, після цього проведуть аналіз повітря на основні показники і порівняють їх з діючими санітарними нормами. Після цього ви отримаєте на руки вичерпне експертний висновок. Також фахівці зроблять ряд рекомендацій щодо поліпшення стану повітря в квартирі. Відзначимо, що ефективна система очищення підбирається індивідуально, виходячи з кожного конкретного випадку.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: