1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Нет голосов)
Loading...
Аналіз повітря в будинку і офісі
13 Листопада 2018 / 80 просмотров

Аналіз повітря в будинку і офісі

Після робочого дня, проведеного в офісі, ви відчуваєте себе розбитим? Думаєте, справа в звичайній втомі? Насправді, це може бути перший «дзвіночок», що говорить про необхідність зробити аналіз повітря в офісі. Цілком може бути, що меблі або оздоблювальні матеріали виділяють шкідливі речовини. Звідси швидка стомлюваність, головні болі, яким ми часто не надаємо значення. До речі, подібні неприємності можуть підстерігати вас і у власній квартирі. Аналіз повітря в будинку і офісі в сучасному світі стає необхідністю, враховуючи те, яка кількість шкідливих речовин нас оточує. Отже, навіщо потрібно дослідження повітря в офісі або квартирі – читайте в нашій статті.

Навіщо потрібен аналіз повітря в будинку?

Ще років 40 тому медики ввели в обіг такий термін як «синдром хворого будинку». Він має на увазі сукупність проблем зі здоров’ям, причиною яких є саме погане екологічний стан приміщення. За якими ж причин ваш будинок може потрапити в «категорію ризику»?

  1. Погана вентиляція. Нерегулярне провітрювання призводить не тільки до застою шкідливих речовин всередині приміщення, але і провокує утворення цвілі.
  2. Шкідливі хімічні речовини всередині приміщення (випаровування від неякісної меблів, оздоблювальних матеріалів, чадний газ і т.п.).
  3. Хімічні речовини, що потрапляють в приміщення з вулиці (перш за все, вихлопні гази автомобілів).
  4. Забруднювачі біологічного походження (цвіль, бактерії, шерсть тварин і т.п.).

З огляду на таку кількість шкідливих речовин, які можуть вас оточувати у власній квартирі, дослідження повітря в будинку стає не просто примхою, а фактично життєвою необхідністю. Справа в тому, що практично всі перераховані вище забруднювачі повітря справляють украй негативний вплив на здоров’я. Серед можливих наслідків тривалого перебування в такому приміщенні:

  • швидка стомлюваність, головні болі
  • зниження імунітету, часті простудні захворювання
  • захворювання дихальних шляхів (астма, хронічний бронхіт)
  • розвиток алергії

Крім того, деякі речовини (наприклад, фенол та формальдегід) є канцерогенами. Сумно, що перевищення концентрації саме цих речовин фіксується в більшості аналізів повітря в будинку і офісі. Зустріти формальдегід в побуті – не проблема. Він застосовується у виготовленні будівельних і оздоблювальних матеріалів, меблів з ДСП, металопластикових конструкцій. Не дивно, що часто після ремонту, квартира буквально «нашпигована» шкідливими випарами. Часто про це свідчить характерний запах, який з’являється в оновленому приміщенні. Саме тому фахівці рекомендують не в’їжджати в квартиру або офіс безпосередньо після ремонту, а забезпечити максимально інтенсивне провітрювання, щоб знизити концентрацію шкідливих речовин. Тим більше не бажано підлаштовувати ремонт безпосередньо «до народження дитини». Дуже великий ризик, що малюк потрапить в далеко не екологічну атмосферу. Але найкраще ще на етапі підготовки до ремонту ретельно підходити до вибору матеріалів, щоб убезпечити себе і свою сім’ю.

Аналіз повітря в офісі. Наскільки безпечне ваше робоче місце?

Якщо на екологічний стан власної квартири ви багато в чому можете вплинути, то у випадку з робочим місцем не все так просто. Звичайно, сумлінний роботодавець не буде економити на здоров’ї співробітників. Перед в’їздом в нове приміщення він і аналіз повітря в офісі замовить, і меблі закупить не найдешевші. Але що робити, якщо вам не пощастило працювати в екологічно благополучній атмосфері?

Якщо ви помітили погіршення самопочуття і підозрюєте, що причина знаходиться саме в офісі, то чекати, що ситуація сама якось вирішиться не варто. Перш за все, треба звернути увагу шефа на дану ситуацію. Якщо ж керівництво відмовляється від проведення дослідження повітря в офісі, то є два варіанти розвитку подій.

  1. Підшукати для роботи іншу компанію, яка більш уважно ставиться до здоров’я співробітників.
  2. Замовити незалежну експертизу. Якщо в повітрі перевищена допустима концентрація шкідливих речовин, то керівництву можуть загрожувати санкції відповідних служб.

Якщо ж ви самі є керівником підприємства, то повинні бути зацікавлені в хорошому стані здоров’я своїх співробітників. Адже це безпосередньо впливає на якість роботи і продуктивність праці. Особливо важливим є контроль за екологічною обстановкою на шкідливих виробництвах.

Для забору проб повітря необхідно запросити фахівців, які зроблять всі необхідні виміри і нададуть детальні результати аналізу.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: