1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз повітря в квартирі перед покупкою
13 Листопада 2018 / 82 просмотров

Аналіз повітря в квартирі перед покупкою

Придбання нового житла – непересічна подія для будь-якої сім’ї. Але для того, щоб жити там було по-справжньому затишно і комфортно, а головне безпечно, не зайвим буде провести аналіз повітря в квартирі перед покупкою. Далеко не всі, в’їжджаючи в нове житло, звертають на це увагу, і дуже даремно. Ви не можете знати, що відбувалося в цій квартирі до вас (якщо купуєте житло на вторинному ринку), також ви не можете бути впевнені, що всі використані будівельниками матеріали 100% безпечні (якщо в’їжджаєте в новобудову). А якість повітря в квартирі справляє суттєвий вплив на стан здоров’я тих, хто в ній живе. Отже, для чого потрібно дослідження повітря в квартирі перед покупкою, які неприємні «сюрпризи» можуть підстерігати мешканців і як поліпшити якість повітря – про все це дізнаєтеся з нашої статті.

Навіщо потрібне дослідження повітря в квартирі?

З огляду на сучасний стан екології, якість повітря, яким ми дихаємо, залишає бажати кращого. Те, яке повітря в квартирі, залежить як від зовнішніх, так і від внутрішніх чинників. І якщо на перші ми вплинути практично не можемо (ну, хіба що придбати житло далеко від жвавих магістралей і підприємств), то мікроклімат всередині квартири багато в чому залежить від дій господарів.

Повітря в квартирі являє собою «коктейль» з безлічі компонентів, як органічного, так і неорганічного походження. Це і вихлопи автомобілів, які потрапляють в приміщення з вулиці, і хімічні речовини, що знаходяться всередині приміщення, і звичайний побутовий пил.

Зупинимося детальніше на внутрішніх чинниках, оскільки саме вони істотно впливають на якість повітря в квартирі.

 1. Фенол і формальдегід. Ці хімічні речовини, за оцінками фахівців, є лідерами серед джерел забруднення повітря як в квартирах, так і в офісах. Найчастіше аналіз повітря в квартирі, особливо після свіжого ремонту, показує істотне перевищення цих компонентів. Причина в тому, що, не дивлячись на свою токсичність, фенол та формальдегід широко застосовуються у виробництві будівельних і оздоблювальних матеріалів, металопластикових вікон, меблів з ДСП, текстилю. Буває, що істотне перевищення фенолу виявляють навіть у дитячих іграшках. Якщо постійно дихати таким повітрям, то наслідки для здоров’я можуть бути дуже серйозними: від алергії до важких уражень органів і систем організму і навіть розвитку онкологічних захворювань.
 2. Чадний газ. Перевищення концентрації чадного газу в повітрі, як правило, пов’язане з несправними газовими приладами і становить серйозну небезпеку.
 3. Грибок і пліснява можуть істотно знизити якість повітря в квартирі. Вони виділяють в повітря дрібні спори, які можуть провокувати алергію, а також захворювання органів дихання (хронічні бронхіти, астму і т.п.).
 4. Важкі метали в повітрі (ртуть, свинець і т.п.). Перевищення їх концентрації, як правило, пов’язане із зовнішніми факторами (діяльність підприємств, вихлопи автомобілів і т.п.).

Аналіз повітря в квартирі перед покупкою

У яких випадках необхідний аналіз повітря в квартирі?

Перевірити повітря в квартирі не завадить в таких ситуаціях:

 1. Купівля нового житла. Аналіз повітря в квартирі перед покупкою допоможе убезпечити себе від неприємних несподіванок. При цьому не важливо, чи купуєте ви новобудову, або квартиру на вторинному ринку.
 2. Після ремонту також варто замовити лабораторне дослідження повітря в квартирі.
 3. Якщо ви або ваші близькі почали часто хворіти, загострилися або проявилися алергічні реакції – можливо причина в якості повітря. У цьому випадку також необхідний аналіз.

Як поліпшити якість повітря в квартирі?

Істотно вплинути на загальний стан екології в вашому місті ви навряд чи зможете. Але дотримання кількох нескладних рекомендацій допоможе поліпшити екологічну обстановку в окремо взятій квартирі.

 1. Звертайте увагу на якість будівельних матеріалів і меблів, якщо вирішили провести ремонт або оновити інтер’єр. Якщо немає можливості купити меблі з натурального дерева, звертайте увагу на клас екологічності виробів з ДСП. Він повинен бути не нижче Е1 (допустимий рівень формальдегіду).
 2. Якість повітря в квартирі залежить від температури і вологості. Висока вологість – ідеальні умови для розмноження цвілі і грибка. Регулярно провітрюйте кімнати, не допускайте вогкості в підвалі і промерзання стін.
 3. Слідкуйте за справністю газових приладів.
 4. Дотримання правил гігієни, регулярне прибирання допоможуть знизити кількість пилу, який сам по собі також є досить сильним алергеном.

Якщо показники аналізу повітря в квартирі не відповідають санітарним нормам, то проблему потрібно буде вирішувати спільно з фахівцями. Залежно від конкретної ситуації, буде рекомендована відповідна система очистки та алгоритм дій.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: