1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз води на дачі з колодязя, свердловини, джерела
8 Листопада 2018 / 75 просмотров

Аналіз води на дачі з колодязя, свердловини, джерела

Проблему відсутності центрального водопостачання на дачній ділянці кожен вирішує по-своєму. Хтось облаштовує свердловину, хтось користується найближчим колодязем. Що можна сказати про якість води з цих джерел? Чомусь в більшості своїй міські жителі вважають, що колодязна вода «здоровіша», ніж та, що тече з кранів у міських квартирах. Але чи так це насправді? Лабораторний аналіз води на дачі часто показує невтішні результати. Тут і нітрати, і пестициди, і нафтопродукти… Плюс до всього майже завжди колодязна вода не відповідає санітарним нормам по мікробіології. У даній статті спробуємо розібратися, як аналіз води на дачі зі свердловини, колодязя або джерела допоможе уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

Аналіз води на дачі з колодязя: найпоширеніші проблеми

За оцінками фахівців, з усіх проб криничної води, після лабораторних аналізів приблизно третина визнається непридатною для пиття. Які ж «сюрпризи» можуть підстерігати нас в дуже смачній і «здоровій» воді з колодязя.

 • невідповідність нормам за мікробіологічними показниками (велика кількість хвороботворних бактерій)
 • перевищення концентрації органічних речовин
 • нітрати
 • фосфати
 • амоній

Також колодязна вода може бути каламутною, мати жовтуватий або бурий колір.

Зрозуміло, вживати таку воду для пиття і приготування їжі, а тим більше давати її дітям категорично не рекомендується. Шкідливі речовини, що знаходяться у воді з колодязя, можуть спровокувати цілий «букет» проблем зі здоров’ям.

 • кишкові інфекції
 • запалення
 • шкірні захворювання
 • серцево-судинні захворювання
 • порушення діяльності нервової системи
 • розвиток онкологічних захворювань і т.д.

Чим небезпечніше речовина, яку виявили при аналізі води на дачі, тим серйозніші наслідки для здоров’я.

Так, наприклад, при аналізі води на дачі зі свердловини або колодязя досить часто виявляють перевищення рівня нітратів. Ці речовини викликають серйозні порушення в усьому організмі, а важка інтоксикація може закінчитися навіть летальним результатом (особливо, у маленьких дітей).

Аналіз води на дачі з колодязя

Аналіз води на дачі: шукаємо фактори ризику

Якщо аналіз води на дачі зі свердловини або колодязя, показав невтішні результати. Причин може бути декілька.

 1. Неправильне облаштування або несвоєчасна чистка джерела водопостачання.
 2. Зношення обладнання свердловини
 3. Промислові та побутові викиди (якщо поблизу знаходяться великі промислові або сільськогосподарські підприємства, то ризик потрапляння шкідливих речовин в колодязь дуже великий).

Якщо ви купили земельну ділянку зі свердловиною або ж збираєтеся обладнати її самі, аналіз води на дачі просто необхідний. Вибір правильного місця для свердловини допоможе уникнути проблем надалі.

Аналіз води на дачі з джерела. Наскільки чиста джерельна вода?

Словосполучення «джерельна вода» зазвичай вважається синонімом чистоти. Але фахівці поспішають розвінчати цей міф. Насправді, в джерельній воді може бути така кількість шкідливих речовин, що вживати її не можна ні в сирому вигляді, ні після кип’ятіння. Чистота джерела залежить як від його розташування, так і від типу наповнення (якими водами насичується джерело). Джерела бувають артезіанські, грунтові і верховодних. Перші – найчистіші. А ось якість води в верховодних і ґрунтових джерелах викликає ряд питань. У грунт легко просочуються стічні води, забруднені хімічними речовинами, часто аналіз води на дачі з джерела показує невідповідність нормі за бактеріологічними показниками. Крім того, якість джерельної води може бути нестабільною і залежить від пори року. Навесні, коли тане сніг, або восени після затяжних дощів, шкідливі речовини можуть як вимиватися з ґрунту, так і потрапляти в джерело разом з опадами. Тому аналіз води на дачі з джерела, якщо ви плануєте використовувати воду з нього, потрібно проводити як мінімум два рази на рік – навесні і восени.

Вода на дачі не відповідає санітарним нормам: що робити?

Якщо аналіз води на дачі зі свердловини або колодязя показав невідповідність санітарним нормам, то варіантів вирішення проблеми, власне, не так вже й багато.

 1. Перестати користуватися даним джерелом водопостачання. Цей метод радикальний, але далеко не завжди його можна здійснити на практиці.
 2. Виправлення ситуації шляхом очищення свердловини або колодязя, прокачування, заміни обладнання. Також, швидше за все, буде необхідно встановити систему фільтрації. Якщо поганий стан води пов’язаний не з механічним забрудненням, а, наприклад, з попаданням в грунт стічних вод сусіднього підприємства, то очистить воду тільки фільтр.

Звичайно, у випадку з колодязем здійснити це буде складніше, ніж при наявності центрального водопостачання. Однак фахівці допоможуть вирішити проблему і підібрати необхідне обладнання.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: