Аналіз води на хлор, хлориди
30 Жовтня 2018 / 2969 просмотров

Аналіз води на хлор, хлориди

У багатьох областях України водопровідна вода обробляється хлором. Хлорування води – поширена практика в комунальному господарстві, оскільки дозволяє дезінфікувати воду і уникнути розмноження інфекцій. Багато хто вважає, що єдиний недолік хлорованої води – неприємний запах. Але перевищення хлоридів у воді може негативно позначитися на здоров’ї. Саме тому в спірних випадках необхідний аналіз води на хлор. Чому норма хлоридів у питній воді може бути перевищена і наскільки це небезпечно – дізнаєтеся з нашої статті.

Хлориди в воді: норма

Хлор – один з елементів необхідних для нормальної життєдіяльності людського організму. Дефіцит хлору може спровокувати загальну слабкість, зниження тиску, погіршення апетиту і т.п. В основному добова потреба в хлоридах заповнюється організмом за рахунок звичайної кухонної солі. Міститься хлор і в ряді продуктів нашого повсякденного раціону (хліб, масло, сир, яйця і т.п.). Також хлор може потрапляти в організм і з питною водою. Гранично допустима концентрація хлоридів у воді встановлюється по органолептичними показниками – смаковим якостям. При концентрації хлориду натрію більше 250 мг / л вода вже має солонуватий смак. А ось хлоридів кальцію або магнію для такого ж ефекту потрібно не менше 1000 мг/л. Усереднена норма хлоридів у питній воді становить не більше 250 мг/л. (В окремих випадках, пов’язаних з природними умовами і технологією підготовки води в Україні до 2020 року допускається концентрація до 350 мг/л).

Якщо ж аналіз води на хлор показує перевищення норми, вживання її може негативно позначитися на здоров’ї.

Аналіз води на хлор, хлориди

Хлор і хлориди в воді: в чому ризик

Взагалі, хлориди в воді в природі містяться як в поверхневих, так і в ґрунтових водах. У комунальному господарстві хлор широко застосовується для дезінфекції води і знищення бактерій, але в той же час це досить небезпечна токсична речовина. Серед найбільш поширених хлоридів: хлорид натрію (звичайна кухонна сіль), хлорид водню, хлорид магнію, діоксид хлору і т.д. Аналіз води на хлориди і хлор обов’язково входить до переліку показників хімічного аналізу, який допомагає визначити якість води. З одного боку, хлор ефективно бореться з бактеріями і вирішує проблему чистоти води. Але, в той же час, у воді після додавання хлору можуть виникати так звані тригалометани. Це токсини, які утворюються при реакції хлору з природними елементами в воді. Ось ці речовини, потрапляючи в наш організм з водопровідною водою, можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям. Наприклад, таких як:

  • астма
  • шкірні захворювання
  • захворювання серцево-судинної системи

Але найнебезпечніше, що ці речовини є канцерогенами і провокують розвиток онкологічних захворювань. Українські вчені прийшли до висновку, що для оцінки концентрації тригалометанів, які утворюються в процесі водопідготовки, можна використовувати такий показник як загальний органічний вуглець. Він також, як і хлориди, визначається при хімічному аналізі води.

Якщо аналіз води на хлориди і хлор показав перевищення норми, то небезпечно не тільки пити таку воду, а й купатися в ній. Оскільки хлор легко проникає в організм і через шкіру.

Підвищений вміст хлору і хлоридів у воді не тільки робить її неприємною на смак, при цьому вона стає практично непридатною для багатьох господарських потреб (зокрема, для поливу).

Аналіз води на хлориди: звідки надлишок і що робити?

Значне перевищення хлоридів у воді говорить про те, що, швидше за все, десь була порушена технологія водопідготовки. Оскільки постійне використання води з перевищеним рівнем хору може негативно відбитися на здоров’ї, не зайвим буде перестрахуватися і при найменшій підозрі здати воду на аналіз. Запідозрити недобре можна, наприклад, якщо ви відчули, що характерний запах хлору посилився.

При заборі проби для аналізу води на хлор зверніть увагу, що для отримання об’єктивних результатів зразок повинен виявитися в лабораторії максимум через дві години.

Що ж робити, якщо лабораторні дослідження підтвердили перевищення хлоридів у воді? Відразу відзначимо, що кип’ятіння жодним чином не допомагає знизити рівень хлору. Більш того, при нагріванні хлор реагує з солями знаходяться у воді і утворює ще більш небезпечні речовини. Тому до способів, які «реально працюють» варто віднести два:

  • відстоювання (хлор дуже летючий і на повітрі його вміст у воді різко знижується)
  • фільтрація

Це може здатися парадоксальним, але навіть установка недешевого фільтра окупиться досить швидко. Не кажучи вже про зручність. Адже відстоювати воду для того, щоб прийняти ванну – заняття клопітке, а купівля бутильованої води для пиття і приготування влетить «в копієчку». При цьому з проблемою надмірної концентрації хлору справляються навіть недорогі вугільні фільтри.

Дбайте про здоров’я і стежте за якістю питної води!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: