1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 голосов, оценка: 3,00 из 5)
Loading...
Аналіз води на нафтопродукти
6 Листопада 2018 / 120 просмотров

Аналіз води на нафтопродукти

За оцінками фахівців, нафтопродукти в воді – досить поширене явище. Діяльність промислових підприємств, відходи транспортної діяльності, видобуток нафти, перевезення нафтопродуктів – ось далеко не повний перелік причин, за якими вони можуть виявитися як в поверхневих, так і в ґрунтових водах. Оскільки перевищений вміст нафтопродуктів у воді може спровокувати серйозні захворювання, цей показник суворо контролюється. Про те, чим небезпечні нафтопродукти, звідки вони можуть з’явитися у вашому водопроводі і як ефективно вирішити проблему – читайте далі.

Перевищення нафтопродуктів у воді: причини

Поява нафтопродуктів у воді, має місце набагато частіше, ніж звикли думати споживачі. Нафтопродукти – досить широке поняття, яке включає різноманітні органічні сполуки, отримані в процесі переробки нафти. До них відносяться:

 • різні види палива
 • мазути
 • масла
 • сировина, що використовується у виробництві пластмас та інших синтетичних матеріалів.

За якими ж причинами норма нафтопродуктів у питній воді може бути перевищена?

 • стоки промислових підприємств
 • відходи автозаправок
 • витік нафти і нафтопродуктів під час транспортування
 • господарсько-побутові стоки

Забруднюються не тільки поверхневі, але і ґрунтові води (особливо в місцях видобутку нафти). Також істотно погіршують картину недобросовісні промислові підприємства.

Найчастіше скидання неочищених стоків або витік на нафтопереробних підприємствах, призводять до того, що нафтопродукти потрапляють в ґрунт і просочуються в підземні водоносні горизонти. Звідти вони дуже легко потрапляють в свердловину або колодязь. При цьому забруднення може поширюватися на значні відстані, джерело його зовсім не обов’язково знаходиться в безпосередній близькості від свердловини на вашій ділянці.

Аналіз води на нафтопродукти

На жаль, у багатьох регіонах України питання якісної очистки промислових стічних вод стоїть досить гостро. Також залишають бажати кращого і самі технології очищення води на підприємствах, які, на жаль, багато в чому застаріли.

Також однією з причин появи нафтопродуктів у воді в свердловині може бути розгерметизація глибинного насоса. Масло, що знаходиться всередині двигуна при цьому просочується в воду. Тому необхідна не тільки заміна обладнання, але і чистка свердловини.

Запідозрити наявність нафтопродуктів у воді можна по стійкому характерному «бензиновому» запаху, неприємного смаку, а також зміни кольору.

Аналіз води на нафтопродукти: чому це важливо

Нафтопродукти у воді не тільки надають їй неприємний запах. Вони несуть пряму загрозу здоров’ю. Їх компоненти (зокрема бензол, толуол і т.п.) справляють украй негативний вплив на центральну нервову систему. Використання води з підвищеним вмістом нафтопродуктів може викликати:

 • хронічну втому
 • часті головні болі
 • запаморочення
 • нудота
 • різь в очах

Можливі й більш серйозні наслідки. Наприклад, порушення кровотворної функції, зменшення кількості лейкоцитів, пошкодження та знищення червоних кров’яних тілець (еритроцитів). Бензол є потужним речовиною-канцерогеном. Також можливі гормональні порушення.

З огляду на всі можливі ризики, вміст нафтопродуктів у воді, яка надходить до кранів споживачів, строго регулюється. Так, цей показник не повинен перевищувати 0,1 мг / дм3.

Аналіз води на нафтопродукти входить в число обов’язкових показників, за якими перевіряється якість води. Якщо ви, наприклад, купуєте земельну ділянку і хочете бути впевнені у власній безпеці, то потрібно перевірити воду зі свердловини на нафтопродукти. Взагалі, з метою профілактики, фахівці рекомендують робити аналіз води зі свердловини з періодичністю раз на рік.

Також аналіз води на нафтопродукти може бути необхідний, якщо ви відчули погіршення самопочуття і хочете виявити причину.

Як знизити вміст нафтопродуктів у воді?

На сьогоднішній день оптимальним надійним способом поліпшення якості водопровідної води є її фільтрація. Так для видалення нафтопродуктів цілком підійде звичайний вугільний фільтр. Він затримує нафтопродукти, усуває сторонній запах і присмак води. При цьому необхідно не забувати про своєчасну заміну картриджів. Для очищення свердловини від нафтопродуктів необхідно кілька разів прокачати воду з використанням активованого вугілля в якості сорбенту (у вигляді порошку).

Якщо перевищення нафтопродуктів у воді досить істотне, то ви відразу відчуєте це за характерним запахом, вода також може помутніти. У цьому випадку не варто ризикувати здоров’ям, відтягуючи рішення проблеми. Адже якісна вода – запорука гарного самопочуття.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: