1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Нет голосов)
Loading...
Аналіз води на нітрати
24 Жовтня 2018 / 92 просмотров

Аналіз води на нітрати

Про шкоду нітратів в наш час знають багато. Саме через це деякі побоюються вживати і особливо давати дітям ранні і несезонні овочі і фрукти. Традиційно вважається, що в них сильно перевищений вміст нітратів. Але навіть якщо ви уважно стежите за харчуванням, ризик отруєння нітратами все одно залишається. Дуже часто концентрація нітратів буває перевищена у звичайній питній воді. У «групі ризику» за вмістом нітратів знаходиться вода зі свердловин або колодязів. Отруєння нітратами може привести навіть до летального результату. Тому на якість питної води потрібно звертати пильну увагу. Як убезпечити себе, і навіщо потрібен аналіз води на нітрати – розповімо в цій статті.

ГДК нітратів у воді. Чим небезпечні нітрати

Вміст нітратів, як і всіх інших хімічних речовин, у питній воді регулюється Державними санітарними нормами. Так, згідно зі стандартами, кількість нітратів на 1 літр води має бути не більше 50 мг. Але звідки взагалі можуть взятися ці небезпечні речовини? Як правило, основних джерел надходження нітратів у воду два:

  • азотовмісні добрива, які потрапляють у ґрунтові води
  • побутові стоки і стоки підприємств

Найчастіше аналіз води на нітрати показує перевищення їх концентрації у воді з неглибоких свердловин і колодязів, куди легше потрапляють промислові і сільськогосподарські стоки.

У чому ж небезпека цих речовин? Основна небезпека отруєння нітратами в тому, що потрапляючи в організм, вони мають властивість накопичуватися там і перетворюються в нітрити (вторинна токсичність) і нітрозаміни (третинна).

Аналіз води на нітрати

Саме вторинна і третинна інтокискація, яка відбувається в процесі перетворення нітратів в організмі, найбільш небезпечна. Головна загроза перевищений вміст нітратів криється в тому, що, потрапляючи в організм, вони перетворюють гемоглобін, що міститься в крові, в метгемоглобін. Він не здатний переносити кисень, тому розвивається кисневе голодування організму, людина відчуває слабкість, швидко втомлюється. Чим більше нітратів потрапило в організм – тим серйозніше будуть наслідки. Нітрати негативно впливають практично на всі органи і системи. Особливо небезпечне потрапляння нітратів в організм для маленьких дітей першого року життя. Вживання води з великою кількістю нітратів може спричинити важку інтоксикацію і навіть смерть дитини. Це пов’язано з тим, що деякі процеси в дитячому організмі ще продовжують остаточно формуватися в ранньому віці. Порушити їх дуже легко, що може призвести до незворотних наслідків. Постійне вживання води з перевищеним вмістом нітратів призводить до хронічного отруєння нітратами. Це суттєво послаблює імунну систему, організм стає більш чутливим до дії канцерогенів. Деякі дослідження доводять прямий зв’язок між хронічним отруєнням нітратами та розвитком злоякісних пухлин. У вагітних жінок отруєння нітратами може спровокувати викидень і вади розвитку плоду. Як же можна убезпечити себе і свою сім’ю?

Аналіз води на нітрати: перевірте, що тече з крана

Хімічний аналіз води необхідний, якщо ви хочете упевнитися, що вживаєте якісну воду. Не зайвим буде перевірити на нітрати колодязь або свердловину на вашій присадибній ділянці. У цих джерелах, за статистикою фахівців, перевищення ГДК нітратів у воді спостерігається частіше, ніж у воді з центрального водогону. Нітрати ніяк не відчуваються в воді на смак і запах, колір і прозорість води при цьому не змінюються. Без спеціального аналізу виявити ці речовини неможливо, навіть якщо допустима концентрація перевищена в десятки разів.

Якщо лабораторний аналіз води на нітрати виявив перевищення норми, то вирішити проблему допоможе тільки очищення води. Фахівці допоможуть підібрати підходящий фільтр, який зробить воду придатною для пиття. Добре себе зарекомендували системи зворотного осмосу (вони справляються з нітратами, пестицидами, важкими металами і т.п.).

Зверніть також увагу на профілактичні заходи, які допоможуть уникнути отруєння нітратами і запобігти їх потраплянню в джерела водопостачання:

  1. Ні в якому разі не вживайте воду, в якій перевищено вміст нітратів.
  2. Не давайте дітям до 3-х років і не використовуйте для приготування дитячого харчування воду з колодязів, краще використовувати дитячу бутильовану воду.
  3. При облаштуванні колодязя і свердловини дотримуйтеся гігієнічних нормативів (зробіть огорожу навколо колодязя, навіс і т.п.). Не розміщуйте свердловини поблизу сільськогосподарських угідь, звалищ і т.п. Чистити колодязь потрібно не рідше одного разу на рік.

Звертайте увагу на якість води, це допоможе уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: