1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Нет голосов)
Loading...
Аналіз води на важкі метали
9 Лютого 2019 / 14 просмотров

Аналіз води на важкі метали

Контроль якості питної води в сучасних реаліях стає все більш актуальним. З огляду на стан екології, моніторити джерела водопостачання необхідно регулярно. Особливо, якщо ви користуєтеся свердловиною або колодязем. Одна з найбільш поширених проблем – важкі метали у воді. Такі домішки роблять її не просто непридатною для пиття, але навіть небезпечною. Тому своєчасне дослідження води на важкі метали допоможе зберегти здоров’я вам і вашим близьким. Які важкі метали можуть потрапити в воду і як їх звідти видалити – читайте в нашій статті.

Важкі метали: в чому небезпека

Якщо ви ще не встигли забути шкільний курс хімії, то напевно знаєте, що важкими металами називають ряд хімічних елементів, об’єднаних певними загальними властивостями. Всі вони, в тій чи іншій мірі, справляють токсичну дію на людський організм. Принципи їньоъ класифікації трохи відрізняються. Тому перелік важких металів в різних джерелах може варіюватися. Як правило, до важких металів відносять:

 • ртуть
 • свинець
 • кадмій
 • миш’як
 • кобальт
 • нікель

Всі ці речовини досить легко можуть виявитися в вашому водопроводі. Тому аналіз води на важкі метали просто необхідний, якщо ви хочете перевірити її якість. Головна небезпека важких металів в тому, що, потрапляючи в організм, вони не тільки накопичуються в нирках, печінці та інших органах, а й порушують обмін речовин. Іони важких металів засмічують нирки й печінку, і ці органи перестають виконувати свої функції фільтра. Внаслідок цього з організму не виводяться токсини. Наслідки накопичення в організмі важких металів можуть бути найсерйознішими, аж до спадкових мутацій.

Негативний вплив важких металів провокує:

 • захворювання нирок і печінки
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту
 • анемію
 • проблеми зі щитовидною залозою
 • важкі ураження центральної нервової системи
 • руйнування кісткової тканини
 • розвиток розумової відсталості у дітей

Саме тому хімічний аналіз води на важкі метали обов’язковий при перевірці якості води. Гранично допустимі концентрації перерахованих вище речовин дуже малі, що й не дивно, з огляду на їх високу токсичність. Згідно з Державними санітарними нормами, ГДК важких металів коливаються від 0, 0005 мг / л (для ртуті) до 0,1 мг / л (для кобальту). У сукупності концентрація всіх важких металів в одному літрі питної води не повинна перевищувати 0, 001 мг / л.

Звідки беруться важкі метали у воді?

Джерела потрапляння в воду важких металів можна умовно розділити на дві групи: природні і техногенні. Природним шляхом важкі метали можуть опинитися у воді внаслідок вивітрювання гірських порід, вулканічних процесів, ерозії ґрунтів і т. п. Але частіше суттєве забруднення води важкими металами відбувається внаслідок діяльності людини. До техногенних джерел відносять:

 • викиди промислових підприємств
 • відходи металургійних виробництв
 • міські побутові стоки
 • деякі види добрив
 • спалювання палива

Також важкі метали можуть потрапляти у воду з дощем або снігом. Причина скупчення шкідливих речовин в атмосфері, в основному, вихлопні гази й викиди підприємств.

Аналіз води на важкі метали особливо актуальний для індивідуальних джерел водопостачання. Оскільки їх моніторинг – турбота виключно господаря ділянки, тобто – вас. Перекласти проблему на комунальні служби не вийде. Якщо хімічний аналіз показав перевищення концентрації важких металів, необхідно терміново вживати заходів.

Як очистити воду від важких металів?

Говорячи про забруднення води важкими металами, мають на увазі, в першу чергу, їні солі. Це дуже стійкі сполуки і їх усунення становить серйозну проблему. Один з досить ефективних способів – додавання в воду певної групи хімічних речовин, здатних створити нові сполуки з солями важких металів. Це може полегшити очищення води, тому що важкі метали випадуть в осад. Після цього вода повинна обов’язково пройти додаткову фільтрацію. Ефективність цього способу залежить як від концентрації важких металів у воді, так і різноманітності шкідливих домішок. Таким способом при необхідності очищається вода перед подачею її в централізовану систему водопостачання. Що стосується приватних господарств, то тут для очищення води від важких металів краще використовувати систему зворотного осмосу. Але варто звернути увагу, що для очищення від важких металів потрібні спеціальні мембрани, що мають підвищену хімічну стійкість і високу міцність. Саме тому звертаємо вашу увагу, що перед установкою фільтра, необхідно проконсультуватися з фахівцями (краще за все в тій же лабораторії, де робили аналіз води на важкі метали). Вони підкажуть яке саме обладнання з якими функціями необхідно в даному конкретному випадку.

Пам’ятайте, що вживання якісної води – важлива складова здорового способу життя.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: