1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Нет голосов)
Loading...
Аналіз води в басейні
14 Лютого 2019 / 51 просмотров

Аналіз води в басейні

Зараз багато власників приватних будинків обладнують на своїй ділянці басейн. І це не дивно: басейн хороша можливість для відпочинку, релаксу і зміцнення здоров’я. Але для того, щоб басейн дійсно приносив задоволення і користь, дуже важливо стежити за якістю води. Проводити аналіз води в басейні необхідно регулярно, щоб уникнути проблем зі здоров’ям. Як і коли необхідно проводити дослідження води в басейні, якими параметрами вона повинна відповідати і як поліпшити якість води – дізнаєтеся з нашої статті.

Аналіз води в басейні: що потрібно знати

Помилково вважати, що турбота про басейні закінчується після його будівництва і обладнання всім необхідним. Обслуговування басейну – важлива умова його нормального функціонування. Крім очищення басейну і заміни фільтруючих елементів, необхідний і регулярний аналіз води в басейні. Якщо вода на перший погляд є абсолютно чистою, це ще не означає, що в ній немає шкідливих речовин. Якщо не приділяти належної уваги якості води, то про існування проблеми, ви можете дізнатися вже на лікарняному ліжку. Купання в забрудненій воді може істотно підірвати здоров’я, і ​​замість користі від басейну буде тільки шкода.

На які види досліджень варто звернути увагу. Перш за все, це

  • хімічний аналіз води в басейні
  • бактеріологічний аналіз води в басейні

Проведення цих аналізів бажано замовити в спеціалізованій лабораторії, хоча забір проб для дослідження можна зробити й самостійно. Для того щоб дослідження води в басейні було об’єктивним, необхідно враховувати, з якого джерела йде водопостачання. Якість води у відкритих басейнах вимагає додаткової уваги, оскільки в воду потрапляють опади, також велика ймовірність механічного забруднення (пісок, листя і т.п.). Криті басейни, особливо якщо вода туди подається з артезіанської свердловини, можна перевіряти не так часто. Але періодичність взяття аналізів також залежить і від того, скільки людей користуються басейном.

Взагалі, рекомендована частота перевірок така

  1. Аналіз перед початком експлуатації басейну (зокрема на наявність залишкових речовин-дезінфектантів).
  2. Мікробіологічний аналіз води потрібно проводити два рази на місяць.
  3. Раз на місяць вода перевіряється на хлор або формальдегід (якщо для дезінфекції використовується озонування).
  4. На наявність паразитів (лямблій, цист глистів і т.п.) аналіз води в басейні бажано проводити раз на квартал.

Дослідження води в басейні: показники

У лабораторії воду з басейну можуть перевірити по декількох десятках показників. На які з них варто звернути увагу, якщо ви замовляєте хімічний аналіз води в басейні?

  • рівень pH
  • вміст у воді вільного хлору
  • активний кисень у воді

Зупинимося на кожному з них більш детально. При високих показниках рН, вода в басейні стає більш жорсткою, може з’являтися вапняний осад. При купанні в такій воді можуть з’явитися подразнення на шкірі, сльозитися очі. Крім того, високі значення рН знижують ефективність дезінфікуючих засобів на основі хлору. Відповідно, збільшується ризик розмноження в басейні бактерій.

При занадто низькому рН металеві деталі басейну можуть швидше іржавіти, також може знижуватися ефективність деяких реагентів, що використовуються для обслуговування басейну.

Вміст вільного хлору має важливе значення, як його брак, так і надлишок має негативні наслідки. Нормальний рівень вільного хлору при аналізі води повинен залишати від 0,5 до 1,5 мг / л.

Активний кисень – також дуже важливий показник якості води в басейні. Як правило, це показник може бути перевищений, якщо ви використовуєте кисневу дезінфекцію басейну. Нормальний показник активного кисню коливається в межах 3 – 8 мг / л. Відразу після дезінфекції не можна користуватися басейном, необхідно почекати, коли рівень активного кисню знизиться природним шляхом.

Бактеріологічний аналіз води в басейні необхідний для того, щоб виявити можливу наявність там хвороботворних мікроорганізмів. У лабораторії визначають кількісний вміст мікроорганізмів і їх види. Залежно від результатів аналізу, можна підібрати найбільш ефективні методи очистки води в басейні і засоби дезінфекції (в тому числі їх дозування).

Для визначення деяких показників води (наприклад, рН) можна використовувати і тест-смужки. Але для отримання більш повної і об’єктивної картини якості води в басейні все-таки необхідний лабораторний аналіз.

Не забувайте, для того, щоб басейн приносив задоволення вам, вашим близьким і гостям, необхідно дотримуватися всіх стандартів його експлуатації і контролювати якість води.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: