1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Аналіз води в домашніх умовах
4 Грудня 2018 / 93 просмотров

Аналіз води в домашніх умовах

Здоровий спосіб життя в наш час – задоволення недешеве. Одна зі складових здорового харчування – якісна питна вода. Але як дізнатися, якою водою ви користуєтеся? Варіанта два: здати проби води в лабораторію або провести аналіз води в домашніх умовах. Природно, другий варіант на порядок дешевше. Але наскільки достовірні результати? Отже, що може показати експрес-аналіз води в домашніх умовах, чи можна довіряти результатам і які показники можна перевірити тільки в лабораторії? Про все це дізнаєтеся з нашої статті.

Що може показати аналіз води в домашніх умовах?

Зрозуміло, дати вичерпну характеристику якості води може тільки фахівець на основі даних лабораторного аналізу. Але приблизно оцінити, наскільки вода взагалі придатна для пиття можна і в домашніх умовах. Зробити органолептичний аналіз води вдома не становить жодної проблеми. Ви можете самостійно визначити

 • колір
 • смак
 • запах
 • прозорість
 • сторонні включення

Для того щоб оцінити колір, воду потрібно набрати в прозорий стакан чи пляшку і подивитися крізь неї на світло, підклавши білий аркуш паперу. Жовтуватий або коричневий колір може говорити про перевищення вмісту заліза або органічних речовин.

Також самостійно можна провести своєрідний експрес-аналіз води на прозорість: налийте воду в стакан і спробуйте крізь неї розібрати якийсь надрукований текст. Занадто каламутна вода – показник наявності в ній сторонніх домішок, як органічного, так і неорганічного походження.

Якщо ви відчуваєте, що від води йде сильний нехарактерний запах (каналізації, аптеки тощо) – це серйозний привід замислитися про її якість. Для «чистоти експерименту» воду можна підігріти. Іноді сторонній запах проявляється при нагріванні.

Аналіз води в домашніх умовах

«Аптечний» запах говорить про те, що в воді можуть бути присутні такі токсичні речовини як феноли. Вони вкрай небезпечні для здоров’я. Потім воду потрібно здати в лабораторію, щоб підтвердити або спростувати цей факт. Запах «тухлих яєць» – показник того, що в воді присутній сірководень. Його підступність в тому, що з часом людина звикає і перестає відчувати цей запах. Тим часом сірководень поступово отруює організм. Можуть з’явитися

 • нудота
 • запаморочення
 • головні болі
 • висипання на шкірі

Запах каналізації може свідчити про неполадки в системі водоочищення і потраплянні побутових стоків у водопровід.

Органолептичний аналіз води вдома включає також і оцінку її смакових якостей. Для цього воду потрібно підігріти, а потім охолодити і спробувати. Гіркий або солонуватий смак говорить про ймовірне перевищення вмісту солей заліза або магнію. Неприємний гнильний смак свідчить про підвищену концентрацію органічних речовин.

Для визначення сторонніх домішок воді потрібно дати відстоятися деякий час. Чужорідні частинки осядуть на дно.

Аналіз води в домашніх умовах на жорсткість і кислотність

Без спеціальних лабораторних досліджень в домашніх умовах можна також визначити жорсткість води. Якщо миючі засоби погано миляться і дають мало піни, можливо, проблема якраз в підвищеної жорсткості водопровідної води. Крім того, наслідком жорсткої води може стати швидка поява накипу на чайнику і побутових приладах (наприклад, пральних і посудомийних машинах).

Експрес-аналіз води на кислотність і лужність можна провести за допомогою лакмусових папірців. Вони продаються в аптеках. Якщо лакмус став червоним – значить, вода має підвищену кислотність, синій говорить про лужному середовищі.

Існують і більш складні тест-системи для аналізу води в домашніх умовах. Вони дозволяють визначити такі показники як:

 • pH
 • жорсткість
 • вміст заліза і деяких інших хімічних речовин (в залежності від типу набору).

Аналіз води в домашніх умовах і лабораторне дослідження

Якою б привабливою не здавалося ідея відчути себе хіміком-дослідником, самостійний експрес-аналіз води дозволяє отримати тільки дуже приблизне уявлення про її якість. По-перше, в домашніх умовах ви можете перевірити тільки малу частину показників. Зокрема, дуже важливі мікробіологічні показники можна перевірити тільки в лабораторії. По-друге, показники домашнього аналізу будуть дуже приблизні. Так, вони дадуть уявлення про якість води, але обмежуватися таким аналізом не варто. Лабораторний аналіз дасть вам повну вичерпну картину якості води і виявить небезпечні для здоров’я речовини в вашому водопроводі (якщо вони там присутні). Крім того, фахівці-хіміки порадять оптимальну систему водоочищення.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: