1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Бронхіальна астма у дорослих: симптоми, причини, лікування
9 Липня 2018 / 834 просмотров

Бронхіальна астма у дорослих: симптоми, причини, лікування

Згідно зі статистикою ВООЗ, від 4 до 10% всього населення планети страждає на бронхіальну астму. Найбільше схильні до цього захворювання жителі Великобританії, Новій Зеландії, Куби. Зростання захворюваності на бронхіальну астму у дорослих і дітей відзначають приблизно з середини 80-х років ХХ століття. До можливих причин відносять погіршення екологічної обстановки, поширення генно-модифікованих продуктів, малорухливий спосіб життя (особливо у дорослого населення розвинених країн). Які ж причини бронхіальної астми у дорослих і чи можна ефективно вирішити проблему – читайте в нашій статті.

Бронхіальна астма у дорослих: причини

На думку фахівців, бронхіальну астму у дорослих в більшості випадків викликає поєднання внутрішніх і зовнішніх чинників. До внутрішніх причин бронхіальної астми у дорослих відносять:

 • порушення в роботі дихальної та ендокринної системи (як набуті, так і спадкові)
 • ослаблений імунітет

До зовнішніх факторів відносять

 • різні види алергії
 • робота на виробництві, де присутні хімікати з сильним запахом
 • куріння
 • стрес

Куріння і алергія є найбільш поширеними факторами, на тлі яких проявляється бронхіальна астма у дорослих. Навіть в побуті нас оточує безліч сильних алергенів (пилок, шерсть тварин, звичайний домашній пил). Цвіль на стінах в будинку також може спровокувати розвиток астми. Нові меблі або оздоблювальні матеріали можуть стати джерелом шкідливих хімічних речовин, які потрапляють в легені, провокуючи хронічні захворювання дихальних шляхів.

Сам механізм розвитку симптомів бронхіальної астми у дорослих такий. Захворювання проявляються внаслідок впливу негативних факторів (наприклад, алергенів) на клітини дихальних шляхів. Якщо організм досить чутливий або є спадкова схильність, то може виникнути так звана бронхіальна обструкція (звуження просвіту бронхів). При бронхіальній астмі у дорослих також виробляється велика кількість слизу в бронхах, що утруднює дихання, з’являються кашель, хрипи і т.п.

Бронхіальна астма у дорослих

Бронхіальна астма у дорослих: симптоми

Бронхіальна астма має характерні симптоми. У дорослих це:

 • задишка (особливо після фізичних навантажень)
 • відчуття «важкості» в грудях »
 • нападоподібний кашель
 • біль у грудях (особливо після нападу кашлю)
 • утруднене дихання, часто хрипи
 • загальна слабкість
 • запаморочення
 • прискорене серцебиття

При тяжкому перебігу бронхіальної астми у дорослих спостерігаються такі симптоми:

 • синюшність шкіри
 • збільшення грудної клітини, слабке дихання (емфізема легенів)
 • збільшення серця
 • можуть розвинутися такі захворювання як екзема, дерматити, псоріаз тощо

Лікування бронхіальної астми у дорослих

Як вилікувати бронхіальну астму у дорослих? Це досить тривалий процес. Лікування включає не тільки прийом певних препаратів. Доведеться істотно змінити звички, спосіб життя, харчування і т.п. Хвороба накладає певні обмеження, з цим доведеться рахуватися. Алгоритм лікування бронхіальної астми у дорослих наступний:

 1. Медикаментозне лікування. Сюди входить як базисна терапія (зняття запалення в бронхах, загальне зміцнення організму), так і ліки, що допомагають лікувати сам напад астми (в основному, їх використовують в ингаляторах).
 2. Виключення або зведення до мінімуму контактів з алергенами.
 3. Дієта

Багатьох хвилює питання, як вилікувати бронхіальну астму у дорослих раз і назавжди, щоб хвороба більше не поверталася. На жаль, астма, це дуже підступне захворювання, і навіть тривала ремісія не дає гарантії, що одного разу напади не поновляться знову. Єдина порада: чітко дотримуватися рекомендацій лікаря, уникати факторів ризику (алергенів і т.п.), вести здоровий спосіб життя.

Профілактика бронхіальної астми у дорослих

Для ефективної профілактики потрібно, по можливості, мінімізувати шкідливий вплив зовнішніх факторів, які часто стають причиною розвитку бронхіальної астми у дорослих.

 1. Здоровий і активний спосіб життя (відмова від куріння, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом в міру фізичних можливостей, загартовування).
 2. Симптоми бронхіальної астми у дорослих часто виявляються після контакту з алергенами. Такого контакту потрібно максимально уникати. Перевірте стан повітря в квартирі (чи немає в ньому шкідливих хімічних речовин). Цвіль і пил в приміщенні – також сильні алергени. Слідкуйте за станом вашої квартири, регулярно проводьте вологе прибирання, провітрюйте.
 3. Правильне харчування. Включайте раціон більше рослинних страв, в них багато вітамінів. Тваринні жири, швидко засвоювані вуглеводи, погіршують стан хворого на астму. Особливо шкідливі харчові добавки та консерванти, які можуть спровокувати алергічну реакцію і напад астми.

Навіть якщо ви або ваші близькі в групі ризику по розвитку астми, нескладна профілактика допоможе уникнути розвитку захворювання або його загострення. Слідкуйте за своїм здоров’ям!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: