Чи потрібно очищати водопровідну воду?
5 Січня 2023 / 14 просмотров

Чи потрібно очищати водопровідну воду?

Водопровідна вода — це не тільки величезна кількість молекул H2O, а й безліч «доважків», далеко не завжди корисних для людини. До домішок, обов’язково присутніх у воді з крана, відносяться органічні речовини, оксиди і солі металів, зокрема важких, продукти нафтопереробки, пестициди, хвороботворні бактерії. Вживати рідину з таким складом без попередньої обробки не завжди безпечно — «УкрХімАналіз» розповість, у яких випадках потрібно очищати водопровідну воду, а коли можна без цього обійтися.

Що дає очищення води з крана

До найпоширеніших методів очищення водопровідної води належать:

 1. Фільтрація.
 2. Кип’ятіння.
 3. Виморожування.
 4. Відстоювання.

Кожен із цих способів має свої сильні та слабкі сторони:

 1. Фільтрація з використанням різних фільтрів, від грубого до біологічного очищення, дає змогу майже повністю позбутися прихованих у водопровідній воді небезпек. При цьому для отримання дійсно безпечної рідини вам доведеться застосовувати цілу систему фільтрів — одного «глечика» для ліквідації всіх загроз буде недостатньо.
 2. Кип’ятіння досить ефективно допомагає вбити більшу частину біологічних загроз, від вірусів і бактерій до мікроорганізмів, і знизити жорсткість до прийнятного рівня. Щоправда, при кипінні випаровується насамперед сама вода — захопившись кип’ятінням, ви отримаєте концентрований «бульйон» з важких металів, розчинних солей і органіки.
 3. Виморожування — гарний спосіб позбутися зайвої жорсткості, проте інших проблем, зокрема з небезпечними бактеріями, воно практично не вирішує.
 4. Відстоювання дає можливість очистити воду як від летючого хлору, так і від важких металів, що опускаються на дно посудини. На концентрацію збудників хвороб і добре розчинних домішок відстоювання, таким чином, ніяк не впливає.

Отже, водопровідну воду, що вживається всередину, потрібно очищати обов’язково — так ви мінімізуєте ризик отримати харчовий розлад або навіть серйозно захворіти. Для очищення ви можете застосовувати будь-який з перерахованих вище методів; рекомендуємо звернути увагу на зворотноосмотичну фільтрацію, що видаляє з води майже всі домішки, від крупнодисперсних забруднень і розчинних солей до бактерій і мікроорганізмів.

Чи завжди потрібне очищення водопровідної води?

Номінально вода, що тече з крана у вашій квартирі, відповідає мінімальним санітарно-гігієнічним вимогам. Рідина не потребує очищення в таких випадках:

 • Це гаряча вода. Пити її, зважаючи на присутність небезпечних для організму домішок, категорично не рекомендується, — а ось використовувати для прибирання, миття та інших аналогічних заходів цілком можна і без очищення.
 • Це вода, що застосовується в нехарчових цілях. Ви можете мити посуд, прати білизну, вмиватися неочищеною водопровідною водою — без фільтрації та кип’ятіння.

Зверніть увагу: вище ми говорили про порівняльну безпеку водопровідної води в нормальних умовах. Якщо після аварії з крана тече рідина незрозумілого кольору або вода начебто прозора, але має яскраво виражений неприємний запах, користуватися нею не слід навіть у побутових цілях.

Перевірка водопровідної води на безпеку

Неможливо визначити на око, наскільки якісна вода, якою ви вмиваєтеся, миєте підлогу — і яку, сподіваємося, після очищення, п’єте. Зверніться до лабораторії «УкрХімАналіз» — ми виконаємо професійне дослідження водопровідної води та надамо детальний звіт із зазначенням усіх виявлених загроз. Скористатися нашими послугами можна в Києві, Умані, Дніпрі та інших українських містах. Подбайте про себе — дізнайтеся, наскільки безпечною водою користуєтеся!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


  Читайте схожі статті: