1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Чим лікувати кашель при бронхіті: вологий, сухий
1 Липня 2018 / 1024 просмотров

Чим лікувати кашель при бронхіті: вологий, сухий

Кашель при бронхіті – основна ознака хвороби. Він може бути як сухим, так і вологим. Але потрібно пам’ятати, що кашель – це тільки симптом, проблему необхідно вирішувати комплексно, за допомогою медиків. Чим лікувати бронхіт і кашель у дорослих і дітей, а також буває бронхіт без кашлю – читайте далі

Який кашель при бронхіті?

Спочатку розберемося в термінах. Бронхіт – це захворювання дихальних шляхів, він буває вірусний або бактеріальний. Також розвиток бронхіту і навіть перехід його в хронічну форму можуть спровокувати алергени або шкідливі хімічні речовини, що знаходяться в повітрі. Кашель при бронхіті – це основний симптом. Сухий кашель при бронхіті спостерігається на початковому етапі хвороби. Далі він переходить у вологий кашель. Вологий кашель при бронхіті супроводжується слизової або ж гнійною мокротою. Тут важливо не запускати хворобу.

Буває і бронхіт без кашлю. Це досить небезпечне явище, оскільки важко відразу поставити діагноз. Іноді підвищується температура, а буває, що і цей симптом відсутній. В яких випадках спостерігається бронхіт без кашлю?

 • початковий етап хвороби
 • пригнічення кашльового центру, неможливість відкашлятися (кашель при бронхіті може бути відсутнім у маленьких дітей, так як їх нервова система ще тільки формується)
 • бронхіоліт (так називають специфічний різновид бронхіту, коли запалення локалізовано не в бронхах, а в бронхіолах, там немає кашльових рецепторів)
 • самолікування препаратами, що блокують кашлеві центри

Якщо бронхіт без кашлю спостерігається тільки на початковому етапі, то приводу для занепокоєння немає. А ось якщо «на виду» всі інші симптоми бронхіту (біль в горлі і в грудях, задишка, підвищення температури), то варто пройти додаткове обстеження. Можливо, поставлений неправильний діагноз, і лікувати потрібно зовсім не бронхіт.

Кашель при бронхіті – один із захисних механізмів, він дозволяє виводити мокроту з організму. Якщо ж мокротиння не виводиться, то це загрожує серйозними запальними процесами в легенях і бронхах.

Чим лікувати кашель при бронхіті: вологий, сухий

Чим лікувати кашель при бронхіті?

При бронхіті ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Чим лікувати бронхіт і кашель у дорослих і дітей, має вирішувати тільки лікар. Інакше ви ризикуєте погіршити проблему. Як ми вже писали, початкова стадія хвороби характеризується сухим, непродуктивним кашлем. Надсадний кашель при бронхіті буквально «розриває» горло, утруднює дихання і заподіює хворому дискомфорт. Тому сухий кашель при бронхіті лікується протикашльовими засобами, які гасять непродуктивний кашель і полегшують стан хворого. Також можна застосовувати комплексні препарати подвійної дії. Вологий кашель при бронхіті лікують відхаркувальні засоби, вони полегшують відходження мокроти.

Чим лікувати бронхіт і кашель, крім медикаментів? Досить ефективні народні засоби (відвари трав, розтирання, інгаляції). Однак перед їх застосуванням потрібно все одно проконсультуватися з лікарем. Оскільки така терапія також може мати протипоказання і побічні ефекти.

Потрібно також дотримуватися дієти: виключити з раціону гострі, солоні, копчені продукти. Вони дратують слизову і посилюють кашель при бронхіті. Дуже корисні будуть легкі рослинні і молочні страви.

Кашель при бронхіті: як не запустити хворобу

За спостереженнями фахівців, бронхіт у дітей спостерігається частіше, ніж у дорослих. Діти хворіють частіше з таких причин:

 • маленький об’єм легенів
 • слабкість дихальних м’язів
 • несформованість імунної системи

Крім того, діти більш сприйнятливі до негативних факторів навколишнього середовища: різкій зміні температури, алергенів в повітрі і т.п. Тому сухий або вологий кашель при бронхіті може не проходити остаточно, повторюватися і, врешті-решт, хвороба перейде в хронічну форму.

Щоб уникнути розвитку хронічного бронхіту як у дітей, так і у дорослих, потрібно виключити всі чинники ризику, які можуть провокувати рецидиви хвороби.

 1. Нормалізуйте мікроклімат в приміщенні. Занадто сухе повітря, особливо при низьких температурах провокує кашель при бронхіті.
 2. Бронхіт викликають не тільки віруси або бактерії, але також і грибок. Цвіль в приміщенні – сильний алерген. Вона може стати причиною розвитку бронхіту і його переходу в хронічну форму.
 3. Перевірте стан повітря в квартирі. Шкідливі хімічні сполуки можуть провокувати сухий і вологий кашель при бронхіті.
 4. Ведіть здоровий спосіб життя. Відмовтеся від сигарет. Саме курці частіше страждають на бронхіти. Крім того через пасивне куріння в зоні ризику всі члени сім’ї і особливо діти.
 5. Правильне харчування і заняття спортом допоможуть зміцнити імунітет.

Дбайте про своє здоров’я!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: