Чим небезпечна цвіль для здоров’я
25 Січня 2023 / 15 просмотров

Чим небезпечна цвіль для здоров’я

Пліснява, або пліснявий грибок, — це одна з гілок царства грибів, що характеризується, на відміну від улюблених багатьма печериць, рижиків і груздів, вкрай складною та розгалуженою грибницею у поєднанні з дуже маленьким плодовим тілом: сукупність цих тіл і утворює «пушок», який бачить око. Пліснява вкрай живуча: її спори містяться як у повітрі, так і в парах води і на поверхнях предметів; вони вільно переносяться і мають здатність рости практично в будь-яких побутових умовах. «УкрХімАналіз» розповість, що сприяє швидкому зростанню цвілевого грибка — і чим останній небезпечний для організму людини.

У яких умовах найактивніше розмножується пліснява

Життєвий цикл пліснявого грибка включає три основні стадії:

  1. Знаходження у вигляді спор у повітрі (найчастіше) та інших відповідних середовищах. У стані спор пліснява може жити протягом місяців і навіть років — усе залежить від виду грибка та умов збереження.
  2. Ріст у сприятливому середовищі. Для розвитку цвілі необхідні два основні чинники: досить висока температура і підвищена вологість. В іншому грибок невибагливий: деякі види плісняви здатні рости на каменях, деревині, бетоні та навіть на лакофарбових матеріалах.
  3. Виробництво спор. Грибок активно розмножується — незабаром після початку росту він наповнює навколишній простір власними спорами, з яких з’являться вже нові покоління цвілі.

З опису цвілі зрозуміло, що найчастіше вона з’являється в будинках і окремих приміщеннях з підвищеною вологістю: кухнях, підвалах, горищах, ванних кімнатах, туалетах тощо. Цвіль здатна рости і в місцях проникнення вологи в будинок — наприклад, у наскрізних тріщинах у стінах. Хоча ідеальні для грибка умови — висока вологість у поєднанні з як мінімум кімнатною температурою, він може розмножуватися і в неопалюваних приміщеннях або на винесених на вулицю будівельних конструкціях — через підвищений вміст вологи.

Чим цвіль небезпечна для здоров’я людей

Цвілевий грибок на всіх стадіях розвитку становить такі загрози для людини:

  • Отруєння органів дихання. Спори плісняви здатні проникати в гортань і легені, що являють собою практично ідеальне середовище для подальшого розмноження.
  • Алергії. Вдихання спор цвілі, на яких можуть переноситися всілякі алергени, може призвести як до короткочасних, так і до хронічних алергічних реакцій — від порівняно слабких до найсильніших, що становлять загрозу життю.
  • Шкірні захворювання. Деякі види плісняви здатні закріплюватися і продовжувати рости на шкірних і слизових покривах, спричиняючи алергічні реакції, запалення і омертвіння тканин.
  • Захворювання центральної нервової системи. Тривалий контакт із цвіллю може призвести до швидкої стомлюваності, втрати координації, дратівливості або, навпаки, апатії.
  • Рак. Мітотоксини, які продукує пліснявий грибок, здатні стимулювати ріст ракових клітин — як у зоні безпосереднього контакту зі спорами, так і в інших частинах організму.

У тривалій перспективі отруєння цвілевим грибком може призвести до проблем із нирками і захворювань сечостатевої системи, аж до безпліддя. Особливо небезпечна цвіль для людей з ослабленим імунітетом: жінок у другому і третьому триместрах вагітності, дітей, літніх і хворих.

Цвіль — загроза для вас і ваших близьких

Бачачи перед собою пляму плісняви, ви вирішите, що в повітрі вже містяться небезпечні для здоров’я спори — і матимете рацію. Але не все так просто: спори можуть бути навіть там, де поки що не помітно інтенсивного росту грибка. Убезпечте себе — замовте аналіз повітря в лабораторії «УкрХімАналіз»! Ми застосовуємо сучасну апаратуру, що дає змогу безпомилково визначити наявність цвілі, а в нашій команді — тільки справжні фахівці. Послуги лабораторії «УкрХімАналіз» доступні жителям Києва, Чернігова, Ужгорода та інших міст України. Дихайте на повні груди — чистим повітрям!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!


    Читайте схожі статті: