1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Чому в колодязі жовта вода: шукаємо і усуваємо причини
11 Грудня 2018 / 29 просмотров

Чому в колодязі жовта вода: шукаємо і усуваємо причини

Зміна кольору колодязної води завжди змушує задуматися, наскільки безпечно нею користуватися. Потрібно відзначити, що жовта вода в колодязі не завжди говорить про потенційну загрозу. Але, природно, ставити експерименти зі своїм здоров’ям нікому не хочеться. Причин, чому в колодязі жовта вода, може бути досить багато. І далеко не всі з них несуттєві. Що робити, якщо ви помітили зміну кольору води, читайте далі.

Чому в колодязі жовта вода: шукаємо причину

Жовта вода в колодязі може бути явищем тимчасовим (сезонним) або ж постійним. Буває, що вода з колодязя жовтіє після сильних дощів або навесні, коли сходить сніг. Також каламутною вода може бути безпосередньо після облаштування колодязя. Згодом вона стає прозорою. Причини такого явища – механічне забруднення. Пісок і глина надають колодязній воді каламутний жовтуватий колір. Але можуть бути й інші причини того, що в колодязі жовта вода.

  1. Іржа. Якщо в колодязі іржава вода – це досить серйозна проблема. Пити таку воду або використовувати її для прання та купання неможливо. Тим часом, це досить поширена проблема. Причиною може стати надлишок заліза в самій воді або ж зношені металеві конструкції в колодязі. Вступаючи в реакцію з киснем, залізо окислюється. Ось чому вода з колодязя жовтіє. Причому спочатку вона може бути прозорою, а постоявши деякий час на повітрі, набуває вираженого жовтуватого відтінку.
  2. Механічне забруднення. Пісок і глина в колодязі можуть бути не тільки сезонним явищем, якщо допущені помилки в конструкції самої колодязної колони (погана герметизація швів між кільцями). Якщо сам колодязь неглибокий, туди теж можуть легко потрапляти глина і пісок, від чого і з’являється жовта вода в колодязі.
  3. Танін. Ця речовина міститься в корі, листі, плодах багатьох рослин. Присутність у воді таніну характерна для ґрунтів, багатих торфом. Якщо колодязь розташований саме в такій місцевості, то танін і буде причиною того, що в колодязі жовта вода.
  4. Сміття. Найчастіше в тому, що в колодязі жовта вода, є вина самого господаря, який не подбав про елементарний захист від сміття. Листя, пил, сніг і дощ – все це призводить до потрапляння в колодязь сміття. Листя гниє у воді, надає їй жовтуватого відтінку і неприємного запаху.
  5. Застій води в колодязі, якщо ним користуються нерегулярно, також може привести до зміни кольору і появи неприємного запаху.
  6. Неправильне розташування колодязя. Якщо неподалік є звалище. каналізаційний колектор або підприємство, то можливість потрапляння стоків у ґрунтові води, а звідти в колодязь – дуже велика.

Чому в колодязі жовта вода

Чим небезпечна жовта вода в колодязі?

Зміна кольору води вже говорить про наявність певних проблем. Речовини, які роблять воду з колодязя жовтою, можуть негативно відбитися на вашому здоров’ї.

  1. Вода з підвищеним вмістом заліза може викликати подразнення шкіри, дерматит та інші алергічні реакції. Крім того, потрапляючи в організм, залізо вступає в реакцію з іншими хімічними речовинами, утворюючи часто небезпечні для здоров’я сполуки.

Вживання води з підвищеним вмістом окису заліза може негативно відбитися на роботі печінки і нирок, привести до утворення каменів.

  1. Якщо в колодязі жовта вода через велику кількість органічних речовин, то її вживання може викликати серйозні розлади травлення і навіть отруєння.

З огляду на можливі наслідки, проблему «кольорової води» потрібно оперативно вирішувати.

Жовта вода в колодязі: способи очищення і профілактика

Залежно від того, що стало причиною жовтизни води, методи очищення будуть відрізнятися. Так, якщо проблема тільки в механічному забрудненні, буде достатньо регулярного чищення. Також не забудьте зробити кришку на колодязь, щоб уникнути попадання туди сміття.

Якщо причина жовтої води в потраплянні в колодязь каналізаційних стоків, то доведеться встановити дуже потужний фільтр, а ще краще, обладнати колодязь в більш підходящому місці.

Якщо в колодязі іржава вода, то вирішити проблему допоможе встановлення спеціальних фільтрів. Щоправда, варто відзначити, що фільтр на колодязь можна встановити тільки в тому випадку, якщо вода з нього подається насосом.

Для видалення глини і піску підійдуть так звані фільтри механічної очистки. Якщо проблема в неякісному монтажі колодязної шахти, то шви між кільцями потрібно буде загерметизувати.

Танін у воді, хоч і робить її жовтою, для здоров’я нешкідливий. Але якщо вас бентежить зовнішній вигляд рідини, то можна встановити простий вугільний фільтр – і вода стане прозорою.

Жовта вода в колодязі – привід звернутися в лабораторію і здати проби на аналіз. Після точного встановлення причини, можна говорити про ефективні способи поліпшення якості води.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: