1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Чому вода зі свердловини жовтіє і як з цим боротися
29 Вересня 2018 / 214 просмотров

Чому вода зі свердловини жовтіє і як з цим боротися

Ви живете у власному будинку або ведете господарство на присадибній ділянці. Як джерело водопостачання використовуєте свердловину і абсолютно впевнені, що п’єте чисту якісну воду. Але ось в один прекрасний день виявляється, що вода, можливо, не така вже й чиста. Жовтувата вода зі свердловини може істотно занепокоїти господарів. Адже це означає, що її якість під сумнівом. Чому жовтіє вода зі свердловини, і як вирішити проблему – дізнаєтеся з нашої статті.

Жовта вода в свердловині: причини

Важливі органолептичні показники, за якими оцінюється якість води, – це її кольоровість і каламутність. Як відзначають фахівці, саме в воді і свердловин часто спостерігається невідповідність санітарним нормам по кольоровості. Цей показник вимірюється в градусах. І, згідно з вимогами, що висуваються до питної води, не повинен бути більше 20. Висока кольоровість, жовтувата вода зі свердловини, наочно свідчать про наявність проблем, на які не варто закривати очі.

Буває, що вода зі свердловини жовтіє через пару годин після того, як ви її набрали, або ж ви відразу помічаєте характерний жовтуватий відтінок. Причин може бути декілька.

  • перевищення у воді концентрації заліза
  • перевищення концентрації марганцю
  • наявність частинок глини і піску
  • танін в ґрунтових водах (органічні речовини рослинного походження)
  • знос або низька якість конструкцій свердловини (наприклад, іржа в трубах)
  • неправильне розташування свердловини

Проблема з глиною і піском спостерігається, як правило, в неглибоких свердловинах. Основна причина – неправильне облаштування свердловини, можливо, неполадки в роботі фільтрів. Їх необхідно регулярно прочищати, а свердловину прокачувати. Якщо жовта вода в свердловині – явище сезонне (як правило, може спостерігатися в кінці літа), це пов’язано зі зниженням рівня ґрунтових вод. Коли спаде спека, дощі допоможуть виправити ситуацію.

Якщо вода зі свердловини жовтіє, постоявши деякий час на повітрі, то причина, швидше за все, в надлишку заліза. Також про підвищену концентрацію заліза може свідчити і той факт, що прозора, на перший погляд, вода на сонці набуває жовтуватий відтінок. Також може з’являтися характерний «залізний» запах. Повністю позбутися заліза у воді неможливо, та й не потрібно. Однак Державні санітарні норми регулюють його зміст в кількості не більше 0,2 мг / л. Щоб усунути проблему, потрібно двовалентне залізо перетворити в тривалентне, яке випаде на дно в якості осаду. Можна просто відстояти воду (залізо окислюється при контакті з киснем). Ще один варіант – поставити спеціальні фільтри на питний кран. В принципі, для технічних потреб присадибної ділянки вода з підвищеним вмістом заліза не представляє небезпеки.

Чому вода зі свердловини жовтіє

Причиною жовтої води в свердловині може бути і наявність таніну. Це характерно для місцевостей з торф’яними ґрунтами. Танін абсолютно нешкідлива речовина, що не становить небезпеки. Але якщо вас бентежить жовтуватий відтінок води, то проблему можна вирішити установкою звичайного вугільного фільтра.

Причина того, що вода зі свердловини жовтіє або мутніє, може бути і в неправильному розташуванні самої свердловини. Якщо поруч знаходяться промислові підприємства, які скидають свої стоки, каналізаційні колектори, звалища, то вода, природно, може набути нехарактерний колір і неприємний запах. Вирішити проблему можна або за допомогою дуже потужного фільтра, або нової свердловини в більш вдалому місці.

Для того щоб точно знати причину жовтої води в свердловині і усунути її, необхідний лабораторний аналіз води.

Вода зі свердловини жовтіє при кип’ятінні або нагріванні: причини

Буває, що проблема стає помітна тільки після кип’ятіння. Спочатку начебто прозора вода при нагріванні набуває жовтуватого відтінку. Чому жовтіє вода? Причина знову-таки в перевищенні концентрації заліза або марганцю.

Вода з підвищеною концентрацією марганцю скоріше не жовтіє, а мутніє. Крім того вона має дуже неприємний запах.

Справитися з проблемою допоможуть спеціальні фільтри для знезалізнення або системи зворотного осмосу. Якщо ж на даний момент встановити таке обладнання немає можливості, пити таку воду в сирому вигляді не бажано. Її краще кип’ятити і відстоювати.

У будь-якому випадку, якщо ви помітили, що кольоровість води явно не в нормі, її потрібно віддати на аналіз в лабораторію. Фахівці розберуться, чому вода зі свердловини жовтіє, і запропонують варіанти вирішення проблеми.

У лабораторії «Укрхіманаліз» ви можете замовити аналізи на різну кількість показників ( «Базовий», «Розширений», «Максимальний»). Якщо ми говоримо про кольоровість, то можна замовити базовий аналіз на 20 показників, куди входить даний параметр, для кількох свердловин, і порівняти якість води.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: