1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Пити чи не пити? Де здати воду на аналіз?
26 Липня 2017 / 576 просмотров

Пити чи не пити? Де здати воду на аналіз?

«Вода – основа життя». Ця фраза вже стала настільки банальною, що ми навіть не замислюємося над нею. Але від того, наскільки якісну питну воду ми вживаємо, залежить наше здоров’я і здоров’я наших дітей. Не секрет, що водопровідна вода в багатьох регіонах України не придатна для пиття. Для того, щоб переконається в її безпеці, краще здати воду на аналіз.

Навіщо потрібно здавати воду на аналіз?

Якість питної води в Україні регулюється законодавчо. Існує ГОСТ 2874-82 «Вода питна. Гігієнічні вимоги і контроль за якістю». Цей документ регламентує органолептичні (запах, смак і присмак, кольоровість, каламутність), токсикологічні показники, а також епідемічну безпеку води. Токсикологічні показники свідчать про наявність чи відсутність у воді хімічних речовин, які можуть негативно вплинути на здоров’я людей.

Як показує практика, українці небайдужі до якості води, яку вони п’ють, їх цікавить, куди можна здати воду на аналіз. І це, безумовно, тішить. Як повідомили в лабораторії «УкрХімАналіз», більша частина проб води для аналізу надходить саме від приватних осіб. Приблизно половина з них – це водопровідна вода, а половина – вода зі свердловин.

Основні причини погіршення якості води

Основна причина, через яку вода, здана на аналіз, визнається такою, що не відповідає державним санітарним нормам – це перевищення допустимого рівня жорсткості, – розповідає завідувач відділом хімічного аналізу лабораторії  УкрХімАналіз. За цим показником бракується приблизно половина всіх досліджуваних зразків. Близько 30% води, зданої на аналіз, має перевищений вміст органічних речовин. Решта 20% припадає на всі інші показники.

Якщо ви думаєте, що жорстка вода небезпечна тільки для пральної і посудомийної машини, то ви помиляєтеся. Вашому здоров’ю вона також здатна серйозно нашкодити. Згідно з санітарними нормами, допустима жорсткість води не повинна перевищувати 7 ммоль/дм3. Взагалі жорсткість води визначається наявністю в ній солей кальцію і магнію. Відповідно, місцевість, де земля містить багато цих речовин, матиме жорстку природну воду. Постійне вживання такої води позначається, в першу чергу, на стані шкіри і волосся. Але набагато небезпечніше те, що нерозчинні солі накопичуються в організмі. Це згодом призводить до утворення каменів у нирках і жовчному міхурі, а також закупорки судин, виникнення захворювань суглобів.

Де здати воду на аналіз

Тож якщо у вас швидко виходить з ладу сантехніка, і ви помічаєте погіршення стану шкіри і волосся, то варто потурбуватися, куди здати воду на аналіз, аби перевірити її жорсткість.

Що стосується наявності органічних речовин, то їх вміст у воді визначається таким показником як ХСК (хімічне споживання кисню). Він дає можливість визначити близько 95% всіх органічних речовин що містяться у воді і є одним з основних показників забрудненості води. Частина органічних речовин несе серйозну небезпеку для організму людини, тому цей показник суворо контролюється. Якщо ви вирішили здати воду на аналіз, то обов’язково зверніть увагу саме на цю інформацію. ХСК не повинно перевищувати 8 мгО2 / дм3.

Що робити для покращення яості води?

Що ж рекомендують фахівці в тому випадку, якщо вода з крана, м’яко кажучи, залишає бажати кращого? Оптимальний вихід – встановлення фільтра. Якщо проблема тільки в підвищеній жорсткості – допоможе спеціальний фільтр-пом’якшувач води. Якщо ж не в порядку кілька показників, то вигідніше встановити фільтр комплексного очищення води. Він буде не тільки пом’якшувати воду, а й боротися з шкідливими органічними сполуками.

Але фільтр, як і будь-який прилад, з часом приходить в непридатність. У кожного з них, дорогого або дешевого, є свій гарантійний ресурс – нагадують фахівці. Відповідно, після певного терміну потрібно замінити або весь фільтр, або окремі його комплектуючі (в залежності від типу приладу). Більшість виробників зараз використовують сріблення або іншу обробку, так що розмноження мікроорганізмів у самому фільтрі практично виключено.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій виробника, то навіть найпростіший фільтр здатний поліпшити якість води.

Знайдіть, куди в вашому місті можна здати воду на аналіз, уважно вивчіть всі показники і прислухайтеся до порад фахівців.

Пийте чисту воду і будьте здорові!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: