1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Дитина часто хворіє: причини, що робити
4 Лютого 2019 / 17 просмотров

Дитина часто хворіє: причини, що робити

Маленькі діти більш чутливі до негативних впливів навколишнього середовища, ніж дорослі. Реакція на зовнішні подразники може бути найрізноманітнішою: від алергії до загального зниження імунітету. Якщо дитина часто хворіє, якщо банальна застуда кожен раз закінчується бронхітом, то, можливо, варто провести аналіз повітря в квартирі. Саме шкідливі речовини в повітрі часто стають причиною багатьох захворювань. Тому, якщо дитина часто хворіє на застуду, не поспішайте вливати в неї тонни ліків. Виявляти і усувати треба причини, а не наслідки. Як це зробити – читайте в нашій статті.

Чому дитина хворіє: шукаємо причину

Навіть звичайна застуда може призвести до серйозних наслідків, особливо якщо дитина часто хворіє. Тривожним сигналом є і затяжний кашель, свистяче дихання, хрипи, коли інших симптомів хвороби вже немає. У цьому випадку дитину потрібно обов’язково показати лікарю, оскільки ці симптоми можуть говорити про початкову стадію розвитку астми.

Взагалі захворювання дихальних шляхів, як у дітей, так і у дорослих, безпосередньо пов’язані з якістю повітря в приміщенні. Саме тому аналіз повітря не менш важливий, ніж візит до лікаря і постановка діагнозу.

В Україні, за статистикою, швидке зростання захворюваності на астму серед дітей спостерігається в тих населених пунктах, де в повітрі присутня велика кількість шкідливих речовин, особливо це стосується великих міст і промислових центрів.

Якщо дитина часто хворіє бронхітом, а особливо обструктивним бронхітом, то і тут, швидше за все, причиною є погана якість повітря. У групі ризику, перш за все, діти-алергіки.

Найбільш поширені алергени, які можна зустріти в звичайній міській квартирі:

  • пил
  • цвіль і грибок
  • формальдегід
  • чадний газ і т.п.

Останнім часом алергія стала справжньою проблемою, все більше дітей страждають більш чи менш вираженими формами алергії. Часто батьки, прагнучи зробити ремонт до появи в будинку малюка, роблять йому «ведмежу послугу». Так як часто будівельні матеріали виділяють в повітря безліч шкідливих речовин. І в цей «коктейль» поміщають немовля відразу після приїзду з пологового будинку. Природно ризик розвитку алергії зростає в рази. Тому при виборі предметів інтер’єру та оздоблення для дитячої потрібно бути гранично уважними і не гнатися за дешевизною на шкоду здоров’ю. Надмірне захоплення чистячо-миючими засобами також не сприяє покращенню повітря в квартирі.

Крім того, причиною того, що дитина часто хворіє, може бути порушення мікроклімату в квартирі. Занадто сухе повітря (так само як і підвищена вологість), погана вентиляція, висока або низька температура повітря – все це додаткові фактори ризику, які можуть дати поштовх до розвитку захворювань.

Так, наприклад, у дітей раннього віку, як ускладнення після грипу або ГРВІ може розвинутися пневмонія. Трапляється, що дитина часто хворіє на запалення легенів, що загрожує переходом захворювання в хронічну форму.

Як же максимально убезпечити дітей від негативних впливів навколишнього середовища?

Аналіз повітря в квартирі – перший етап профілактики захворювань дихальних шляхів

Зрозуміло, ми не можемо ростити дітей в тепличних умовах «під скляним ковпаком». Але створити в квартирі сприятливий для здоров’я мікроклімат – цілком в наших силах. Отже, з чого почати?

  1. Замовити аналіз повітря в квартирі. Фахівці зроблять забір проб і перевірять їх в лабораторії.
  2. Якщо виявлено перевищення концентрації будь-яких шкідливих речовин –саме воно може бути причиною того, що дитина хворіє. За словами фахівців, дуже часто в міських квартирах спостерігається підвищена концентрація парів формальдегіду (джерелом можуть бути недорогі меблі з ДСП, покриття для підлоги, текстиль тощо). Можливо, для того, щоб виправити ситуацію, доведеться позбутися небезпечних предметів інтер’єру.
  3. Якщо аналіз не виявив перевищення допустимих норм хімічних речовин в повітрі, то потрібно приділити увагу підтримці в приміщенні нормального мікроклімату. Занадто сухе повітря може провокувати подразнення дихальних шляхів. Підвищена вологість може привести до появи в квартирі цвілі, яка, в свою чергу, є сильним алергеном.
  4. Регулярне провітрювання – відмінна профілактика бронхітів і інших захворювань дихальних шляхів у дитини.
  5. Пасивне куріння, за спостереженнями медиків, є причиною того, що дитина часто хворіє бронхітом. Також це може привести до розвитку астми. Якщо ви дбаєте про дитяче здоров’я, то варто відмовитися від шкідливих звичок або хоча б не курити вдома.
  6. Правильний режим дня і грамотне загартовування також допоможуть зміцнити здоров’я дитини і знизити частоту застуд.

Будьте уважні до здоров’я ваших дітей!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: