Для чого додають присадки в бензин?
24 Листопада 2022 / 43 просмотров

Для чого додають присадки в бензин?

Чистий, бездомішковий бензин використовується дедалі рідше: у наш час до нього додають всілякі присадки — в ідеалі такі, що покращують властивості пального, а отже, подовжують термін безвідмовної роботи бензинового двигуна. Навіщо потрібні і що дають різні типи присадок, читайте в нашій статті.

Що собою являють присадки для бензину

Бензин у чистому вигляді складається з насичених рідких вуглеводнів (гептану, октану тощо), що вирізняється здатністю детонувати за певних умов, зокрема, під час стиснення в циліндрах двигуна.

Присадками можна назвати будь-які сполуки, що додаються до бензину для зміни його вихідних властивостей у позитивний бік. Зазвичай вміст присадок у бензині не перевищує 1,5-2,0% — навіть у такій незначній концентрації добавки роблять пальне:

  • Більш екологічним — за рахунок зниження кількості сірчаних, бензольних сполук і сажі у вихлопних газах.
  • Безпечнішим для автомобіля — завдяки зменшенню обсягу вогнетривких відкладень у двигуні та пов’язаних із ним механізмах.
  • Стійкішим до детонації — завдяки підвищенню октанового числа, що визначає, як швидко вибухне паливо за підвищеного тиску.
  • Здатнішим до займання — за рахунок збільшення випаровуваності і, відповідно, обсягу парів, що змішуються з повітрям.

Якщо додати до бензину занадто багато присадок, навіть тих, що дають позитивний ефект, він втратить свої специфічні властивості — наприклад, не зможе детонувати в циліндрах двигуна і стане просто непридатним для їзди.

В окрему групу слід віднести неякісні та шкідливі присадки, які додають недобросовісні виробники або продавці бензину з метою отримати з дешевого некондиційного пального щось придатне для продажу. Візуально визначити наявність таких «сюрпризів» часто неможливо — допоможе лише професійний аналіз. Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує дослідження всіх видів палива, включно з будь-якими марками бензину.

Популярні типи присадок для бензину

Перерахуємо найбільш часто використовувані автолюбителями види присадок:

  1. Каталізатори. Призначення каталізаторних присадок — підвищення октанового числа палива і, в перспективі, зменшення витрат, а також запобігання ушкодженню двигуна. До складу присадок найчастіше входять спирти та ефіри, які в середньому підвищують октанове число на 2-3 одиниці замість обіцяних виробниками 5-7 одиниць. Додавати каталізатори має сенс лише в тих випадках, коли ви заправилися поганим бензином і не маєте можливості просто зараз злити його і залити нормальне пальне. У всіх інших ситуаціях рекомендуємо віддати перевагу чистому високооктановому бензину — і не експериментувати з добавками.
  2. Осушувачі. Усім відомо: що менше води в бензині, то він якісніший і безпечніший. Позбутися водяного конденсату, що накопичується на внутрішній поверхні бака і потрапляє всередину під час заправки, допомагають осушувальні присадки, які майже повністю складаються з суміші спиртів. На ділі, як і в попередньому випадку, осушувач може видалити з бензину лише близько 1% води — такі добавки можна використовувати в профілактичних цілях, але точно не для «виправлення» неякісного палива.
  3. Очищувачі. Очищувальні присадки, як і випливає з назви, допомагають видалити з двигуна шкідливий наліт, що утворюється під час згоряння палива. Добавки цього типу справді працюють — проте не прибирають весь наліт, тому не слід забувати про повноцінне технічне обслуговування. Тривале використання присадок без механічного очищення призводить до того, що наліт відшаровується і потрапляє до бензину — що, зрозуміло, жодною мірою не корисно для двигуна.
  4. Багатофункціональні присадки. За заявами виробників, здатні одночасно нормалізувати октанове число, зневоднювати бензин, очистити двигун — і зробити ще багато корисного. Чи варто довіряти таким привабливим обіцянкам, кожен автовласник вирішує для себе; ми ж радимо щонайменше замовити аналіз складу і властивостей бензину, до якого додано чергову чудодійну присадку.

Під час вибору присадок радимо орієнтуватися на репутацію виробника, відгуки автомобілістів і, звісно, ціни: що більше критеріїв перевірки ви використовуєте, то з меншою вірогідністю вам доведеться поспіхом зливати зіпсований бензин і звертатися до автосервісу.

Визначення якості бензину і присадок

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує дослідження бензину та інших видів пального за приписами ДСТУ 7688:2015. Ми надаємо послуги в Києві, Київській області та по всій Україні, використовуємо обладнання професійного класу — і гарантуємо достовірність будь-якого замовленого у нас аналізу!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: