1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Джерела забруднення повітря в Києві
5 Вересня 2017 / 1050 просмотров

Джерела забруднення повітря в Києві

Жителі мегаполісів вже давно змирилися з тим, що за всі блага цивілізації, які надає велике місто, потрібно платити погіршенням стану екології. Життя в столиці, як то кажуть, «б’є ключем», але кількість джерел забруднення повітря від цього тільки зростає. Вихлопні гази, викиди промислових підприємств та інші «принади» аж ніяк не покращують здоров’я городян. Саме тому потрібно хоча б постаратися, щоб основні джерела забруднення повітря надавали менший вплив на ваше житло.

Класифікація джерел забруднення повітря

Всі джерела забруднення атмосферного повітря поділяються на організовані (стаціонарні і нестаціонарні) і неорганізовані. До стаціонарних джерел забруднення повітря відносяться труби котелень і різних підприємств. Нестаціонарні джерела це, в першу чергу, різні транспортні засоби. Іноді їх класифікують ще як мобільні. Окремо потрібно звернути увагу на неорганізовані джерела хімічного забруднення повітря. До них відносять викиди, які потрапляють в повітря в результаті виходу з ладу обладнання на підприємствах. Саме такі забруднення становлять найбільшу небезпеку: їх складно контролювати, вони накопичуються в нижніх шарах атмосфери і представляють серйозну загрозу для здоров’я людей.

Якщо класифікувати джерела забруднення атмосфери повітря за ступенем їх впливу, то можна виділити потужні, середні і дрібні. Перші – це, в першу чергу, великі промислові підприємства, а до останніх можна віднести невеликі котли і котельні установки, в тому числі і в приватних господарствах.

По складу забруднюючі компоненти можуть бути хімічними, механічними (пил, тверді частинки тощо) і радіоактивними.

Джерела забруднення повітря в столиці

За словами фахівців, саме автотранспорт є основним джерелом забруднення повітря в Києві. На його «совісті» від 70 до 80% шкідливих речовин, що потрапляють в атмосферу. З недавнього часу джерела і рівень забруднення в Києві можна побачити на інтерактивній карті в Інтернеті. До речі, першими ідею інтерактивної карти забруднення повітря втілили американські вчені з Техаського університету. На основі Google Maps була створена інтерактивна карта, що дозволяє бачити докладну інформацію про джерела забруднення повітря в кожному окремому місті.

Погода впливає і на накопичення в повітрі шкідливих речовин. Спека і слабкий вітер сприяють тому, що в приземних шарах повітря накопичуються і затримуються забруднення. Наприклад, в серпні цього року через аномальну спеку в Києві фіксувалося перевищення вмісту в повітрі формальдегіду і діоксиду азоту в 4 – 5 разів. Найбільші забруднення фіксували в районі Бессарабської і Московської площі, Оболонського проспекту. При цьому в паркових зонах вміст у повітрі шкідливих речовин знаходилося в межах норми.

Шкідливі викиди в атмосферу є також одним із джерел забруднення повітря приміщень. У цьому випадку системи очищення будуть ефективні, якщо враховані всі існуючі чинники. За консультацією краще звернутися до фахівців. Перевірити якість повітря в будинку або в квартирі ви можете за допомогою хімічного аналізу повітря.

Основні джерела забруднення повітря: як боротися

У сучасних умовах життя великого мегаполісу навряд чи вийде нейтралізувати основні джерела забруднення повітря. Але поліпшити ситуацію можна. Однак для цього потрібні спільні зусилля і усвідомлення того, що теперішня миттєва вигода може істотно відбитися на стані екології на багато років вперед. Великі промислові підприємства повинні вкладати гроші в установку якісних очисних споруд, автомобілісти – використовувати якісне паливо, а по можливості, віддавати перевагу екологічним видам транспорту. Широке використання і популяризація альтернативних джерел енергії також здатна істотно поліпшити стан екології.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: