1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Електронна сигарета – шкода чи користь?
12 Квітня 2017 / 276 просмотров

Електронна сигарета – шкода чи користь?

Багато людей використовують електронні сигарети для того, щоб кинути палити або хоча б заподіювати меншої шкоди своєму здоров’ю в порівнянні з курінням тютюну. Проте новітні дослідження Американських онкологів показали, що дим від цих сучасних пристроїв також є шкідливим …

Аналіз складу диму електронних сигарет підтвердив їх шкоду.

Вчені-онкологи з університету Каліфорнії (США) провели дослідження * впливу електронних сигарет і рідин для їх наповнення на легені людини. З’ясувалося, що дим від них, викликає порушення в структурі ДНК клітин епітелію легенів. Накопичення помилок в ДНК призводить до запуску клітинного механізму під назвою апоптоз (процес програмованої клітинної загибелі). Основною біологічною функцією апоптозу є знищення мутованих клітин, для того щоб не дати їм переродитися в ракову пухлину. Так що підозри онкологів підтвердилися – куріння електронних сигарет призводить до мутацій, які в підсумку можуть викликати розвиток раку.

Рідина для сигарет шкідлива навіть без нікотину

Цікаво, що за результатами експериментів, до мутацій і загибелі клітин призводять в рівній мірі як нікотинові, так і безнікотинові рідини.

На думку вчених, це можна пояснити тим, що разом з парами людина вдихає мутагенні речовини, що утворюються при термічному розкладанні рідини-наповнювача: формальдегід, акролеїн, діацетил, вільні радикали. Ці речовини раніше були виявлені під час проведення хімічного аналізу диму від електронних сигарет іншими групами вчених з Великобританії і США.

Зараз Каліфорнійські вчені проводять аналіз довгострокового впливу речовин що містяться в димі е-сигарет на організм людини і його здоров’я в цілому, для того щоб з’ясувати залежність між “безпечним” курінням і частотою виникнення раку легенів. Сподіваємося, що це дослідження остаточно розвіє міфи про шкоду і користь цих пристроїв.

*Vicky Yu [et. al.]. Electronic cigarettes induce DNA strand breaks and cell death independently of nicotine in cell lines // University of California, San Diego, California, United States

Юлія Кізіло,
Науковий співробітник компанії УкрХімАналіз

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: