1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (19 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Хімічна лабораторія на відкритому повітрі
12 Квітня 2017 / 406 просмотров

Хімічна лабораторія на відкритому повітрі

Дивовижна хімічна лабораторія на відкритому повітрі – гігантська колба стоїть у центрі канадського міста Вінніпег. Хімічна речовина у лабораторії димить, бурлить і клекоче, світиться всіма барвами веселки. Однак, це не якесь творіння, створене божевільними вченими – це незвичайний пам’ятник. Він був побудований дизайнерами Білом Пічети (Bill Pechet) з компанії Pechet Studio і Крісом Пекаром (Chris Pekar) з Lightworks в рамках програми публічного мистецтва.

Проект по створенню цієї хімічної лабораторії на відкритому повітрі коштував більше півмільйона доларів і фінансувався урядом Канади, а також мерією міста Вінніпег.

Хімічна колба висотою з триповерховий будинок виконана у вигляді контейнера з нержавіючої сталі, в який вбудовані 28 кольорових світлодіодних ліхтарів. Всередину контейнера подається вода. Частина води стікає паралельними цівками на дно колби створюючи водну завісу і звук схожий на шум водоспаду або проливного дощу.

Відео хімічної лабораторії на відкритому повітрі!

Невелика частина води розбризкується форсунками, породжуючи хмари туману і справляючи враження кипіння. Пара, що утворюється в променях LED ілюмінації переливається всіма кольорами веселки створюючи враження ніби гігантський казковий чарівник варить якесь магічне зілля. Вражаючий контраст передчуття таємничого чуда і відчуття комфорту сучасного міста не залишає байдужим жодного перехожого.

В таких же колбах, але тільки скляних і поменше, наші хіміки проводять Хімічний Аналіз в лабораторії. 🙂 Хоча виглядає це і не так ефектно.

Фото хімічної лабораторії на відкритому повітрі!

 
 
 
 
 
 

Ця “хімічна лабораторія” має незвичайну і суперечливу назву – Емптіфул (Emptyful), що дослівно з англійської мови можна перекласти як “порожній-повний”. Така назва була вибрана для того, щоб показати ідею, як щось пусте в той же самий час може бути повним. Абстрактність ідеї “наповненості порожнечі” символізується контейнером пам’ятника – рамкою яка дозволяє світлу, вітру, дощу і снігу просто проходити крізь нього, заповнюючи невидимою і нестримної енергією творчості.

Форма хімічної лабораторії повітря також символізує те, що місто є постійним експериментом, потоком руху, продуктом гіпотез і наступних проб і помилок.

 
 
 

Зараз ця хімічна лабораторія на відкритому повітрі є основною визначною пам’яткою міста Вінніпег. Прекрасний приклад того, як гармонійно може поєднуватися наука і мистецтво!

Дякуємо Білу Пічети за люб’язно надані фотографії для нашого фото-огляду.
Сподобався огляд – РЕПОСТ 🙂

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: