1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Хлорування води. Чим небезпечне, безпечний вміст хлору в воді
2 Вересня 2018 / 257 просмотров

Хлорування води. Чим небезпечне, безпечний вміст хлору в воді

Не секрет, що якість води, що тече з наших кранів, дуже далека від ідеалу. У більшості регіонів України проводиться хлорування водопровідної води. (Виняток становлять ті регіони, де використовується артезіанська вода з підземних горизонтів, як наприклад, в Чернігові). Хлор у воді служить в якості дезінфікуючого засобу. Але, вбиваючи мікроби, він, в свою чергу також несе серйозну загрозу вашому здоров’ю. Отже, чим небезпечний хлор у воді, коли потрібно «бити на сполох» і як убезпечити себе – дізнаєтеся з нашої статті.

Потреби організму і безпечний вміст хлору в воді

Почнемо з того, що хлор потрібен людині для нормального функціонування організму. Але для того, щоб не було порушення обмінних процесів, важливо правильне співвідношення різних хімічних елементів, в їх число входить і хлор. Добова норма хлору становить від 800 мг до 7 г (для дорослих). Для дітей до року – від 0,18 до 0, 57 г. Брак хлору негативно відбивається на здоров’ї, провокуючи слабкість, зниження тиску, втрату апетиту і т.п.

Практично всю свою добову потребу в цьому елементі людина отримує зі звичайної солі. Також хлориди міститься в таких продуктах як

 • хліб
 • сир
 • масло
 • морепродукти
 • сир
 • яйця
 • родзинки
 • картопля і т.п.

Але найбільше хлору міститься у водопровідній воді. Тому, якщо пити її з-під крана і готувати на ній, то добова норма може бути перевищена у декілька разів. А це загрожує серйозними наслідками для здоров’я.

Хлорування води. Чим небезпечне

Чим небезпечний хлор у воді?

Для дезінфекції води хлор застосовується вже понад сто років. Хлорування води проводиться, щоб уникнути поширення серйозних інфекційних хвороб та розвитку епідемій. З іншого боку, сам хлор виявився далеко не таким нешкідливим. І справа не стільки в неприємному смаку і запаху. Виявляється, вступаючи в реакцію з органічними речовинами, що знаходяться у воді, хлор утворює речовини-канцерогени. Про це вперше заговорили вчені ще в 70-х – 80-х роках минулого століття. Так що споживання хлорованої води цілком здатне спровокувати розвиток онкологічних захворювань. І хоча не всі дослідники поділяють цю думку, але надлишок хлору здатний викликати і інші проблеми зі здоров’ям:

 • підвищений тиск
 • серцево-судинні захворювання
 • подразнення слизових
 • сухість шкіри
 • ламкість волосся

Також дослідження говорять про те, що вживання хлорованої води вагітними, може привести до вад розвитку плода.

При цьому купання в хлорованій воді також небезпечне, оскільки хлор потрапляє в організм не тільки через органи дихання, але й через шкіру. Одну годину водних процедур можна прирівняти до випитих 10 літрів хлорованої води.

Щоб уникнути негативних наслідків для здоров’я, вміст хлору у воді повинен бути розрахований правильно, виходячи з характеристик води. В іншому випадку, хлору може виявитися або недостатньо для дезінфекції, або ж підвищена концентрація хлору в воді буде негативно відбиватися на здоров’ї.

Показником достатності хлору в воді є концентрація так званого «залишкового хлору». Залишковий хлор важливий для того, щоб уникнути зараження води при проходженні по трубах. Згідно з санітарними нормами, норма залишкового хлору у питній воді перед її подачею в водопровідну систему 0,3 – 0,5 мг / л.

У нормі під час хлорування води комунальними службами цей показник не повинен порушуватися. Однак буває, що порушення процесу водопідготовки призводить до підвищеної концентрації хлору в воді. Якщо ви запідозрили наявність проблеми, варто здати воду на аналіз. При цьому враховуйте, що для перевірки на вміст залишкового активного хлору, пробу потрібно доставити в лабораторію не пізніше, ніж через дві години після її забору. У лабораторії «УкрХімАналіз» перевірять воду не тільки на вміст хлору, а й на кілька десятків інших не менш важливих показників.

Як знизити вміст хлору в воді?

Чим небезпечний хлор у воді, ми вже з’ясували. Які ж шляхи вирішення проблеми?

 1. Відстоювання. Досить дієвий «народний» спосіб, так як хлор є летючою речовиною. Вже через кілька годин отримуємо безпечний вміст хлору в воді. Але цей спосіб підходить тільки для питної води. Погодьтеся, що відстоювати воду у ванній перш, ніж помитися, заняття досить клопітке.
 2. Установка фільтра. Це найпростіший і в той же час дієвий спосіб зниження концентрації хлору в воді. При цьому фахівці відзначають, що зовсім не обов’язково встановлювати дорогу систему фільтрації, навіть звичайний вугільний фільтр відмінно справляється з проблемою.

Зверніть увагу, що кип’ятіння жодним чином не знижує вміст хлору в воді. Більш того, при підвищенні температури хлор в з’єднанні з сольовими домішками води, утворює небезпечні для здоров’я речовини.

Користуйтеся якісною водою і будьте здорові!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: