1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Хронічний бронхіт: симптоми, причини, лікування
21 Червня 2018 / 1543 просмотров

Хронічний бронхіт: симптоми, причини, лікування

Постійний нав’язливий кашель, який довго не проходить і періодично знову повертається. Утруднене дихання, загальна слабкість. Все це – симптоми хронічного бронхіту. У дорослих і у дітей причини і прояви захворювання приблизно однакові. Що таке хронічний бронхіт, причини захворювання, а також про лікування хронічного бронхіту дізнаєтеся з нашої статті.

Хронічний бронхіт: симптоми

Бронхіт – це захворювання дихальних шляхів, із запальним процесом в слизовій оболонці бронхів. Відповідно до класифікації медиків, бувають дві форми захворювання: гострий і хронічний бронхіт. Гостра форма при правильному лікуванні зазвичай проходить протягом 10 днів. Про хронічний бронхіт можна говорити, якщо кашель не проходить протягом трьох місяців (підряд або з перервами) і така ситуація спостерігається на протязі не менше двох років. Саме кашель є основним симптомом бронхіту.

Серед інших симптомів гострого і хронічного бронхіту у дорослих:

 • підвищена температура (до 39о)
 • загальна слабкість
 • нічна пітливість
 • іноді болі в горлі і закладеність носа

Симптоми хронічного бронхіту у дитини можуть проявлятися поступово: спочатку кашель з відділенням слизистої мокроти з’являється вранці, а потім і в інший час доби. Може з’являтися задишка. Мокрота набуває гнійного характеру.

Хронічний бронхіт легень: причини

Найчастіше бронхіт викликають віруси і бактерії. Але при затяжному перебігу захворювання, потрібно задуматися про фактори навколишнього середовища, які провокують таку хворобу як хронічний бронхіт. Хворобу можуть спровокувати:

 1. Тютюновий дим. Завзяті курці в групі ризику по розвитку хронічного бронхіту легких.
 2. Хімічні забруднювачі повітря, алергени. Найчастіше ми навіть не підозрюємо, якими «шкідливостями» напханий повітря в нашій квартирі. Від звичайної домашньої пилу до парів формальдегіду та фенолу, які виділяє дешеві меблі. При постійному контакті з шкідливими речовинами може розвинутися хронічний бронхіт легенів.
 3. Цвіль і грибок в приміщенні. Цвіль провокує розвиток різних захворювань органів дихання, в тому числі і бронхіт.
 4. Кліматичні умови. (Сам по собі цей фактор не суттєво, але якщо, наприклад, низька температура або занадто сухе повітря наклалася на інші перераховані вище фактори – це майже напевно спровокує розвиток гострого або загострення хронічного бронхіту).

Постійний тривалий контакт з певним подразником (алергеном) або ж присутність в організмі інфекції в рази підвищують ризик такої хвороби як хронічний бронхіт.

Хронічний бронхіт: симптоми, причини, лікування

Взагалі, діти до 7 років – в групі ризику по розвитку бронхіту. Особливо це стосується дітей зі зниженим імунітетом (наприклад, після перенесених простудних захворювань).

Лікування хронічного бронхіту

Як лікувати хронічний бронхіт, залежить від етіології захворювання. Крім прийому лікарських препаратів (тільки за призначенням лікаря!), Ефективне лікування хронічного бронхіту також передбачає:

 • багато пити
 • часто провітрювати приміщення
 • підтримувати оптимальну вологість

Якщо ж захворювання має алергічну природу, то лікування хронічного бронхіту, перш за все, передбачає виключення контакту з алергеном. Тільки в цьому випадку медикаментозне лікування буде результативним. Рішення проблеми як вилікувати хронічний бронхіт, має розпочатися з перевірки стану повітря в квартирі. Фахівці проведуть необхідні заміри і виявлять шкідливі речовини або алергени, що провокують захворювання. Наприклад, не якісні меблі або дитячий текстиль найчастіше викликають симптоми хронічного бронхіту у дитини. А батьки навіть не підозрюють про це.

Після видалення потенційно небезпечних предметів і нормалізації мікроклімату в приміщенні, лікування хронічного бронхіту проводиться відповідно до рекомендацій лікаря.

Що стосується народного лікування хронічного бронхіту, то до таких засобів потрібно підходити з обережністю, особливо, якщо мова йде про маленьких дітей. Адже трави можуть по-різному впливати на організм, а алергікам деякі з таких засобів взагалі протипоказані. Тому перед початком лікування необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Потрібно відзначити, що кошти з арсеналу народної лікування бронхіту в основному стосуються гострої, а не хронічної форми захворювання. До найбільш поширених можна віднести:

 • настої і відвари різних трав (липи, чебрецю, мати-й-мачухи, лепехи і т.п.)
 • різні рецепти з додаванням меду
 • розтирання
 • інгаляції

Як НЕ лікувати хронічний бронхіт: профілактика захворювання

Як відомо, попередити будь-яку хворобу легше, ніж потім її вилікувати. Хронічний бронхіт – не виняток. Базові правила профілактики досить прості.

 1. Підтримка оптимального мікроклімату в квартирі (вологість, температура, відсутність в повітрі потенційних алергенів і шкідливих хімічних речовин).
 2. Раціональне харчування
 3. Вживання достатньої кількості рідини
 4. Загартовування, часті прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом.

Дотримуйтеся цих нескладних рекомендацій, і ви не зіткнетеся з такою хворобою як хронічний бронхіт. Будьте здорові!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: