1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Кишкова паличка у воді – причини, що робити, як очистити воду
29 Вересня 2018 / 525 просмотров

Кишкова паличка у воді – причини, що робити, як очистити воду

Те, що сира вода з-під крана або з колодязя часто непридатна для пиття, знає багато хто. Але в чому причина? Як правило, найпоширеніша відповідь на це питання: там мікроби. Але які саме мікроорганізми в воді становлять реальну небезпеку для здоров’я, як визначити забруднення води, як очистити воду, наприклад, від кишкової палички та інших хвороботворних бактерій? Про все це читайте в нашій статті.

Кишкова паличка в питній воді: звідки?

Для початку розберемося, що собою являє кишкова паличка. Ця бактерія живе в кишечнику людини і тварин. Потрапляючи в воду разом з побутовими і каналізаційними стоками, відходами життєдіяльності, вона призводить до її забруднення. Як може виявитися кишкова паличка у воді? Варіантів кілька.

  • потрапляння фекальних стоків через неполадки або застарілысть каналізаційної системи
  • використання поверхневих водойм для водопою великої рогатої худоби
  • потрапляння у водойму побутових стоків з приватних господарств

Особливо активно розмножується кишкова паличка у воді в теплу пору року, як раз в розпал пляжного сезону. Але ж воду з нею небезпечно не тільки пити, але й купатися в ній. Також навесні під час танення снігу або після затяжних дощів, кишкова паличка може проникнути в ґрунтові води, а звідти – в систему водопостачання.

Те, що кишкова паличка, можливо, присутня у воді, іноді можна припускати навіть без проведення аналізів. Вода має дуже неприємний запах, може бути присутній жовтувато-коричневий відтінок. Але часто буває, що начебто звичайна на перший погляд вода становить серйозну небезпеку для здоров’я. Буває, що кишкова паличка виявляється в питній воді з-під крана. До цього призводять неполадки в системі водопостачання або водопідготовки.

Достовірно визначити склад допоможе тільки аналіз води в лабораторії.

Кишкова паличка у воді – причини, що робити

Чим небезпечна кишкова паличка у воді?

Кишкова паличка у воді може завдати серйозної шкоди здоров’ю: від банального розладу шлунку до важких запалень і поразок внутрішніх органів. При попаданні в організм кишкова паличка може провокувати:

  • кишкові інфекції (найчастіше проявляються у вигляді діареї, нудоти, блювоти і т.п.)
  • запалення сечовивідних шляхів і статевих органів
  • уретрит (у чоловіків)
  • гемолітико-уремічний синдром (в групі ризику, перш за все, діти і люди похилого віку), який може привести до гострої ниркової недостатності

Серед безлічі штамів кишкової палички найнебезпечнішим вважається E. Coli.

Згідно з Державними санітарними нормами, коліморфних бактерій (бактерій групи кишкової палички) в питній воді, що подається в водопровід, не повинно бути взагалі. Їх наявність може спровокувати епідемічну ситуацію в населеному пункті. Для того щоб заразитися кишковою паличкою не обов’язково пити сиру воду. Досить просто помити нею овочі, що не піддаються подальшій термічній обробці, і бактерії потраплять в організм.

Як очистити воду від кишкової палички?

З огляду на можливі негативні наслідки від контакту з цією бактерією, закономірним стає питання, як вбити кишкову паличку в воді. Найпоширенішими є:

  • хімічний метод (наприклад, хлорування води або додавання інших реагентів)
  • фізичний метод (наприклад, кип’ятіння)

Всі ці способи покликані придушити життєдіяльність і розмноження бактерій.

З огляду на, що перед подачею в систему водопостачання вода піддається знезараженню, то ризик виявити кишкову паличку в питній воді з-під крана нижче, ніж у воді з колодязя. Фахівці відзначають, що значний відсоток колодязної води не відповідає нормам саме за мікробіологічними показниками.

Як визначити забруднення води?

Єдиним максимально надійним способом виявити кишкову паличку є бактеріологічний аналіз води в лабораторії. Якщо проблема існує, то заходи потрібно приймати негайно. У разі, якщо кишкову паличку виявлено у колодязі або свердловині на вашій ділянці, необхідно тут же припинити використання цієї води. Потім провести повну дезінфекцію і встановити потужну систему знезараження. Якщо є можливість, краще пробурити свердловину в іншому місці. Коли кишкова паличка виявилася у водопровідній воді, потрібно проінформувати міської Водоканал і припинити використання води, до повного вирішення ситуації. (Можливо, має місце несправність або порушень технологій знезараження води перед подачею в систему).

Кип’ятіння здатне вбити кишкову паличку та інші бактерії, але кип’ятити воду для всіх побутових потреб і для купання дуже проблематично. Тому більш надійним способом є установка фільтрів, зокрема, системи зворотного осмосу. Це допоможе убезпечити себе і свою сім’ю.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: