Коли краще чистити колодязь?
8 Лютого 2023 / 11 просмотров

Коли краще чистити колодязь?

Почнемо з не найприємнішої інформації: колодязь, як і будь-яке інше джерело води, з часом забруднюється — а отже, потребує очищення. Так, вам доведеться витратити час і гроші, але зате в результаті ви зможете відновити доступ до чистої, без небезпечних домішок і неприємних запахів, води. Зі статті «УкрХімАналізу» ви дізнаєтеся, коли найкраще чистити колодязь на дачі — і як це зробити правильно.

Чому потрібно регулярно чистити колодязь: 5 основних доводів

Незважаючи на всі запобіжні заходи, від використання найсучасніших герметиків до облаштування захищеного будиночка і ювелірної кладки кілець, колодязь не є замкнутою системою. У нього неминуче потрапляють забруднення — як із дна (мул, стоки, бактерії та водорості), так і зверху (дощ, сніг, частинки землі, листя, комахи).

Регулярно проведене очищення колодязя дає змогу запобігти:

  • Падіння рівня води внаслідок замулювання або запісочування дна.
  • Появи неприємних запахів через потрапляння у воду всіляких органічних сполук).
  • Зміни смакових якостей через наявність у воді небажаних домішок, розмноження грибка або водоростей.
  • Руйнування конструкцій колодязя, пов’язане з не виявленими вчасно розтріскуванням кілець, пошкодженням донного фільтра, розростанням водоростей і мохів.
  • Попадання всередину колодязя побутового сміття, опалого листя, комах і тварин, які зі зрозумілих причин позначаються на якості води далеко не позитивним чином.

Чистити колодязь краще в профілактичних цілях, не чекаючи появи проблем. Про вибір пори року для процедури ми розповімо наприкінці статті, а поки — кілька слів про способи очищення.

Як чистять колодязі: 2 поширені методи

Найбільш технічно простий і водночас більш трудомісткий спосіб очищення колодязя передбачає такий порядок дій:

  1. З колодязя поступово, на глибину близько 50 сантиметрів за один раз, відкачують воду, паралельно з цим відчищаючи стінки за допомогою губки або щітки.
  2. Після досягнення дна його очищають від мулу та інших забруднень.
  3. Обстежують і за необхідності замінюють донний фільтр.
  4. Запечатують усі виявлені щілини і тріщини в кільцях — наприклад, за допомогою цементного складу або «рідкого скла».
  5. Дезінфікують дно і стінки колодязя, найкраще — за допомогою хлорвмісного складу.
  6. Закривають колодязь полімерною плівкою і залишають у такому стані на 48 годин.
  7. Перед новим циклом використання кілька разів відкачують із колодязя воду — поки не зникне специфічний хлорний запах.

Зазначимо: чищення колодязя вручну — небезпечна операція. Неприпустимо займатися очищенням поодинці; необхідно, щоб вас страхувала хоча б одна людина — а краще довірити справу професіоналам.

Зазначимо: чищення колодязя вручну — небезпечна операція. Неприпустимо займатися очищенням поодинці; необхідно, щоб вас страхувала хоча б одна людина — а краще довірити справу професіоналам.

Теоретично в глибині колодязя можуть накопичуватися задушливі гази. Щоб переконатися в їхній відсутності, перед початком роботи спустіть на мотузці вниз посудину з запаленою свічкою: якщо вона не згасне, можна розпочинати очищення.

Другий спосіб передбачає використання дренажного насоса, який ефективно прокачує воду і очищає дно. Насос опускають на саме дно осушеного колодязя і час від часу піднімають на поверхню, щоб промити фільтри. Надалі повторюються перераховані вище етапи герметизації, дезінфекції та прокачування перед використанням води.

Яка пора року підходить для чищення колодязя

З метою полегшення завдання чистити колодязь слід за мінімального рівня води:

  • Ранньою весною, до початку паводку.
  • Восени, до затяжних дощів.

За необхідності, наприклад, при появі забруднень або псуванні донного фільтра, очищення можливе і в будь-який інший час — головне, щоб під час заходу в колодязь не надходило занадто багато води ззовні. Так, влітку найкраще вибирати найспекотніші дні, а взимку — найменш снігові. Взимку, зокрема, можна не боятися появи плавуну — проте герметизацію вкрай рекомендується проводити за позитивних температур, інакше не вдасться домогтися достатньої якості адгезії. Влітку слід подбати про ізоляцію обробленої дезінфекційним складом шахти: ультрафіолетові промені швидко руйнують хлорвмісні речовини, що унеможливлює по-справжньому ефективне знезараження стінок і дна.

Очистили колодязь? Перевіримо!

Судити про якість очищення колодязя можна по воді — і однієї візуальної оцінки недостатньо. У шахті можуть продовжувати розмножуватися хвороботворні бактерії та грибки, а через незакладені тріщини — як і раніше надходити небезпечні органічні та неорганічні сполуки. Щоб переконатися, що вода з колодязя дійсно безпечна, замовте дослідження проби в лабораторії «УкрХімАналіз»: ми використовуємо сучасні технології — і надаємо докладні звіти. Наші послуги доступні для всіх жителів України, від Києва і Черкас до Луцька та Одеси. Не забувайте перевіряти безпеку води — позбавте себе необґрунтованих ризиків!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: