1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Кремній у воді: норма, користь і шкода кремнієвої води
24 Вересня 2018 / 244 просмотров

Кремній у воді: норма, користь і шкода кремнієвої води

Напевно, багато хто чув про цілющі властивості так званої «кремнієвої води». Прихильники нетрадиційної медицини вважають її чи не панацеєю від усіх хвороб. Але якщо ви не звикли сліпо довіряти словам численних «народних цілителів» і «знаючих» сусідок, то варто уважно вивчити всю інформацію, щоб дізнатися, чи є користь від кремнієвої води, або це просто розтиражований міф. Наскільки важливий кремній в воді, до чого призводить його надлишок і нестача, і чи має така вода цілющі властивості – дізнаєтеся з нашої статті.

Кремній у питній воді: навіщо він потрібен

Норма кремнію у воді, так само як і вміст багатьох інших хімічних елементів, регулюється Державними санітарними нормами. Цей показник не повинен перевищувати 10 мг / дм3. А якщо кремній у воді вище норми? Або навпаки, його занадто мало? Спробуємо розібратися.

У різній воді концентрація кремнію може коливатися від 1 мг до декількох сотень мг (в термальних джерелах) на літр. При цьому добова потреба організму в кремнії від 20 до 30 мг. Дітям в період зростання, вагітним і жінкам, що годують, людям після перенесених важких хвороб і травм, кремнію потрібно в кілька разів більше. Також потрібно відзначити, що з віком можливість організму засвоювати кремній знижується. Це слід враховувати в режимі харчування.

Нестача кремнію в організмі може привести до досить серйозних проблем зі здоров’ям.

 1. Атеросклероз. Різка нестача кремнію призводить до швидкого утворення на стінках судин так званих холестеринових бляшок.
 2. Крихкість кісток, погіршення стану зубів, волосся і нігтів.
 3. Порушення в роботі щитовидної і підшлункової залоз, наднирників.
 4. Загострення і прояв різних видів алергії (поліноз, дерматити і т.п.).
 5. Зниження імунітету.
 6. Можливий розвиток цукрового діабету (внаслідок порушення обміну речовин).

Взагалі кремній бере участь у багатьох внутрішніх процесах в організмі.

 • утворення сполучної тканини
 • зростання кісткової тканини
 • обмінні процеси
 • виконання антиоксидантних функцій

Отже, ми розібралися, що кремній має дуже важливе значення для нормального функціонування організму. Виходить, що відповідь на питання, чим корисна кремнієва вода, очевидний? Не зовсім так. Справа в тому, що так звана «кремнієва вода» навряд чи допоможе заповнити недолік даного елемента в організмі. І зараз ми розберемося, чому.

Аналіз води на кремній: до і після

Адепти народної медицини, які розповідають про чудодійні властивості кремнієвої води, кажуть, що досить потримати камінь в ємності з водою кілька днів. Після цього звичайна вода нібито стане лікувальною. Фахівці провели лабораторний аналіз води до і після вміщення туди кремнію. Виявилося, що склад води ніяк не змінився. Кремній в воді не зробив її чистішою (він не є природним фільтром), як і не збагатив мінералами. Так що не варто ставити питання: шкода кремнієвої води або її користь. Вода залишиться такою ж, як і була до вміщення в неї кремнію. Тому дефіцит даного елемента в організмі така вода заповнити не допоможе. Щоб поліпшити стан здоров’я можна приймати препарати кремнію (після консультації з лікарем). Також ефективним буде перегляд системи харчування. У меню потрібно включити продукти багаті кремнієм.

 • злаки і крупи (рис, гречка, кукурудза, вівсянка, сочевиця)
 • буряк
 • картопля
 • банани

Але варто пам’ятати, що кремній руйнується при термічній обробці. Знижує вміст цього елементу в продуктах очищення від шкірки, промислова обробка (у випадку з крупами). Також засвоюваність кремнію погіршується при поєднанні продуктів з цукром і солодкими газованими напоями.

Надлишок кремнію у воді: що буває від «передозування»?

Ми розібралися, чим загрожує для організму дефіцит кремнію. Однак і надлишок кремнію у воді може негативно позначитися на здоров’ї. Правда, це явище досить рідкісне. І отримати «передозування» просто вживаючи багаті кремнієм продукти або через надходження кремнію в питній воді практично неможливо. Але варто бути обережним при вживанні медичних препаратів. Також надлишок кремнію в організмі може спостерігатися у жителів тих районів, де повітря і грунт насичені цією речовиною. Наслідки надлишку кремнію в організмі можуть бути такі:

 1. Збільшується ризик утворення каменів в нирках.
 2. Відкладення солей в суглобах.
 3. Хвороби органів дихання (особливо при вдиханні кремнієвої пилу при роботі на рудниках, в ливарних цехах і т.п.).

Знаючи, чим небезпечний кремній у воді і до чого призводить як його нестача, так і надлишок можна вибирати оптимальний режим водопідготовки. Це, в першу чергу, стосується підприємств водопостачання в регіонах.

Якщо ви хочете абсолютно точно знати вміст кремнію в питній воді, що надходить в ваш водопровід, можна замовити хімічний аналіз в лабораторії. Тут воду перевірять і зміст інших мінералів і хімічних речовин, а також дадуть загальну оцінку її стану.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: