1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Мінеральні води, джерела мінеральних вод в Україні
12 Грудня 2017 / 2334 просмотров

Мінеральні води, джерела мінеральних вод в Україні

Мінеральна вода, безумовно, є важливим джерелом корисних речовин для організму. Вона показана як при різних захворюваннях, так і як столовий напій. Але при цьому важливо пам’ятати, що для щоденного вживання підходить далеко не всяка мінеральна вода. Отже, на що потрібно звернути увагу, щоб пити мінеральні води з користю для здоров’я?

Такі різні мінеральні води

Потрібно пам’ятати, що мінеральні води діляться на три типи: лікувальна, лікувально-столова і столова мінеральна вода. Класифікують їх в залежності від вмісту солей. Так, наприклад, столова мінеральна вода має низьку мінералізацію (до 500 мг / л). Її можна вживати щодня без будь-яких негативних наслідків для здоров’я. Вода з низькою мінералізацією цілком підходить і для маленьких дітей.

Лікувально-столові мінеральні води містять значно більше солей (від 500 до 1000 мг / л). Таку воду вже не можна безконтрольно вживати в будь-якій кількості, тому що це може спровокувати сольовий дисбаланс і навіть призвести до загострення хронічних захворювань. А ось помірне вживання таких мінеральних вод корисно для організму.

Лікувальна мінеральна вода містить 1000 і більше мг солей на літр. Її можна застосовувати, як і будь-які ліки, тільки після консультації з лікарем і за його призначенням.

Мінеральні води розрізняють і за їхнім хімічним складом: хлоридні, сульфатні і гідрокарбонатні.

Вибираючи між газованою та негазованою мінеральною водою, краще віддати перевагу останній. Якщо взагалі не можете пити воду без газу, вибирайте слабогазовану мінералку. Також фахівці радять купувати мінеральні води в скляних, а не в пластикових пляшках. При покупці обов’язково читайте інформацію на етикетці: де вода була видобута і де вона була розфасована в пляшки. Краще, якщо завод знаходиться в безпосередній близькості від джерела мінеральних вод.

Мінеральні води в Україні

Джерела мінеральних вод в Україні – це понад 200 розроблених родовищ, 50 з них використовуються як курорти. Це, наприклад, широковідомі Трускавець, Моршин, Миргород та інші.

Джерела мінеральних вод у Львівській області це понад сто різних родовищ. Мінеральні води тут різного складу і використовуються для лікування широкого спектру різних захворювань.
джерела мінеральних вод в Україні

Наприклад, про цілющі властивості знаменитої трускавецької води «Нафтуся» стало відомо ще в кінці XVIII століття. Джерела мінеральних вод у Трускавці широко використовуються в лікувальних цілях. «Нафтуся» показана при захворюваннях сечостатевої системи, також вона сприяє виведенню з організму токсинів. Це мінеральна вода слабкої мінералізації, тому вона швидко всмоктується і інтенсивно виводиться з організму, сприяючи його очищенню.

Джерела мінеральних вод в Миргороді на Полтавщині залучають страждають захворюваннями шлунка, кишечника, печінки, а також хворих з проблемами опорно-рухового апарату.

Також славляться і джерела мінеральних вод в Закарпатській області  («Поляна Квасова», «Лужанська» та інші).

Лікувальні та лікувально-столові мінеральні води необхідно пити за певною схемою, лікар розпише графік прийому і кількість. Так, при нормальній кислотності шлунка воду слід вживати за півгодини до їжі, при зниженій – за 10 хвилин, а при підвищеній – за півтори години до їди.

Чиста вода – не обов’язково покупна

Купувати воду для пиття (в тому числі і мінеральну воду) можна в магазині. Але як бути з приготуванням їжі, миттям посуду і т.п.? Тому дуже важливо переконається, що вода з вашого крана не містить шкідливих компонентів і придатна хоча б для побутових потреб. Розібратися з цим допоможуть спеціальні хімічні дослідження. У лабораторії «УкрХімАналіз» проведуть аналіз водопровідної води, води з свердловини або колодязя. Ви навіть зможете здати на аналіз звичайну питну бутильовану воду з магазину, щоб переконається в її якості. Використання чистої води – запорука вашого доброго самопочуття.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: