1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (6 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Натуральна косметика hand-made – користь чи шкода?
9 Квітня 2018 / 259 просмотров

Натуральна косметика hand-made – користь чи шкода?

В останній час особливу популярність серед користувачів косметикою завойовують, так звані, органічні або натуральні косметичні засоби ручної роботи – hand-made. Виробництвом такої органічної косметики (від туалетного мила до засобів декоративної косметики) зазвичай займаються аматори, які не мають виробничого досвіду та тим паче спеціальної освіти у розробці рецептур косметичних засобів.

Компоненти для виробництва натуральної косметики замовляються на спеціальних сайтах, які займаються роздрібною торгівлею сировини для миловаріння, виготовлення косметичних засобів, свічок та інших видів творчих хобі. Розробка рецептур косметичних засобів відбувається за допомогою он-лайн калькуляторів, розміщених для зручності на тих же сайтах (наприклад, калькулятор миловара, кремовара і т.д.). Так, за допомогою он-лайн калькулятора миловара можливо розрахувати концентрацію жирових компонентів та лугу (NaOH, KOH) для отримання твердого туалетного мила з заданими характеристиками (твердість, очищення, кондиціонування і т.д.). Розрахунок базується на визначенні жирокислотного складу, йодного числа та титру мила. Звичайно, такий розрахунок основується на середньостатистичних даних та не може вважатися достатньо точним. І якщо при виробництві туалетного мила (рідкого на основі поверхнево-активних речовин (ПАР), твердого на основі ПАР, твердого натрієвого, рідкого калієвого, твердого гліцеринового) все виглядає доволі просто та досить безпечно (максимальна шкода організму – сухість та лущення шкіри у випадку надлишкової кількості лугу та підбору агресивних ПАР), то при виробництві емульсійних косметичних засобів по догляду за шкірою (особливо обличчя) виникає значно більше запитань.

По-перше, при складанні рецептури емульсійного косметичного засобу за допомогою калькулятора кремовара враховується лише число гідрофільноліпофільного балансу (ГЛБ) жирової фази засобу та емульгатору або їх суміші для розрахунку необхідної концентрації ПАР. Склад жирової фази, активні та емульгуючі компоненти обирає на свій розсуд сам «кремовар» і саме на цьому етапі виникає безліч помилок. Кремовари-аматори, не маючи відповідних знань в області виробництва та розробки рецептур косметичних засобів, підбирають компоненти крему, спираючись на рекомендації таких же не професіональних інтернет-блогерів або керуючись власними вподобаннями. В результаті такого підбору в одному косметичному засобі можуть міститися зовсім не сумісні компоненти, корисні властивості яких у відповідних комбінаціях можуть в кращому випадку – втратитися, в гіршому – змінитися на шкідливі.

По-друге, принципова відмова від консервантів в органічних або натуральних косметичних засобах веде за собою проблему їх зберігання, адже косметичний продукт, як і харчовий, є гарним живильним середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів. Зберігання органічного косметичного засобу hand made у холодильнику не вирішує даної проблеми, оскільки термін зберігання за таких умов не може перевищувати двох тижнів, крім того низька температура може негативно вплинути на стабільність косметичного засобу. Інші сумніви в безпечності натуральної косметики hand made викликають умови, в яких виготовлена така органічна косметика, адже приміщення, інструменти та поверхні мають бути стерильними, сам виробник повинен мати санітарну книжку.

Рекомендуємо прочитати: Розробка хімічного складу товарів

Тож купуючи чергову органічну чи натуральну косметику з відміткою hand made варто задуматись: користь чи шкоду принесе застосування такої натуральної косметики?

Куник О.М.
За матеріалами конференції з хімії та хімічної технології

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: