1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Неприємний запах після ремонту квартири
27 Грудня 2018 / 32 просмотров

Неприємний запах після ремонту квартири

Починаючи ремонт, всі ми очікуємо, що дуже скоро будемо жити в оновленому і затишному будинку. Але, на жаль, далеко не завжди такі очікування виправдовуються. І справа зовсім не в тривалих роботах. Дуже часто трапляється так, що неприємний запах після ремонту квартири робить просто неможливим комфортне проживання в ній. «Букет» запахів може бути різним, але причина, як правило, завжди одна. Хімічний запах після ремонту виникає через перевищення в повітрі концентрації шкідливих речовин. А джерелом цих самих речовин є будівельні та оздоблювальні матеріали. Як прибрати запах після ремонту, а ще краще – взагалі не допустити його появи у вашій квартирі? Про це дізнаєтеся з нашої статті.

Запах в квартирі після ремонту: шукаємо причину

Велика кількість будівельних матеріалів на ринках і в магазинах з одного боку радує, а з іншого – ставить покупця перед непростим завданням. Як вибрати якісний і, головне, безпечний для здоров’я товар. Лаки, фарби, ґрунтовки, шпаклівки, лінолеум, вінілові шпалери і металопластикові вікна – всі ці обов’язкові складові ремонту містять в своєму складі хімічні речовини. Багато з них є досить шкідливими. Перевищення їх концентрації в повітрі не тільки залишає неприємний запах після ремонту, але і загрожує серйозними захворюваннями. Які ж шкідливі речовини містять самі звичайні будівельні матеріали?

  • формальдегід
  • фенол
  • бензол
  • аміак
  • трихлоретилен
  • ацетон
  • стирол та ін.

Практично всі перераховані вище речовини не просто отруйні. Вони є сильними канцерогенами. Навіть незначне перевищення їх концентрації здатне провокувати часті головні болі, втому, загострення або розвиток алергії. А вже якщо хімічний запах в кімнаті після ремонту буквально «валить з ніг», то і неспеціалісту зрозуміло, що атмосфера в приміщенні далеко не здорова.

Найчастіше саме неякісні не сертифіковані будівельні матеріали можуть містити велику кількість шкідливих речовин.

Хімічний запах після ремонту: «палітра» неприємних ароматів

Як ми вже з’ясували, причиною неприємного запаху після ремонту квартири, є неякісні будівельні матеріали. В ідеалі після ремонту бажано зробити аналіз повітря в квартирі, щоб застрахувати себе від можливих проблем в майбутньому. Ось деякі запахи, які змушують запідозрити, що ремонт істотно зіпсував екологічний стан вашої квартири.

  • запах вогкості після ремонту
  • кислий запах після ремонту
  • запах аміаку після ремонту

Запах вогкості від стін і стелі свідчить про те, що в будинку завелася пліснява. Причиною її появи після ремонту може бути недотримання технології проведення робіт. Таке трапляється, якщо, наприклад, шпаклівка погано висохла перед наклеюванням шпалер. Цвіль – це сильний алерген, тому миритися з таким неприємним запахом після ремонту не можна. Найкраще рішення: зняти шпалери, зішкребти грибок і обробити уражені ділянки засобом від цвілі.

Кислий запах після ремонту може свідчити про те, що використовувалися прострочені матеріали. Швидше за все, шпаклівка з закінченим терміном придатності. Якщо інтенсивне провітрювання не допомагає позбутися від запаху, то, вірогідно, доведеться переробляти ремонт.

Якщо запах фарби, запах клею або запах штукатурки під час і після ремонту нікого не дивують, то «аромат» аміаку може стати неприємним сюрпризом для господарів квартири. Звідки з’являється такий специфічний запах? Можливо, ви будете здивовані, але фахівці кажуть про таке явище як «емісія аміаку з бетону». Виділення аміаку відбувається з бетонних конструкцій, в яких є азотовмісні домішки. Також деякі ґрунтовки глибокого проникнення при контакті з цементом можуть виділяти в повітря аміак. Як правило, неприємний запах у кімнаті після ремонту зникає після висихання загрунтованной поверхні.

Аналіз повітря після ремонту: навіщо він потрібен

На жаль, кількість неякісних будівельних матеріалів зараз дуже велика. Особливо, якщо в цілях економії ви купуєте їх не у великих спеціалізованих магазинах, а на ринку. Тому, після закінчення робіт не зайвим буде замовити в лабораторії хімічний аналіз повітря. Особливо, якщо неприємний запах в квартирі після ремонту відчувається дуже сильно.

Повірте, що один раз заощадивши на ремонті і екологічній експертизі житла, ви ризикуєте витратити багато коштів на лікування в майбутньому.

В крайньому випадку, якщо немає можливості замовити лабораторний аналіз краще почекати з в’їздом у відремонтоване житло хоча б три – чотири тижні.

Здорової вам атмосфери у відремонтованому будинку!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: