Неприємний запах після шпаклівки стін, стелі
27 Грудня 2018 / 1886 просмотров

Неприємний запах після шпаклівки стін, стелі

Ремонт в квартирі – подія непересічна. Тому підходити до нього потрібно з усією відповідальністю. І справа не тільки в тому, щоб знайти відповідальних майстрів, а й у виборі матеріалів для ремонту: фарб, лаків, шпаклівки, шпалер і т.п. В іншому випадку, неприємний запах після шпаклівки стін або стелі може виявитися несподіваним «сюрпризом». Що робити, щоб уникнути хімічного запаху після ремонту? Як вирішити проблему, якщо неприємний запах після шпаклівки буквально не дає перебувати в квартирі? Відповіді на ці питання шукайте в нашій статті.

Хімічний запах після ремонту: шукаємо причину

Найчастіше після проведення ремонту в’їзд в оновлену квартиру може бути проблемним. Причина – неприємний запах від стін, стелі, нових меблів і т.п. Справа в тому, що будівельні матеріали виділяють в повітря цілий «коктейль» хімічних речовин. Багато з них далеко не корисні і навіть небезпечні (як, наприклад, феноли, формальдегід і т.п.). Аналіз повітря в такому приміщенні може показати перевищення допустимої концентрації шкідливих речовин. Що може потрапити в повітря нашої квартири після ремонту?

  • формальдегід і фенол (їх виділяють шпаклівки, пластифікатори, ДСП, мастики і т.п.)
  • стирол (теплоізоляційні матеріали)
  • бензол (лінолеум, мастика, клей)
  • ацетон (лаки, фарби, мастика, клей, шпаклівка)
  • ксилол і толуол (лаки, фарби, клей, шпаклівка, лінолеум)
  • хром (шпаклівка, цемент, бетон і т.п.)

Як бачимо, такий поширений матеріал як шпаклівка може містити цілий ряд небезпечних хімічних речовин. Тому неприємний запах після шпаклівки стелі або стін зовсім недивний. У зв’язку з цим виникає логічне запитання: чи можна застрахувати себе від подібних неприємностей і як позбутися від запаху після шпаклівки, якщо він вже з’явився?

Чим небезпечний хімічний запах після ремонту?

Неприємний запах після шпаклівки стін або стелі – це не тільки дискомфорт, а й цілком реальна загроза для здоров’я всіх, хто проживає в квартирі. Ви ризикуєте отримати:

  • постійні головні болі
  • алергію
  • астму
  • зниження імунітету

І це далеко не повний перелік захворювань, які можуть бути спровоковані неякісним повітрям в приміщенні.

Неприємний запах після шпаклівки: як вирішити проблему?

Звичайно, в ідеалі проблемі простіше запобігти, ніж потім вирішувати, як позбутися запаху штукатурки або «вивітрити» пари формальдегіду, які виходять від нових меблів. Щоб убезпечити себе, дотримуйтеся декількох простих рекомендацій:

  • купуйте шпаклівку, лаки, фарби та інші оздоблювальні матеріали в спеціалізованих магазинах і обов’язково вимагайте сертифікат якості
  • уникайте товарів з «супер-властивостями», супер-швидко сохнуть, супер-швидко закріплюються, ультра-мега-паластичних і т.п. Все це говорить про те, що матеріал містить безліч зовсім некорисних добавок
  • не намагайтеся заощадити, використовуючи для внутрішнього оздоблення суміші, призначені виключно для зовнішніх робіт, тому що гігієнічні вимоги до них зовсім інші. Якщо шкідливі речовини будуть випаровуватися на відкритому повітрі – це одне, а в закритому приміщенні неприємний запах від стіни і концентрація шкідливих речовин перевищить всі допустимі норми
  • понюхайте обраний товар. Це не жарт! Якщо запах відчувається ще в магазині, краще відкласти такий товар

Але що робити, якщо ремонт вже закінчено, вкладені чималі кошти, але неприємний запах після шпаклівки стін і інших ремонтних робіт, буквально «ставить хрест» на комфортному проживанні в квартирі. Ситуацію потрібно постаратися виправити і, бажано, якомога швидше. Перш за все, потрібно замовити лабораторний аналіз повітря в квартирі. Фахівці зроблять забір проб в приміщенні і визначать, концентрація яких хімічних речовин не відповідає нормам, і наскільки це небезпечно.

Уже за результатами досліджень, можна буде приймати рішення, як усувати хімічний запах після ремонту.

  1. Інтенсивне провітрювання.

Цей спосіб допоможе прибрати неприємний запах тільки в тому випадку, якщо концентрація шкідливих речовин перевищена не сильно. Бажано не в’їжджати в квартиру після свіжого ремонту хоча б протягом трьох – чотирьох тижнів. Особливо небажано привозити туди маленьких дітей, вони дуже вразливі до шкідливих речовин в навколишньому середовищі.

  1. Обладнати систему припливно-витяжної вентиляції. Це допоможе позбутися від сторонніх запахів в повітрі.
  2. Якщо концентрація шкідливих речовин в повітрі значно перевищує допустимі норми, то усунути неприємний запах після шпаклівки буде складніше. Можливо, доведеться переробляти ремонт і повністю видаляти фарбу і шпаклівку.

Якщо після ремонту ви відчуваєте сторонній запах в квартирі або погіршення самопочуття, потрібно обов’язково зробити аналіз повітря, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: