1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Неприємний запах питної води
11 Вересня 2018 / 345 просмотров

Неприємний запах питної води

Уявіть собі ситуацію: ви заходите у ванну, відкриваєте кран і відчуваєте, яскраво виражений неприємний запах водопровідної води. Природно, це привід для занепокоєння. Відразу скажемо, що вода з неприємним запахом ще не означає глобальних проблем рівня техногенної катастрофи. Але, тим не менше, варто перестрахуватися і з’ясувати, що саме викликало характерний запах води з-під крана.

Про причини неприємного запаху питної води і способи вирішення проблеми – дізнаєтеся з нашої статті.

Неприємний запах питної води: причини

Згідно з Державними санітарними нормами, запах є одним з показників, за яким оцінюється якість води. Якісна вода прозора і не має ніякого специфічного запаху. Вода з неприємним запахом свідчить про наявність певних проблем. Існує кілька найбільш поширених характеристик запахів води з-під крана.

  • запах хлору
  • «лікарський» запах
  • металевий запах
  • запах сірководню («тухлих яєць)
  • запах каналізації

Всі ці неприємні запахи водопровідної води мають свою причину. Зупинимося на кожному з них більш детально.

  1. Вода з неприємним запахом хлору може свідчити про можливе перевищення допустимих концентрацій цієї речовини. Водопровідна вода практично завжди піддається хлоруванню для того, щоб знищити бактерії, що живуть в ній. Жителі великих міст вже звикли до характерного запаху хлору зі своїх кранів. Але якщо ви помітили, що запах став сильнішим, це привід здати воду на аналіз. Адже перевищення концентрації хлору загрожує серйозними наслідками для здоров’я. Таку воду не рекомендують не те що пити, але навіть і купатися в ній.
  2. Неприємний «лікарський» запах питної води – привід для серйозних побоювань. Він може свідчити про забруднення води шкідливими хімічними речовинами. Наприклад, фенолами. Це надзвичайно небезпечні хімічні сполуки.
  3. Металевий запах води з-під крана говорить про можливе перевищення концентрації заліза. Також причина може бути в застарілих металевих трубах, проходячи через систему, вода може набувати не тільки металевий присмак і запах, але і забруднюватися частинками іржі.
  4. Запах сірководню (його часто характеризують як «запах тухлих яєць») свідчить про забруднення води органічними речовинами. Бактерії прекрасно розмножуються у воді.
  5. Вода з неприємним запахом каналізації говорить про потрапляння в систему стічних вод. Якщо недалеко від вас знаходяться поля, то потрапляння в водопровідну систему добрив може призвести до появи характерного неприємного запаху. Ще однією причиною можуть бути неполадки в роботі водоочисних споруд.

Неприємний запах питної води

Буває, що неприємний запах води зберігається й після фільтрації. У такому випадку причиною можуть стати елементи фільтра, які давно не змінювалися. Адже кожен з них має свій граничний термін експлуатації. В іншому випадку, система просто перестає функціонувати.

Проблема неприємного запаху води знайома не тільки жителям багатоквартирних будинків, але і приватного сектора. В цьому випадку неприємний запах може мати вода зі свердловини.

Як усунути неприємний запах питної води

Якщо з крана почала текти вода з неприємним запахом, потрібно оперативно вирішувати проблему. Перш за все, варто звернутися до комунальних служб і повідомити про це (можливо, виникла форс-мажорна ситуація і причина в якійсь аварії). Якщо ж обслуговуюча компанія не діє, а неприємний запах водопровідної води не зникає, необхідно здати проби на лабораторний аналіз. Він допоможе виявити, в чому полягає проблема, і за якими саме параметрами вода не відповідає санітарним нормам.

Після того, як причина неприємного запаху з’ясована, потрібно шукати вирішення проблеми. Звичайно, можна скористатися «народними» засобами (відстоювання, кип’ятіння, очищення за допомогою активованого вугілля і навіть срібла). Але навряд чи вам захочеться пити воду, яка тільки що відгонила каналізацією або аптекою, навіть після ряду складних маніпуляцій. Тим більше що ці способи ефективні далеко не завжди. Так, наприклад, феноли після кип’ятіння нікуди не зникнуть, і вода як і раніше залишиться небезпечною для здоров’я.

Неприємний запах питної води

На думку фахівців, найбільш оптимальним рішенням проблеми неприємного запаху питної води є установка фільтра. У квартирі це зробити простіше. Але існують і спеціальні системи фільтрації для свердловин. Також для усунення, наприклад, запаху сірководню зі свердловини у воду дозовано можна додавати спеціальні речовини-окислювачі.

Фахівці лабораторії «УкрХімАналіз» відзначають, що підбір приладу потрібно здійснювати відповідно до показників аналізу води. У деяких випадках достатньо простого вугільного фільтра. (Він, до речі, відмінно справляється з фенолами в воді). У більш складних випадках може знадобитися система зворотного осмосу. Щоб уникнути неприємного запаху води після фільтрації, вчасно міняйте потрібні комплектуючі фільтрів.

У цьому випадку фільтр – гарантія того, що з вашого водопроводу буде текти якісна вода без сторонніх запахів.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: