1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Отруйні речовини у воді
11 Жовтня 2018 / 144 просмотров

Отруйні речовини у воді

Якісна питна вода вкрай важлива для нормального самопочуття. На жаль, сучасний стан екології залишає бажати кращого. Тому у воді, яку ми п’ємо, часто виявляються небезпечні для здоров’я речовини. Джерела забруднення питних вод дуже різноманітні. Але найчастіше вони безпосередньо пов’язані з господарською діяльністю людини. Перш за все, мова йде про стоки великих промислових підприємств. Отруйні речовини у воді становлять серйозну небезпеку для здоров’я, аж до летального результату. Які неприємні «сюрпризи» можуть опинитися у воді з-під крана, і як убезпечити себе – дізнаєтеся з нашої статті.

Основні джерела забруднення питних вод

Умовно всі джерела забруднення води можна розділити на дві великі групи: природного і антропогенного характеру. Якщо ми говоримо про отруйні речовини в питній воді, то здебільшого це результат діяльності людини. Що потрапляє в джерела водопостачання?

  • стоки промислових підприємств
  • побутові стоки
  • добрива, хімікати, що застосовуються для обробки полів від шкідників

Найбільшу загрозу становлять стоки підприємств. У джерела водопостачання можуть потрапити такі небезпечні для здоров’я речовини як ртуть, кадмій, синець, феноли тощо

Великий ризик забруднення ґрунтових вод пестицидами, а також іншими отрутохімікатами, що застосовуються в сільському господарстві.

Отруйні речовини у воді

Давайте розберемо, яку саме небезпеку несуть отруйні речовини в воді.

  1. Феноли.

Разом зі стоками промислових підприємств у воду можуть потрапити феноли. Це дуже небезпечні речовини, які справляють токсичну дію на нирки і головний мозок. Взагалі, за спостереженнями фахівців, саме феноли є найпоширенішими промисловими забруднювачами. Особливо великий ризик потрапляння цих речовин в воду в тих регіонах, де розташовані великі підприємства хімічної промисловості.

  1. Ртуть.

Серед всіх отруйних речовин у воді досить серйозну небезпеку несуть важкі метали. Так, ртуть викликає серйозні отруєння і навіть, накопичуючись в організмі, може викликати порушення на хромосомному рівні.

  1. Кадмій.

Ще один важкий метал, який досить часто потрапляє в воду. Він справляє негативний вплив на роботу шлунково-кишкового тракту, нирок, печінки, органів дихання, нервову систему.

  1. Пестициди.

Ці отруйні речовини в питній воді є дуже стійкими і часто, навіть промислові методи очищення не здатні їх нейтралізувати. Ще більшу небезпеку становлять токсичні речовини, на які перетворюються пестициди після обробки води хлором. Вони можуть накопичуватися в організмі і руйнувати імунну систему.

  1. Лікарські препарати.

В останнє десятиліття все частіше говорять про небезпеку забруднення питної води медичними препаратами. Тут свою роль зіграли і фармацевтичні кампанії, і населення, яке викидає прострочені ліки прямо в каналізацію.

  1. Нітрати.

Нітрати потрапляють у воду, як правило, разом із залишками добрив. Ще одне джерело – стоки підприємств. Нітрати, накопичуючись в організмі, провокують серйозні захворювання (аж до онкологічних). Порушується робота підшлункової залози, нирок, серцево-судинної системи і т. п.

Ступінь негативного впливу отруйних речовин залежить як від класу небезпеки самої речовини, так і від її концентрації в воді і тривалості впливу на організм. Простіше кажучи, чим довше ви вживаєте воду, в якій перевищена концентрація отруйних речовин, тим серйознішими будуть наслідки для здоров’я.

Отруйні речовини в питній воді: як вирішити проблему

Якщо ви стали помічати погіршення самопочуття у себе або у когось із членів сім’ї, можливо, причина саме в неякісній питній воді. Необхідно провести лабораторний аналіз води, щоб з’ясувати точну причину.

Оскільки отруйні речовини у воді становлять серйозну небезпеку для здоров’я, їх вміст має суворо контролюватися. Дозволені дози мінімальні. Так, згідно з Державними санітарними нормами, концентрація кадмію в питній воді не повинна перевищувати 0,001 мг / дм3, ртуті – 0,0005 мг / дм3, сумарна кількість всіх пестицидів – не більше 0,0005 мг / дм3, фенолів – не більше 0,001 мг / дм3 і т.п.

Залежно від того, концентрація яких речовин перевищена, фахівці зможуть запропонувати варіант вирішення проблеми.

Найдієвіший спосіб –встановлення фільтра. Причому не обов’язково це має бути дорога модель. Все залежить від того, за якими саме параметрами ваша вода не відповідає нормі. Сучасні фільтри успішно очищують воду від більшості шкідливих речовин. Таким чином, ви будете використовувати якісну воду для пиття і побутових потреб.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: