1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Ознаки отруєння парами формальдегіду (формаліну)
27 Вересня 2017 / 1318 просмотров

Ознаки отруєння парами формальдегіду (формаліну)

“Мій дім – моя фортеця”. Це твердження буде справедливим тільки в тому випадку, якщо ви з усією відповідальністю підійшли до ремонту і облаштування вашого житла. Зрозуміло, що будматеріали і нові меблі – речі недешеві. Але спроби заощадити, на жаль, можуть негативно відбитися на вашому здоров’ї та здоров’ї ваших близьких. Одна з основних загроз, яку можуть нести дешеві меблі і неякісні оздоблювальні матеріали – підвищений вміст формальдегіду. Чим це загрожує – читайте далі.

Отруєння формальдегідом: звідки виходить небезпека

Формальдегід досить широко застосовується в сучасній промисловості. Зокрема, його використовують у виробництві пластмас на основі фенолформальдегідних смол (фенопластів), при виготовленні присадок для палива. Дезінфікуючі властивості формальдегіду широко застосовуються в медицині. Тут, наприклад, використовується формалін (водний розчин формальдегіду). Формальдегід застосовується і для виробництва косметики і засобів побутової хімії (наприклад, лаків для нігтів, ополіскувачів, гелів для чищення і т.п.). Якщо ця речовина використовується як антисептик або консервант, наприклад, в розчинах для обробки рук, то його гранично допустима концентрація не повинна перевищувати 0,2%. При такій кількості про отруєння формальдегідом мова, зрозуміло, не йде. Проте, в сучасному світі отруєння парами формальдегіду – досить поширене явище. Більш того, ця неприємність може статися з вами прямо в квартирі. Звідки в житлі формальдегід? Спробуємо розібратися.

Отруєння формальдегідом

За результатами перевірки стану повітря в житлових приміщеннях, найчастіше буває перевищена саме концентрація формальдегіду – стверджують фахівці. Причина такої ситуації до банального проста: всі хочуть жити в охайному житлі зі свіжим ремонтом і новими меблями, а ось витрачати на це великі суми багато хто просто не готовий. Але, як кажуть в народі: «Дешева рибка – погана юшка». Найчастіше саме неякісні меблі і дешеві оздоблювальні матеріали стають джерелом отруєння формальдегідом. Плити МДФ, ДСП і ДВП, з яких виготовлена ​​велика частина меблів, просочуються фенолформальдегідними смолами. Саме вони і становлять головне джерело небезпеки у вашій квартирі. Формальдегідні смоли можуть входити до складу дешево оздоблювальних матеріалів (плінтусів, шпалер, ламінату і т.п.), а також фарб, лаків, герметиків і т.п. Якщо ви купуєте несертифіковані будматеріали на ринку, будьте готові до подібних «сюрпризів».

Читайте також: Вплив формальдегіду на організм людини

І цю «бомбу уповільненої дії» ви самі закладаєте в вашому домі. Небезпека полягає в тому, що отруєння парами формальдегіду, як правило, відбувається поступово. Ви можете жити в квартирі місяцями, і навіть роками, а шкідливий вплив проявиться лише з часом. Перші симптоми отруєння формальдегідом – це млявість і апатія, дратівливість, порушення сну, можуть з’явитися висипання на шкірі. При тривалому вдиханні пари формальдегіду здатні провокувати не тільки загальну слабкість і появу алергічних реакцій, а й набагато серйозніші проблеми зі здоров’ям, аж до розвитку онкологічних захворювань. Але навіть це не найстрашніше: отруєння формальдегідом може спровокувати розвиток змін на генному рівні, а це вже загроза на кілька поколінь вперед.

Крім вдихання отруйних випарів можливо також отруєння формаліном (водним розчином формальдегіду) при його потраплянні всередину або на шкіру.

Що робити при отруєнні формальдегідом?

При отруєнні формальдегідом порушується координація рухів, виникає кашель, утруднюється дихання, можлива блювота і печіння (при попаданні розчину всередину). Перша допомога при отруєнні парами формальдегіду полягає в тому, що потерпілого потрібно відразу ж забрати із забрудненого приміщення і винести на свіже повітря. Якщо розчин формальдегіду потрапив на шкіру, то цю ділянку необхідно промити протічною водою. Але головна допомога потерпілому – якомога швидше викликати швидку допомогу і доставити людину до лікарні. Після огляду буде призначено відповідне лікування. Як правило, медики в першу чергу вводять антидоти формаліну (наприклад, карбонат амонію). При отруєнні формаліном (якщо отруйна речовина потрапила всередину), проводять промивання шлунку, але тільки в умовах лікарні. Подальше лікування залежить від симптоматики і загального стану хворого.

Ознаки отруєння парами формальдегіду

Отруєння формальдегідом: як запобігти?

Знаючи про вкрай негативний вплив формальдегіду на здоров’я, логічно поставити собі питання: а як же захистити себе і свою сім’ю. Про присутність в повітрі парів формальдегіду свідчить характерний запах. Він часто з’являється саме після ремонту або придбання нових меблів. Не обов’язково при цьому вміст формальдегіду в повітрі вище допустимої норми. Але це вже тривожний «дзвіночок». Він говорить про те, що не завадило б перевірити якість повітря в квартирі. Концентрація формальдегіду залежить також і від типу опалення, вологості, вентиляції в приміщенні і т. П. Вологе тепле повітря погіршить ситуацію, якщо концентрація формальдегіду і без того висока. Навіть якщо ви впевнені в якості будматеріалів, в квартиру не варто в’їжджати відразу ж після завершення ремонту. Потрібно почекати хоча б близько місяця і при цьому забезпечити максимальне провітрювання приміщення.

У місцях продажу меблів і будматеріалів обов’язково питайте сертифікат якості. Не намагайтеся заощадити на обробних матеріалах. У квартирі використовуйте тільки ті, що призначені для внутрішніх, а не зовнішніх робіт.

Якщо ваша професія пов’язана з медициною або тією галуззю промисловості, де застосовується формальдегід, не нехтуйте технікою безпеки. Використовуйте індивідуальні засоби захисту, стежте за тим, щоб в робочій зоні або в лабораторії був необхідний режим вентиляції.

Пам’ятайте, що отруєння формальдегідом здатне завдати серйозної шкоди здоров’ю, тому краще звернути увагу на профілактику, ніж потім ліквідовувати сумні наслідки.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: