1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (22 голосов, оценка: 4,82 из 5)
Loading...
Підвищений вміст заліза в питній воді
12 Квітня 2017 / 836 просмотров

Підвищений вміст заліза в питній воді

Залізо (Fe, Феррум) – це один з самих поширених елементів в природі. У нашому організмі міститься приблизно 3.0-4.5 г цього елементу. Всім відомо, що його недолік негативно впливає на кровотворення і обмін речовин, порушує процес транспортування кисню і роботу щитовидної залози. Навіщо ж тоді потрібно контролювати вміст заліза у воді, яку ми п’ємо і використовуємо для приготування їжі?

Чи шкідливий високий вміст заліза у воді?

Середньодобова норма для дорослої людини становить від 10 до 20 мг. Надмірна кількість накопичується в печінці, селезінці, нирках, що призводить до навантаження на весь організм.

Надлишок заліза у воді завдає значної шкоди побутовим приладам і каналізаційній системі. Під дією кисню повітря, розчинене в ґрунтовій воді двовалентне залізо окиснюється до тривалентного і випадає в осад. Такий вид заліза в народі називають просто – іржею. Саме вона осідає на сантехніці і побутових приладах. Окислення заліза також може відбуватися біохімічно, за допомогою залізобактерій. Ці мікроорганізми знаходяться в ґрунтовій воді і, потрапляючи в водогінні труби, прикріплюються до їх стінок, утворюючи біонарости, що призводить до поступової корозії.

Аналіз води показав, що в середовищі залізобактерій також можуть активно розмножуватися інші мікроорганізми, серед яких є і небезпечні для людини патогенні бактерії, гриби, паразити.

Як визначити чи підвищена норма заліза у воді?

Метал міститься в глиняному ґрунті у вигляді піриту FeS, а також в заболочених районах, де є поклади сульфатних руд. Проходячи крізь грунт, вода розчиняє сполуки Fe (ІІ). Також, часто вони потрапляють до ґрунтових вод зі стоків різних хімічних і промислових підприємств.

Визначити підвищено чи залізо у воді можна за такими ознаками:

  • металевий присмак
  • вода коричневого кольору
  • утворення бурого осаду
  • поява райдужної плівки на поверхні води
  • поява мулистої маси всередині каналізаційних труб

Цікаві факти

Незвичайне природне явище – Кривавий водоспад з льодовика Тейлор в Антарктиді.

Спочатку вчені пояснювали криваво-червоне забарвлення наявністю червоних водоростей, але після того як був проведений Хімічний Аналіз стало очевидно, що колір водоспаду надає оксид тривалентного заліза.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: