1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (53 голосов, оценка: 4,96 из 5)
Loading...
Питна вода і побутові способи очищення води
12 Квітня 2017 / 4766 просмотров

Питна вода і побутові способи очищення води

Неможливо уявити, яким було б наше життя без води. Ми її п’ємо, готуємо їжу, миємося, перемо і т.д. Життя людини без води просто неможливе. Тому так важливо, щоб вона не завдавала шкоди здоров’ю. Але чиста вода сьогодні – це рідкість. На це є різні причини: поганий стан водопровідних труб або брудні джерела водопостачання. І зараз дуже важливо знати побутові способи очищення води.

Побутові способи очищення води

Виморожування

Вымораживание воды

При такому методі відбувається перекристалізація води. Багато хто впевнений, що досить прибрати ємність з водою в морозильник, потім – розморозити, і все, справу зроблено. Насправді, виморожування води – процес тривалий і складний. В його основі лежать закони хімії. Коли рідина замерзає, у найхолоднішому місці відбувається кристалізація основної речовини, а в найменш холодному – тверднуть вже розчинені в ньому домішки. Найголовніше для правильності процесу – зробити так, щоб вода замерзала повільно, і її кількість в різних частинах посудини була різна.

Виморожування води відбувається протягом декількох годин, причому, процес потрібно постійно контролювати. Якщо цього не зробити, відбудеться різке зниження якості очищення води.
кип’ятіння

Кип’ятіння

Кипячение воды

Кип’ятіння води призводить до руйнування багатьох розчинених в ній органічних речовин, а також до видалення хлору та інших газів. Такий метод очищення води досить простий і ефективний, проте, в процесі кип’ятіння вода випаровується, відбувається збільшення концентрації солей жорсткості, розкладання і випадання їх у вигляді накипу, який потрапляє потім в наш організм. Накопичені солі призводять до виникнення різних захворювань суглобів, нирок, серцево-судинної і нервової системи. До того ж, кип’ятіння води не призводить до загибелі вірусів.

Відстоювання

Для очищення води таким методом потрібна глибока ємність і багато часу. Відстоювання води відбувається протягом мінімум шести годин, причому шари води не повинні перемішуватися. Слід враховувати, що відстоювання води не призводить до знищення домішок і мікроорганізмів.

Очищення води із застосуванням фільтрів

Для спрощення процесу можна купити фільтр. Зараз випускаються різні їх види. Такі пристрої знезаражують воду, видаляють з неї механічні частинки, важкі метали, хлор, залізо і т.д. Деякі фільтри можуть пом’якшувати воду.

Прилади типу фільтр-глечик коштують недорого, тому так популярні. При цьому їхня відмінність – у високій ефективності.

Очистка воды с применением фильтров
Є й фільтри, які одягають на кран. Протягом хвилини за його допомогою можна очистити приблизно стакан води. Незручність полягає в тому, що такий пристрій потрібно постійно знімати і одягати. Такі способи очищення води користуються великою популярністю, адже деякі моделі поставляються зі спеціальними адаптерами для підключення до кранів різного типу.

Є фільтри, що приєднуються до крана за допомогою шланга. Вони відрізняються високою швидкістю фільтрації і великим ресурсом.

Але слід враховувати, що різні способи очищення води в кожному конкретному випадку, можуть бути як ефективними, так і виявитися зовсім марними. Справа в тому, що перш, ніж купити, наприклад, фільтр, потрібно зробити аналіз води, який покаже які конкретно показники відхиляються від норми. І цілком може виявитися так, що зовсім немає необхідності у фільтрі, що пом’якшує воду, так як вона і так досить м’яка, а потрібен фільтр, що очищає воду від заліза або сірководню.

Таким чином, неправильно очищена вода може привести до серйозних проблем зі здоров’ям. Саме правильне рішення – звернутися до фахівців, які зроблять аналіз води, і на підставі його результатів вже вибирати метод очищення води.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: