1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Причини бронхіту у дітей, часті бронхіти у дитини
28 Червня 2018 / 1541 просмотров

Причини бронхіту у дітей, часті бронхіти у дитини

Згідно з медичною статистикою бронхіт і обструктивний бронхіт частіше спостерігається у дітей, ніж у дорослих. Часті бронхіти у дитини обумовлені особливостями розвитку дитячого організму. Але це зовсім не означає, що потрібно змиритися з таким станом речей. Які ж найпоширеніші причини бронхіту у дітей, як уникнути ускладнень хвороби і зміцнити дитячий імунітет – дізнаєтеся з нашої статті.

Бронхіт у дітей: причини

Медики відзначають, що у дітей раннього віку часті бронхіти з ускладненнями і переходом в хронічну форму, обумовлені особливостями дитячого організму і, зокрема, будовою органів дихання. Також до факторів ризику, які з великою ймовірністю можуть спровокувати бронхіт у дітей, відносяться:

 • недоношеність, недостатня маса тіла (у дітей грудного віку)
 • порушення носового дихання (викривлення носової перегородки)
 • переохолодження
 • перенесені гострі респіраторні захворювання. За статистикою, 75 – 80% випадків ГРВІ стають фоном, на якому згодом розвивається бронхіт у дітей. Дуже часто наслідком перенесеної простуди або грипу стає гострий бронхіт у дітей.
 • вплив алергенів. Одним із сильних алергенів, який може стати причиною частих бронхітів у дитини є цвіль і грибок.
 • пасивне куріння. У сім’ях курців часті бронхіти у дитини – поширене явище.

Потрібно відзначити, що сам по собі бронхіт у дітей (первинне ураження бронхів) зустрічається не так вже й часто. У більшості випадків запалення поширюється з інших відділів верхніх дихальних шляхів в бронхи.

Часті бронхіти у дитини: симптоми

Кашель є основною ознакою бронхіту у дитини. Але це далеко не єдиний симптом. На початковому етапі – це сухий, непродуктивний кашель. А в подальшому – вологий, з відходженням жовтуватою мокротиння. Можна запідозрити початок бронхіту, якщо у дитини:

 1. Підвищена температура (причому показники можуть бути від майже нормальної – 37о до дуже високою – 39,9о)
 2. Загальна слабкість, зниження апетиту.
 3. ГРВІ. Часто розвиток бронхіту спостерігається на 3 – 4 добу після початку вірусної інфекції.
 4. Хрипи.
 5. Задишка. У грудних дітей може спостерігатися синюшність шкіри.

Причини бронхіту у дітей

Причини обструктивного бронхіту у дітей

Якщо говорити про форми бронхіту у дітей, то найпоширенішими є простий і обструктивний бронхіт. Гостра стадія звичайного бронхіту, як правило, проходить протягом тижня, і при адекватному лікуванні не викликає особливих побоювань. А ось обструктивний бронхіт – куди більш небезпечний стан. Це захворювання характеризується дихальною недостатністю внаслідок набряку і порушення прохідності бронхів.

Які ж причини обструктивного бронхіту у дітей?

 1. Патології розвитку органів дихання, гіпоксія
 2. Травми.
 3. Передчасні пологи.
 4. Алергічні захворювання у дитини
 5. Надмірна вага.

Все це створює додаткові фактори ризику для розвитку обструктивної форми бронхіту у дітей. Для обструктивної форми хвороби характерно

 • раптовий початок (як правило, вночі), різке погіршення стану дитини на тлі нормального самопочуття
 • кашель
 • клекіт у грудях, хрипи
 • задишка
 • утруднене дихання

Бронхіт: причини і лікування

Лікувати бронхіт у дітей можна вдома, а не в стаціонарі, але обов’язково під наглядом лікаря. Тільки фахівець може поставити діагноз «бронхіт» і причини, що його викликали. Так, вірусний і бактеріальний бронхіт передбачають абсолютно різну терапію. Наприклад, на віруси антибіотик не діє. Хоча це аксіома, начебто, широко відома, часті випадки, коли батьки самі «призначають» антибіотик дитині. Результатом такого лікування можуть стати серйозні ускладнення хвороби.

Бронхіт у дітей передбачає таку схему лікування:

 1. Медикаментозне лікування. Антибіотики при вірусному бронхіті, відхаркувальні і протикашльові засоби – в залежності від характеру кашлю (сухий або вологий).
 2. Інгаляції (ефективним є застосування небулайзера).
 3. Фізіотерапія, вібромасаж
 4. Дотримання дієти, рясне пиття.
 5. Режим (виключаються надмірна рухова активність, в погану погоду, при підвищеній температурі категорично не рекомендуються прогулянки на вулиці). На стадії одужання помірні прогулянки на свіжому повітрі навіть корисні.

Профілактика частих бронхітів у дитини

Як відомо, попередити хворобу, простіше, ніж потім її лікувати. Щоб уникнути частих бронхітів у дитини, потрібно дотримуватися нескладних правил профілактики.

 1. Нормальна вологість і температура в приміщенні. Занадто сухе повітря пересушує слизові, провокуючи кашель.
 2. Чисте повітря. Найчастіше причиною частих бронхітів у дитини є алергени, про які батьки навіть не підозрюють. Так, текстиль або меблі з ДСП, можуть виділяти в повітря токсична речовина – формальдегід. Цвіль в будинку – ще один сильний алерген. Необхідно перевірити стан повітря в квартирі і особливо в дитячій кімнаті.
 3. Пасивне паління. Якщо ви дбаєте про здоров’я своїх дітей – відмовтеся від шкідливої звички або хоча б не паліть в будинку.
 4. Режим дня, загартовування, помірні фізичні навантаження. Діти з надмірною вагою частіше страждають на бронхіти.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете виростити міцну і здорову дитину.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: