1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 голосов, оценка: 5,00 из 5)
Loading...
Причини нападу бронхіальної астми
9 Липня 2018 / 2032 просмотров

Причини нападу бронхіальної астми

Бронхіальна астма – досить підступне захворювання, яке істотно ускладнює життя як самим хворим, так і їх близьким. Особливо неприємне явище – напад бронхіальної астми у маленької дитини. Найчастіше мами просто не знають, як максимально швидко надати ефективну допомогу малюкові. Отже, що ж таке астма, як з нею боротися, причини нападу бронхіальної астми і перша допомога в такій ситуації. Про все це дізнаєтеся з нашої статті.

Причини нападу бронхіальної астми: чого боятися

Причина нападів бронхіальної астми (приступів задухи)– спазм і набряк слизової бронхів. Астма – досить серйозна проблема, так як повністю позбутися нападів дуже важко. До того ж з часом стан хворого може погіршуватися, напади бронхіальної астми стають частішими, а препарати перестають надавати потрібний ефект. Медики виділяють легку, середню і важку форму астми, в залежності від частоти нападів, їх періодичності і т.п.

Взагалі причини розвитку астми остаточно не з’ясовані. Але точно відомо, що ключові фактори такі:

 • спадковість
 • алергічні реакції
 • надмірні фізичні навантаження
 • вірусні інфекції
 • сильний стрес

Зупинимося детальніше на такій причині нападу бронхіальної астми як алергічна реакція. Здавалося б, нешкідливі речовини, такі як:

 • шерсть тварин
 • засоби побутової хімії
 • тютюновий дим
 • цвіль
 • пил
 • шкідливі хімічні речовини в повітрі

Все це сильні алергени. Самі по собі або в поєднанні з іншими факторами вони можуть викликати напад бронхіальної астми.

Причини нападу бронхіальної астми

Бронхіальна астма: хто в зоні ризику?

Ваші родичі не страждали на астму, ви не алергік і не потрапляли в стресові ситуації? Зверніть увагу на умови, в яких живете або працюєте. Можливо, ви все одно перебуваєте в зоні ризику. Згідно зі статистикою, до нападів бронхіальної астми частіше схильні

 • люди, що працюють на шкідливих хімічних виробництвах
 • курці
 • люди, які проживають в поганих побутових умовах (старі будинки з грибком на стінах і т.п.). Особливо чутливі до таких факторів діти і люди похилого віку

Допомога при нападі бронхіальної астми

Для, того щоб надати ефективну допомогу людині при нападі бронхіальної астми, потрібно чітко уявляти, як проявляється цей напад. Починається все з сухого надсадного кашлю і задишки. Зовні це нагадує спробу відкашлятися. Людина не може повністю видихнути, відчуває брак повітря. Хрипи чути навіть на відстані. Під час нападу бронхіальної астми, людина приймає характерне положення тіла (ортопное), так їй легше видихнути повітря. Хворий сидить, опустивши ноги і вхопившись руками за стілець або ліжко. Шкіра людини під час нападу набуває синюшного відтінку, спостерігається прискорене серцебиття (до 130 ударів в хвилину).

Яка перша допомога при нападі бронхіальної астми?

 1. Дати хворому інгалятор з ліками.
 2. Забезпечити максимальний приплив повітря (розкрити вікно в приміщенні, розстебнути хворому комір, шарф і т.п.)
 3. Звернутися за медичною допомогою.

Також корисно буде знати, що робити при нападі бронхіальної астми, якщо під рукою немає інгалятора. До приїзду «швидкої» спробуйте полегшити стан хворого наступними методами.

 1. Опустіть ноги хворого в таз гарячою водою, пара і підвищена вологість допоможуть зняти напад сухого кашлю.
 2. Допоможіть людині прийняти позу сидячи, злегка нахилившись вперед.
 3. Дайте антигістамінний препарат (наприклад, фенистил). Особливо добре це допомагає, якщо напад бронхіальної астми має алергічну природу (наприклад, в період цвітіння – на пилок).

Лікування астми

Лікування астми – досить тривала і непроста справа. Крім того, варто звернути увагу, що боротьба з хворобою – це не просто лікування нападу бронхіальної астми, мінімізація основних симптомів, а комплексна терапія.

 1. Медикаментозне лікування. Воно включає як підтримуючу терапію (протизапальні препарати), так і власне лікування нападів бронхіальної астми. Добре себе зарекомендували кишенькові інгалятори з ліками-бронхолитиками. Вони дозволяють швидко зняти напад, так як препарат потрапляє безпосередньо в потрібне місце дихальної системи.
 2. Виключення факторів, що провокують хворобу (зміна місця роботи, якщо воно пов’язане з агресивними хімікатами, при необхідності – зміна місця проживання і т.п.)
 3. Дієта
 4. Загальне зміцнення організму

Профілактика

Щоб уникнути тривалого лікування нападів бронхіальної астми, дотримуйтеся правил профілактики.

 1. Ведіть здоровий і активний спосіб життя, відмовтеся від куріння.
 2. Не запускайте гострі респіраторні захворювання, бронхіти
 3. Слідкуйте за мікрокліматом в будинку. Підтримуйте оптимальну температуру і вологість, уникайте появи цвілі.
 4. При найменших підозрах, перевірте стан повітря в квартирі, щоб виключити негативний вплив алергенів і шкідливих хімічних речовин.
 5. При схильності до алергії, уникайте факторів ризику (користуйтеся гіпоалергенної косметикою і еко-засобами для прибирання, не заводьте домашніх тварин).

При правильному лікуванні і виключення всіх факторів ризику, напади бронхіальної астми вдається ефективно лікувати, щоб хвороба не заважала людині жити повноцінним життям.

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: