1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (8 голосов, оценка: 4,75 из 5)
Loading...
Що ховається за вмістом фтору в питній воді?
5 Липня 2017 / 3566 просмотров

Що ховається за вмістом фтору в питній воді?

Фтор – надзвичайно важливий для людського організму хімічний елемент. Перш за все, він необхідний для здоров’я кісток і зубів, а ще він відповідає за зміцнення імунітету і навіть виводить важкі метали. Середня добова норма споживання цього елементу 2 – 3 мг. Найбільше він міститься в горіхах, рибі і морепродуктах, зеленому та чорному чаї, яловичої печінки, а також крупах – рис, гречка, вівсянка. Але проблема в тому, що з їжею людина може спожити лише 0,8 мг цього мікроелемента. Чим же поповнити нестачу? Здавалося б, відповідь дуже проста – звичайна питна вода. Але не поспішайте радіти, адже вода буває різна.

Який вміст фтору у воді по регіонах?

Концентрація цього мікроелемента в питній воді може бути різною: від дуже низької (0,3 мг/л) до дуже високої (6 – 15 мг/л). І та, і інша крайність негативно відбивається на здоров’ї людини.

Аналіз води на фтор показує, що його вміст в різних регіонах України суттєво різниться. Фахівці використовують такий термін як «геохімічний регіон». За цим критерієм на сьогоднішній день виділяють 4 геохімічних регіони України:

  1. Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська, Волинська та Рівненська області – тут його концентрація в питній воді вкрай низька і наближається до нульових показників (0 – 0,3 мг/л).
  2. Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Миколаївська, Херсонська, Київська, Одеська, Запорізька області, АР Крим – цей регіон характеризується зниженим вмістом фтору у воді (0,3 – 0,6 мг/л).
  3. Чернігівська, Луганська, Черкаська, Сумська та Харківська області – Вміст фтору в природних водах цього регіону можна вважати умовно нормальним (0,6 – 1,5 мг/л).
  4. Полтавська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Донецька області – природні води цього регіону характеризуються підвищеним вмістом фтору (1,5 – 3,0 мг/л). Найбільша концентрація спостерігається в Полтаві.

Яка норма вмісту фтору у воді?

Яка допустима норма фтору у воді?

Надлишок мікроелементів також небезпечний для організму, як і їх дефіцит. Взагалі, найбільш оптимальною для людського здоров’я вважається норма вміст фтору у воді в межах 0,7 – 1,2 мг/л (гранично допустимий показник – 1,5 мг/л).

Нестача фтору в організмі призводить до крихкості кісток, розвитку карієсу. Він попереджає розвиток такого захворювання як остеопороз, сприяє швидкому зрощенню кісток при переломах, допомагає вивести з організму радіонукліди і важкі метали, бере участь в обміні речовин.

Однак, надлишок фтору може призвести до таких захворювань, як:

  1. Флюороз зубів і кісток (на кісткової тканини і емалі з’являються пігментні плями, вона стає крихкою).
  2. Пригнічення функцій щитовидної і шишкоподібної залози.
  3. Порушення ферментних процесів, що пов’язано з токсичним впливом цього мікроелемента.
  4. У важких випадках надлишок цього елемента може спровокувати хворобу Альцгеймера та інші важкі розлади нервової системи.

Особливо небезпечний його вплив на нервову систему дітей!

Що робити, якщо є нестача або підвищений вміст фтору у воді?

Тут варіанти тільки два: якщо ви живете в місцевості, де існує брак фтору у воді, вам потрібно заповнити його дефіцит. Якщо ж цього мінералу занадто багато – потрібно або зменшити його зміст, або виводити його надлишок з організму.

В ідеалі, проблема нестачі фтору повинна вирішуватися на рівні місцевої влади за допомогою додаткового фторування води. При підвищеному вмісті застосовується так зване дефторування, щоб довести воду до оптимальних показників. Однак, жоден з українських «Водоканалів», на жаль, не застосовує ці технології. Фторування води – процедура досить недешева, так як використовуються дорогі реагенти. При дефторування досить тільки установки фільтрів, проте комунальні служби не роблять і цього. Отже, порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. Про своє здоров’я потрібно подбати самостійно.

Один із способів заповнити недолік фтору в організмі – використовувати замість звичайної фторовану кухонну сіль. Медичні дослідження показали, що вживання такої солі істотно знижує розвиток карієсу, в першу чергу, у дітей. Також можна вживати бутильовану воду з природним вмістом фтору до 1,5 мг/л. Якщо ж концентрація більше, то таку воду не можна вживати постійно, вона класифікується як лікувальна.

Як позбутися фтору у воді, прибрати і вивести з організму?

Якщо ви живете в регіоні, де природні питні води перенасичені цим мінералом, то варто подбати про те, як вивести надлишок фтору з організму. Тим більше що це не так вже й складно. Наприклад, вивести фтор з організму допоможуть продукти, що містять йод, бор і селен. Вживайте в їжу горіхи, фініки, чорнослив, мед, брокколі, банани, картопля, квасоля, брусницю.

Виведенню його з жирових тканин також сприяє сауна. Шкідливі речовини виводяться, завдяки інтенсивному потовиділенню. Тільки не варто забувати про оптимальний питний режим, щоб уникнути зневоднення організму.

Також ви можете самостійно позбавитися від фтору у воді, прибрати його за допомогою фільтру. Фільтр зворотного осмосу зі спеціальною мембраною затримає його, але відфільтрує при цьому і всі солі. Так що вода стане фактично дистильованою. Тому використовувати осмотичну установку потрібно тільки з додатковим мінералізатором.

Пам’ятайте, що завжди простіше запобігти захворюванням, ніж потім їх лікувати. Слідкуйте за своїм здоров’ям!

Дізнайтеся більше про якість Вашої води – тисніть аналіз води!

Лайкнуть

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!

Читайте схожі статті: