Що робити, якщо зі свердловини йде каламутна вода?
27 Січня 2023 / 11 просмотров

Що робити, якщо зі свердловини йде каламутна вода?

Що ж, ви отримали всі необхідні дозволи, запросили підрядника і нарешті пробурили свердловину — але з неї, всупереч вашим очікуванням, біжить (або навіть тече в’язкою цівкою) брудна або каламутна вода. Інша ситуація, не менш неприємна: ви довго були у від’їзді, а повернувшись, виявили рівно те саме: після ввімкнення вода йде вже довгий час, але так і не стає чистішою. У чому причина неприємностей і що робити, щоб зі свердловини нарешті пішла придатна для вживання вода, розповість «УкрХімАналіз».

Чому зі свердловини йде каламутна вода: 3 причини

Перелічимо причини помутніння води, що видобувається зі свердловини, які найчастіше зустрічаються на практиці:

  1. Замулювання дна і прилеглих до нього ділянок стінки. Донна частина свердловини може в буквальному сенсі заростати мулом — наприклад, якщо ви впродовж тривалого часу не вмикали насос або забираєте занадто мало для природного промивання води. Не можна виключати і неправильне встановлення обсадних конструкцій, не здатних захистити дно від розмивання, а отже, і замулювання.
  2. Руйнування труби або оголовка. Бруд може потрапляти в свердловину не тільки з дна, а й з будь-якого боку — і навіть зверху. Якщо свердловинна вода стала каламутною, цілком імовірно, що забруднення надходять всередину через пошкоджену обсадну трубу, з дощовою водою або снігом. І якщо порушення цілісності оголовка ви можете виявити самі, для перевірки стану обсадної труби, найімовірніше, буде потрібно викликати фахівців.
  3. Розмноження мікроорганізмів. Вода, зокрема свердловинна, — природне життєве середовище для найрізноманітніших бактерій, грибків, найпростіших і водоростей. Зрозуміти, через що саме вода стала каламутною, можна, орієнтуючись на її відтінок. Так, зелений колір специфічний для водоростей; жовтий або бежево-білий — для бактерій і амеб; про що свідчить наявність у воді пагонів цвілі, ви легко здогадаєтеся самі.

Зазначимо, що каламутна вода зі свердловини — далеко не завжди ознака забруднення. Цілком може бути, що ви занадто низько встановили насос або він змістився під час експлуатації — і тепер просто вичерпує дно з усіма «скарбами», що містяться в ньому. Це небезпечно, зокрема і для насоса — його висоту необхідно якомога швидше відрегулювати.

Як очистити каламутну воду зі свердловини

Єдиний надійний спосіб очищення неякісної води, вже видобутої зі свердловини, — фільтрація, бажано з використанням не простого глечика фільтра, а зворотноосмотичного, що не пропускає за межі мембрани нічого, крім молекул води. Не забувайте, що під час використання фільтра зворотного осмосу дистильовану воду перед питтям або приготуванням їжі рекомендується знову наситити солями — інакше вона шкідлива для кістково-м’язової системи.

До менш ефективних способів очищення каламутної свердловинної води належать:

  • Кип’ятіння — дає змогу вбити більшу частину небезпечних мікроорганізмів і пом’якшити воду, але ніяк не позначається на вмісті важких металів і деяких органічних токсинів.
  • Виморожування — щоб скористатися цим способом, поставте каламутну воду в морозилку і почекайте, поки стінки резервуара почнуть покриватися льодом. Першою замерзає чиста вода — зливши незамерзлі залишки, ви отримаєте відносно придатну до вживання рідину.
  • Відстоювання. Якщо помутніння води зі свердловини спричинене фізичними причинами, її можна налити в чисту посудину і залишити на термін не менше 10-12 годин. У результаті домішки осядуть на дно, а ви зможете злити очищену воду.

Зазначимо: жоден з перерахованих вище способів не забезпечує повної безпеки — перш ніж пити воду, очищену кип’ятінням, виморожуванням або відстоюванням, обов’язково пропустіть її хоча б через звичайний вугільний фільтр.

Вибір способу очищення свердловини, з якої йде каламутна вода, залежить від природи забруднення. Якщо справа в замулюванні, необхідно виконати тривале прокачування; якщо в руйнуванні конструкцій — встановити нові, а якщо в розмноженні мікроорганізмів — провести якісну санітарну обробку.

Встановити причину помутніння води допоможе професійний аналіз взятої зі свердловини проби — зверніться в лабораторію «УкрХімАналіз» та отримайте докладний звіт!

Помутніла вода? Розберемося, в чому справа!

Лабораторія «УкрХімАналіз» проводить дослідження води зі свердловин, колодязів, водопроводу та інших джерел. Ми застосовуємо високоточні прилади, сучасні реагенти — і надаємо вам достовірний результат, на підставі якого можна приймати подальші рішення. Нашими послугами можуть скористатися жителі Києва, Львова, Житомира та інших міст України. Не миріться з каламутною водою — ми допоможемо зробити перший крок і зрозуміти, що сталося!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Заповніть форму і отримаєте безкоштовну консультацію!






    Читайте схожі статті: